Niceboy Pilot XR Radar kamera do auta – recenzia, skúsenosti

Dobrý pomer ceny a výkonu
Kvalitné denné aj nočné záznamy
Možnosť ovládania cez mobil
Jednoduchá inštalácia

Hodnotenie:
(79.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Niceboy Pilot XR Radar je pomerne lacná kamera do auta. Nahráva videozáznamy v maximálnom rozlíšení 2K. Záznamy sú vďaka kvalitnej optike dobre čitateľné počas dňa aj noci. Pozorovací uhol 170 ° je dostatočne široký, aby mal vodič prehľad o situácii okolo seba. Výhodou sú upozornenia na radary, jednoduché ovládanie cez mobilnú aplikáciu či možnosť zhotoviť fotografiu pomocou gesta. Kamera podporuje pamäťové karty do 128 GB, čo je dostatočná kapacita. Vyzdvihujeme jednoduchú inštaláciu na čelné sklo.

Parametre: rozlíšenie videa: 1 440 x 1 080; záznam zvuku: áno; clonové číslo: F1.8; pozorovací uhol: 170 °; rozlíšenie foto: 12 Mpx; veľkosť displeja: 2,45 palca; nočný režim displeja: áno; upevnenie: magnetický držiak; menu v slovenčine: áno; funkcie: G-senzor, GPS modul, detekcia pohybu, detekcia rýchlostných radarov, nočný režim, HDMI výstup, Wi-Fi; podpora pamäťových kariet: microSD (do 128 GB); kapacita batérie: 260 mAh

Autokamera Niceboy Pilot XR Radar sa inštaluje na predné sklo a vodičovi poskytuje dostatočný uhol záberu. Zvláda video záznamy aj fotografie. Záznamy v rozlíšení 2K sú dobre čitateľné. Ovládanie je cez mobilnú aplikáciu vďaka zabudovanému Wi-Fi. Jednoduchosť používania dopĺňa nenápadný a elegantný dizajn kamery.

Kameru do auta s 2K rozlíšením Niceboy Pilot XR Radar nájdete na ✅ webe Heureka.sk.

Kvalitné záznamy vo dne i v noci

Kamera vie zachytiť videozáznam v rozlíšení 2K alebo Full HD, pri druhom spomenutom rozlíšení zachytáva 60 snímok za sekundu, vďaka čomu je záznam plynulejší. Vo vnútri sa ukrýva kvalitný senzor od Sony aj čip z dielne Novatek. Nahrávky sú detailné a dobre čitateľné. Nemali sme problém ani s prečítaním EČV. Okrem videa prístroj zvláda i zachytávanie fotografií. Tu je rozlíšenie 12 Mpx, čo je rovnako postačujúce. Objektív so svetelnosťou f/1.8 dokáže zachytiť kvalitné záznamy aj v noci.

Niceboy Pilot XR Radar recenzia

Jednoduchosť ovládania

Plusom kamery je databáza rýchlostných radarov aj úsekových meraní. Vodiča vopred upozorní a ten sa môže vyhnúť prípadnej pokute za prekročenie povolenej rýchlosti. Nechýba integrované Wi-Fi a možnosť ovládania kamery cez mobilnú aplikáciu, ktorú si treba stiahnuť a nainštalovať do smartfónu. Prístroj má dostatočne veľký 2,45-palcový displej, takže ibez mobilu je ovládanie prehľadné. Menu je v slovenčine alebo češtine.

Mapovanie jázd

Pomocou GPS modulu sme si mohli mapovať naše jazdy. Kamera automaticky zaznamená súradnice a rýchlosť. Program kamery navyše zobrazí trasu v Google mapách. Za výhodu vnímame G-senzor, ktorý je štandardom autokamier. Tento senzor poslúži pri prípadnej nehode. Zaznamená náhlu zmenu pohybu a nahrávanú sekvenciu uzamkne, čím sa nahrávka ochráni pred jej nechceným prepísaním. Chýba však parkovací režim.

Ďalšie praktické funkcie

Autokamera dokáže snímať obraz v kontrastných svetelných podmienkach vďaka WDR technológii. Ponúka dostatočne široký uhol záberu v hodnote 170 °. Jej inštalácia je jednoduchá, pretože sa pripevňuje na magnetický držiak. Ten sa na sklo pripevní pomocou samolepky. V balení je, žiaľ, len jedna samolepka. Vyzdvihujeme praktickú funkciu rýchleho zachytenia fotografie pomocou gesta. Súčasťou balenia je nabíjačka do zapaľovania s dvoma USB výstupmi. Preto je možné naraz napájať kameru a nabíjať si napríklad mobilný telefón. Samozrejmosťou je podpora pamäťových kariet, v tomto prípade konkrétne microSD do kapacity 128 GB.

Kamera do auta Niceboy Pilot XR Radar

Skúsenosti a recenzie

Kamera podľa používateľov ponúka kvalitný denný aj nočný záznam. EČV sa dajú bez problémov prečítať, čo je pri takomto type kamery podstatné. Ocenili dobrú čitateľnosť záznamu, veľkosť kamery aj napájanie, ktoré ide do držiaka. Prekážalo im, že v balení bola len jedna samolepka na sklo. Plus dostala za GPS, jednoduché ovládanie, hlásenie radarov či za integrované Wi-Fi. Niektorým prekážala menej častá aktualizácia radarov. Pochvalu si vyslúžila za dlhý nabíjací kábel, široký záber či magnetický držiak na sklo.

Recenzie a skúsenosti s kamerou do auta Niceboy Pilot XR Radar
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s kamerou do auta Niceboy Pilot XR Radar
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s kamerou do auta Niceboy Pilot XR Radar
Zdroj: Alza.sk

Pozitíva

Dobrý pomer ceny a výkonu
Kvalitné denné aj nočné záznamy
Možnosť ovládania cez mobil
Jednoduchá inštalácia

Negatíva

Menej častá aktualizácia radarov


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 24.11.2022
Najlepšie kamery do auta 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie kamery do auta 2022 – recenzie, test, porovnanie

Premávka na cestách by sa mala riadiť zákonnými pravidlami, v praxi však často vyhráva jediné pravidlo – pravidlo silnejšieho. Alebo väčšieho a arogantnejšieho? Ani ten najzodpovednejšie šofér nie je celkom uchránený od rizika dopravnej kolízie, ktorú často zapríčiňujú cestní piráti svojou bezohľadnou jazdou. Následné dokazovanie viny a neviny tak pri absencii svedkov býva (často... Prečítať článok

Ako namontovať kameru do auta: montáž/zapojenie cúvacej a prednej kamery

Ako namontovať kameru do auta: montáž/zapojenie cúvacej a prednej kamery

Kamery v autách získavajú na popularite a pomaly sa stávajú bežnou výbavou auta. Veď prečo by nie? Jednoduchou inštaláciou kamery zistíte, kto vám na parkovisku oškrel auto alebo dokážete poskytnúť cenný dôkaz v prípade autonehody. Tak či onak, táto investícia sa rozhodne oplatí.... Prečítať článok


Pridať komentár