Beko CSA 29022 X nerez recenzia

Beko CSA 29022 X nerez recenzia a skúsenosti warning Predaj skončil

Kombinovanú voľne stojacu chladničku Beko CSA 29022 využijete vďaka jej kompaktným rozmerom ako v menších domácnostiach, tak v panelákových kuchyniach. Táto moderná kombinovaná...

od 215 € s DPH Pozri porovnanie

Voľne stojaca kombinovaná chladnička s mrazničkou Beko CSA 29022 patrí medzi najobľúbenejšie chladničky na našom trhu. Hoci už nie je žiadnou horúcou novinkou (2011), za skvelú cenu vám ponúka všetko podstatné, čo od bežnej chladničky očakávate. Elegantný dizajn bielej farby nesklame žiadnu gazdinku. Poďme sa pozrieť na parametre spotrebiča.

favorite Pridali sme nové recenzie na chladničky a redakčný výber najlepšie chladničky

Rozmermi 171x54x60 cm a čistým objemom 175 l (chladnička), resp. 62 l (mraznička) patrí Beko CSA 29022 skôr k tým menším, čo však pre bežnú slovenskú domácnosť plne postačuje. Kompaktné rozmery oceníte zvlášť v malých panelákových kuchyniach.

Podobne mraziaci výkon 5 kg/24 hodín nie je žiadne ohurujúce číslo, ale na rýchle zmrazovanie väčšieho objemu potravín by ste si zrejme kúpili iný spotrebič. Akumulačná doba 18 hodín vaše potraviny bezpečne ochráni aj v prípade celodennej údržby elektrorozvodného zariadenia.

Energetická trieda A+ už síce nepatrí k špičke, ale zodpovedá staršiemu modelu a nižšej cene spotrebiča. Spotreba 257 kWh za rok (resp. cca 0,7 kWh za deň) nie je číslo, ktoré by vám malo spôsobovať vrásky na čele.

Hlučnosť 40 dB zodpovedá dnešným štandardom, nebude vás rušiť ani v menších bytoch.

Usporiadanie

Vnútro chladničky je prehľadne rozdelené na 4 poličky z tvrdeného skla a samostatný box na ovocie a zeleninu. Jeden väčší nedelený box je pre niekoho výhoda (viac priestoru), pre iného nevýhoda (nemôžete umiestniť zvlášť ovocie a zvlášť zeleninu) – záleží od vašich preferencií.

Podobne majú 4 priehradky aj dvierka chladničky. Spodná je priestrannejšia, vhodná aj na väčšie nádoby.

Regulátor je umiestnený trochu nezvyčajne hore uprostred, čo niekomu môže prekážať.

Mraziaca časť umiestnená v spodnej časti spotrebiča pozostáva z troch priehľadných plastových boxov – popri dvoch zásuvkách tretí predstavuje zamrazovaciu zónu.

Mraznička je v porovnaní s chladiacou časťou relatívne veľká, niekto to ocení, iný nie.

Dvierka sa otvárajú napravo. Je možné zmeniť ich orientáciu a premiestniť ich na ľavú stranu, pripravte sa však, že to nebude robota na pár minút.

Čo nás potešilo

Funkcia automatického odmrazovania dnes už nie je ničím nezvyčajným, ale ak ste pri svojom starom spotrebiči rátali s potrebou pravidelnej údržby, tu si ju môžete vopred odškrtnúť. Antibakteriálna úprava tesnení vám pomôže zvýšiť trvanlivosť uskladnených potravín. A pre bežnú slovenskú domácnosť je nezanedbateľnou výhodou vynikajúca cena.

Čo nás naopak sklamalo

Plastové boxy a priehradky na dverách si vyžadujú šetrné zaobchádzanie. Takisto madlá na dverách. Ak si nedáte pozor, časom vám môžu popraskať. Dielenské spracovanie chladničky tiež nie je na úrovni drahších sestier, s prehodením dverí na ľavú stranu sa „vďaka tomu“ dosť potrápite. Občas je spotrebič trochu hlučnejší, najmä pri štarte kompresora. Vyšším členom domácnosti môžu robiť problém nezvykle nízko umiestnené madlo na dverách chladničky. Návod by mohol byť napísaný zrozumiteľnejšie.

 

Záver

Menšia domácnosť, malý byt, hlboko do peňaženky – to sú argumenty v prospech tohto spotrebiča. Za tú cenu veľa porovnateľných alternatív nemáte. Nenáročného zákazníka Beko CSA 29022 nesklame. Rátajte však aj s tým, že kompromisy pri nákupe zvyčajne majú nejaké „ale“. Či už budete premiestňovať dvierka alebo riešiť polámané plastové prvky, znamená to starosti naviac.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Výber novej chladničky netreba brať na ľahkú váhu. Ide o spotrebič, ktorý využíva každý člen rodiny a to hneď niekoľkokrát denne. Nech si vyberiete akúkoľvek značku, vaša nová chladnička bude zaručene oveľa lepšia než starý desaťročný model, ktorý aktuálne vlastníte. Prečo by ste však... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Najnovšie modely chladničiek sú v otázke spotreby neporovnateľne nízke v porovnaní s tými, ktoré ste kúpili pred dekádou. Ak sa však nazdávate, že všetko to končí kúpou a nič viac nemusíte riešiť, náklady za energiu vás môžu prekvapiť. Pokiaľ sa totiž o chladničku nestaráte a nezabezpečíte jej... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Beko CSA 29022 X nerez

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Chladničky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

27/01/2017 11:13
Jan Entlich
Hodnotenie

Kupil som kombinovanu chladnicku beko CSA 29020 nastal problem mam ju v miestnosti kde je v zime teplota pod 10 stupnov a prestane fungovat ptam sa da sa nadstavit aby isla aj pod 10 stupnov teploty?

thumb_up

V lete ide dobre

thumb_down

nefunguje pod 10 stupnov teploty

Pridať komentár