Skateboard nie je len zábava, je to životný štýl. Vyberte si z klasických skateboardov, longboardov či pennyboardov. Každý si tu nájde to pravé podľa jeho predstáv. Skateboardy pre malých aj dospelých, pre začiatočníkov ale aj skúsených skaterov.

Najlepšie skateboardy 2020 pre dievčatá, chlapcov aj začiatočníkov

Najlepšie skateboardy 2020 pre dievčatá, chlapcov aj začiatočníkov

Ak ste sa rozhodli pre nákup skateboardu, či už pre seba alebo svoju ratolesť, je vhodné sa pred nákupom vyzbrojiť pár základnými informáciami. Vyhnete sa tak sklamaniu z nákupu skateboardu, ktorý vám nebude nakoniec vyhovovať. Samotný skateboard a rôzne druhy dosiek k takýmto športovým aktivitám sa líšia nielen dizajnom, ale predovšetkým materiálom, tvarom a prvkami, ktoré skateboard... Prečítať článok

Ako vybrať longboard. Aké kolieska, dosku, dĺžku a tvar?

Ako vybrať longboard. Aké kolieska, dosku, dĺžku a tvar?

Pravdou je, že na Slovensku toto športové náčinie či dopravný prostriedok nie je až také populárne ako napríklad skateboard. Preto nemôžete očakávať, že keď prídete do obchodu, predavač vám odborne a hlavne kvalitne poradí, ako vybrať longboard. Preto sme pre vás prichystali návod, ktorý vám... Prečítať článok

Aký skateboard vybrať

Doska - Veľkosť dosky a materiál z ktorého je doska vyrobená sú základnými kritériami. Väčšia doska vám zabezpečí vyššiu stabilitu, ale jazdenie na nej nie je až tak obratné.Dosky sa skladajú z vrstiev, tých býva 5 až 9. Medzi najlepší materiál sa považuje kanadský javor.Na trhu nájdete dosky z buka, dubového dreva ale aj lacnejšie modely z PVC a laminátu Pennyboardy sú vyrobené z PVC.

Trucky - Trucky inak aj podvozky vyberáme podľa veľkosti, aby boli v súlade so šírkou dosky a materiálu od hliníka až po kvalitnú oceľ.

Skateboard

Kolieska - Kolieska vyberáme podľa dvoch parametrov, veľkosti a tvrdosti. Všeobecne platí čím sú kolieska menšie a mäkšie, tým sú pomalšie. Väčšie kolieska s vyššiu tvrdosťou sú rýchle. Stredne veľké kolieska majú zase lepšiu priľnavosť.

Ložiská - Ložiská sa označujú skratkou ABEC a očíslovaním. Práve číslovanie udáva presnosť výroby. Kde sú ABEC1 ložiska s najmenšou presnosťou a ABEC9 s najpresnejšou výrobou s nízkym trením pre dosiahnutie vyššej rýchlosti.

Medzi ďalšie parametre, ktoré si všímajte sú kvalita týchto častí:silentblok, grip, kingpin a tlmiace podložky.

Na trhu so skateboardmi nájdete veľmi kvalitných výrobcov, ktorý pri vývoji svojich produktov spolupracujú priamo z najznámejšími svetovými skatermi ako je napríklad Tony Hawk. Dizajnovo je ponuka veľmi bohatá a určite si vyberietepodľa vlastného štýlu. Nezabudnite na ochranné príslušenstvo ako je prilba a chrániče.