Ariete-Scarlett 1388 pákový kávovar – recenzia, skúsenosti

Ručičkový teplomer pre presnú kontrolu teploty
Elegantný retro dizajn

Hodnotenie:
(79.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Jednoduchý, no elegantný a spoľahlivý pákový kávovar talianskej značky. Upúta vás retro dizajnom s ručičkovým teplomerom, vďaka ktorému budete vedieť, kedy má voda tú správnu teplotu pre vaše espresso. Dizajn nekopíruje materiálové prevedenie, ktoré je trošku horšie a plastové telo nepôsobí príliš odolne.

Kávovar Disponuje iba základnými funkciami, t. j. odnímateľným zásobníkom na vodu, tryskou na napenenie mlieka výdajom horúcej vody, napr. na čaj. Okrem čerstvo namletej kávy môžete použiť aj tú porciovanú v tzv. E.S.E. podoch. Za cenu zľahka presahujúcu 100 eur s týmto originálnym taliansky espressovačom stavíte na istotu.

Parametre: zásobník na vodu: 0,9 l/odnímateľný; tlak: 15 bar; príprava 2 káv: áno; ďalšie funkcie: príprava kávy z E.S.E. podov, tryska na napenenie mlieka, výdaj horúcej vody, ručičkový teplomer; príkon: 900 W; rozmery (š × v × h): 28 × 331 × 23 cm; hmotnosť: 3,61 kg

Retro pákový kávovar Ariete-Scarlett 1388/31 je dostupný na ✅  webe Heureka.sk.

Elegantný dizajn, nedokonalá konštrukcia

Ariete-Scarlett 1388/31 je kompaktný kávovar talianskej značky. Na prvý pohľad nás síce upútal jeho retro dizajn, pri bližšom skúmaní sme však zistili, že telo tvoria plasty, ktoré nepôsobia príliš odolne

Výrobca myslel takmer na všetko a retro vzhľad ešte umocnil originálnymi páčkovými prepínačmi a ručičkovým teplomerom.

Ariete-Scarlett 1388/31 recenzia

Zásobník na vodu je odnímateľný a nachádza sa v zadnej časti. Veľmi sa nám páčilo riešenie v podobe štrbiny na stojane kávovaru, vďaka ktorej vidíte výšku hladiny vody v zásobníku aj spredu. Zásobník na mlieko v tomto modeli nenájdete.

Horná časť prístroja je zaoblená, čo už dáva tušiť, že tento kávovar nie je vybavený funkciou nahrievania šálok (tie by sa z vrchnej časti zošmykli).

Nepotešil nás ani drobný konštrukčný nedostatok v podobe vibrácií odkvapkávacej mriežky počas prevádzky.

Iba základné funkcie

Kávovar vám umožní pripravovať vynikajúce espresso z čerstvo namletej kávy či kávy porciovanej v tzv. E.S.E. podoch, vďaka tlaku čerpadla 15 barov. V balení nájdete sitko pre 1 i pre 2 šálky kávy, pričom vodu dávkujete manuálne, pomocou prepínača.

Pákový kávovar Ariete-Scarlett 1388/31

Keďže zariadenie je vybavené parnou tryskou na napeňovanie mlieka, môžete s ním pripravovať tiež cappuccino či latte. Nechýba ani funkcia dávkovania horúcej vody na čaj.

Ovládanie je veľmi jednoduché, umožňujú ho 2 prepínače. Prevádzkový stav môžete kontrolovať pomocou 2 svetelných kontroliek a ručičkového teplomera

Ide o plne manuálny pákový kávovar, takže presné nastavenie teploty či množstva vody alebo ďalšie funkcie, ako napr. automatické čistenie vám neponúkne.

Stavte na Taliana

Za cenu presahujúcu 100 eur zoženiete aj pákový kávovar s bohatšou výbavou. V tomto prípade však získavate výrobok od pravého talianskeho výrobcu s vyše 50-ročnou tradíciou. A kto by mal vedieť pripraviť lepšie espresso než Taliani?

Pozitíva

Ručičkový teplomer pre presnú kontrolu teploty
Elegantný retro dizajn

Negatíva

Telo je z plastu
Iba základné funkcie


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 25.09.2019
Najlepšie pákové kávovary 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie pákové kávovary 2022 – recenzie, test, porovnanie

Ak si chcete dopriať najkvalitnejšiu kávu, nezaobídete sa bez tzv. pákového kávovaru. Len s ním totiž budete mať prípravu espressa a teda i jeho výslednú chuť plne pod kontrolou. Pákové kávovary však nie sú vhodné pre každého. Poradíme vám, ako si taký kávovar vybrať a predstavíme vám tiež najobľúbenejšie modely pre domáce použitie. Najlepšie pákové kávovary Pákové... Prečítať článok


Komentáre

07/10/2020 13:32
Vera

Kedy je spravna teplota na spustenie spinaca na kavu? Rucicka teplomera na mojom novom kavovare sa vysplha ledva po cervenu plochu s obrazkom salky. Dalej nejde a kavovar sa vypne

15/12/2019 14:13
Mirka

Neviem či výrobca má výstupnú kontrolu, ale musela som kávovar vrátiť, nefungoval hlavný zapínac na prívod prúdu.

Pridať komentár