Xiaomi vysávače - porovnanie, recenzie, testy, skúsenosti. Robotické s mopom sú hit

Xiaomi už nejaký ten rok úspešne búra stereotypy o nekvalitnej čínskej elektronike. Možno túto značku poznáte najmä pre jej smartfóny, v ich portfóliu nájdete aj inú elektroniku a rôzne smart výrobky – napr. aj robotické vysávače.

Robotický vysávač Xiaomi

Práve na tie sme sa pozreli a v článku vám popíšeme ich výhody i nevýhody.

Najlepšie Xiaomi robotické vysávače

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Roborock S6 Pure   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Xiaomi Roborock S5 Max Black   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Xiaomi Mi Robot Vacuum   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Xiaomi Roborock Xiaowa Lite   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt

Bohatá výbava za skvelú cenu

Výrobky značky Xiaomi si nachádzajú u ľudí čoraz väčšiu obľubu najmä pre svoj skvelý pomer výbavy, kvality a ceny. Už dávno neplatí, že všetko, čo pochádza z Číny, musí byť nespoľahlivé a nekvalitné. Dokazuje to aj ponuka jedného slovenského mobilného operátora, v ktorej majú smartfóny tejto značky svoje pevné miesto. Výrobky Xiaomi taktiež nájdete v mnohých slovenských či českých e-shopoch – vrátane tých najpopulárnejších.

Xiaomi robotický vysávač je skvelým pomocníkom v domácnosti

Výrobca zariadení Xiaomi si svoju pozíciu na trhu upevňuje aj tým, že do svojho portfólia neustále pridáva inovatívne produkty. V ponuke Xiaomi preto nájdete aj viacero modelov robotických vysávačov, ktoré napriek bohatej výbave kúpite za relatívne nízku cenu.

Pri výbere sa ale môžete stretnúť s tým, že rôzni predajcovia označujú rovnaké modely odlišným názvom či kódom produktu, preto si pred kúpou radšej dvakrát preverte, o ktorý model v skutočnosti ide.

Prečo a ako si vybrať robotický vysávač od Xiaomi?

Robotické vysávače tejto značky využívajú prepracovaný systém navigácie s niekoľkými senzormi. Vďaka tomu sa nemusíte báť, že by vysávač narazil do steny či nábytku. Drahšie modely disponujú dokonca vylepšenou navigáciou SLAM s funkciou mapovania a predvídania, ktorú majú na starosti 3 procesory.

Robotické vysávače Xiaomi si poradia aj s nízkymi prekážkami do 2 cm. Nie každý model je vybavený senzorom, ktorý zabráni pádu zo schodov. V tom prípade musíte dať vysávaču do cesty na schodoch nejaký predmet ako prekážku.

Okrem toho robia senzorom týchto vysávačov problém zrkadlá alebo lesklý chrómový nábytok či členité priestory, ako napr. priestor pod stolom s viacerými stoličkami. Pred jeho použitím nenechávajte na zemi pohodené káble, mohol by sa do nich zamotať.

Čo sa týka sacieho výkonu, ten výrobca nešpecifikuje, výkon však môžete porovnať podľa sacieho podtlaku pri jednotlivých modeloch (1 600 – 2 000 Pa).

Robotický vysávač od Xiaomi si poradí aj s rohmi

Lepšie vybavené modely ponúkajú kombináciu robotického vysávača a mopu. Umožnia vám tak využiť funkciu suchého i mokrého vytierania – majú vlastný zásobník na vodu. Zásobník na vodu i na nečistoty má kvôli kompaktným rozmerom vysávača malý objem (spravidla 0,4 l a 0,1 l).

Všetky robotické vysávače Xiaomi sú vybavené bezdrôtovým pripojením do vašej domácej WiFi siete, takže ich môžete ovládať na diaľku cez mobilnú aplikáciu.

Slabšie modely sú spravidla ochudobnené o niektoré pokročilé funkcie, ako napr. viaczónové upratovanie či programovanie pôdorysov floor plan. Taktiež disponujú akumulátormi s menšou kapacitou a majú teda kratšiu výdrž na 1 nabitie.

Vďaka slabšiemu výkonu a menším nádobám na nečistoty sú robotické vysávače určené skôr na každodenné vysávanie menšieho množstva nečistôt a tenšej vrstvy prachu. S nečistotami nahromadenými za desiatky dní si príliš dobre poradiť nedokážu.

Hodnotenie článku:
(82.6%)

Pulbikované dňa: 01.07.2019

Autor
Michal Toma

Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky aj informácie a vyrobiť z nich ucelený text, ktorý vám pomôže zorientovať sa v naoko zložitom svete techniky, či v iných oblastiach života. Vo voľnom čase píšem blog o pive, ktorý je malým oknom do sveta stoviek chutí, vôní a zážitkov, aké nám pivo ponúka.

Zobraziť kategóriu:


Pridať komentár