Skateboard nie je len zábava, je to životný štýl. Vyberte si z klasických skateboardov, longboardov či pennyboardov. Každý si tu nájde to pravé podľa jeho predstáv. Skateboardy pre malých aj dospelých, pre začiatočníkov ale aj skúsených skaterov.

Najlepšie skateboardy 2020 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie skateboardy 2020 – recenzie, test, porovnanie

Ak ste sa rozhodli pre nákup skateboardu, či už pre seba alebo svoju ratolesť, je vhodné sa pred nákupom vyzbrojiť pár základnými informáciami. Vyhnete sa tak sklamaniu z nákupu skateboardu, ktorý vám nebude nakoniec vyhovovať. Samotný skateboard a rôzne druhy dosiek k takýmto športovým aktivitám sa líšia nielen dizajnom, ale predovšetkým materiálom, tvarom a prvkami, ktoré skateboard... Prečítať článok

Ako vybrať longboard. Aké kolieska, dosku, dĺžku a tvar?

Ako vybrať longboard. Aké kolieska, dosku, dĺžku a tvar?

Pravdou je, že na Slovensku toto športové náčinie či dopravný prostriedok nie je až také populárne ako napríklad skateboard. Preto nemôžete očakávať, že keď prídete do obchodu, predavač vám odborne a hlavne kvalitne poradí, ako vybrať longboard. Preto sme pre vás prichystali návod, ktorý vám... Prečítať článok

Aký skateboard vybrať

Doska - Veľkosť dosky a materiál z ktorého je doska vyrobená sú základnými kritériami. Väčšia doska vám zabezpečí vyššiu stabilitu, ale jazdenie na nej nie je až tak obratné.Dosky sa skladajú z vrstiev, tých býva 5 až 9. Medzi najlepší materiál sa považuje kanadský javor.Na trhu nájdete dosky z buka, dubového dreva ale aj lacnejšie modely z PVC a laminátu Pennyboardy sú vyrobené z PVC.

Trucky - Trucky inak aj podvozky vyberáme podľa veľkosti, aby boli v súlade so šírkou dosky a materiálu od hliníka až po kvalitnú oceľ.

Skateboard

Kolieska - Kolieska vyberáme podľa dvoch parametrov, veľkosti a tvrdosti. Všeobecne platí čím sú kolieska menšie a mäkšie, tým sú pomalšie. Väčšie kolieska s vyššiu tvrdosťou sú rýchle. Stredne veľké kolieska majú zase lepšiu priľnavosť.

Ložiská - Ložiská sa označujú skratkou ABEC a očíslovaním. Práve číslovanie udáva presnosť výroby. Kde sú ABEC1 ložiska s najmenšou presnosťou a ABEC9 s najpresnejšou výrobou s nízkym trením pre dosiahnutie vyššej rýchlosti.

Medzi ďalšie parametre, ktoré si všímajte sú kvalita týchto častí:silentblok, grip, kingpin a tlmiace podložky.

Na trhu so skateboardmi nájdete veľmi kvalitných výrobcov, ktorý pri vývoji svojich produktov spolupracujú priamo z najznámejšími svetovými skatermi ako je napríklad Tony Hawk. Dizajnovo je ponuka veľmi bohatá a určite si vyberietepodľa vlastného štýlu. Nezabudnite na ochranné príslušenstvo ako je prilba a chrániče.