Skateboardy - Recenzie longboardov a pennyboardov

Recenzie skateboardov vám pomôžu vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Vyhnete sa nekvalitným modelom, ktoré narobia viac problémov ako zábavy. Zapojiť sa môžete aj vy vo forme komentárov alebo zaslať kompletnú recenziu vami odskúšaného produktu. Pomôžete tak ostatným. Pripravili sme pre vás aj menší porovnávací Test skateboardov, ktorý vám môže tiež pomôcť pri rozhodovaní.

Aký skateboard vybrať

Doska - Veľkosť dosky a materiál z ktorého je doska vyrobená sú základnými kritériami. Väčšia doska vám zabezpečí vyššiu stabilitu, ale jazdenie na nej nie je až tak obratné.Dosky sa skladajú z vrstiev, tých býva 5 až 9. Medzi najlepší materiál sa považuje kanadský javor.Na trhu nájdete dosky z buka, dubového dreva ale aj lacnejšie modely z PVC a laminátu Pennyboardy sú vyrobené z PVC.

Trucky - Trucky inak aj podvozky vyberáme podľa veľkosti, aby boli v súlade so šírkou dosky a materiálu od hliníka až po kvalitnú oceľ.

Skateboard

Kolieska - Kolieska vyberáme podľa dvoch parametrov, veľkosti a tvrdosti. Všeobecne platí čím sú kolieska menšie a mäkšie, tým sú pomalšie. Väčšie kolieska s vyššiu tvrdosťou sú rýchle. Stredne veľké kolieska majú zase lepšiu priľnavosť.

Ložiská - Ložiská sa označujú skratkou ABEC a očíslovaním. Práve číslovanie udáva presnosť výroby. Kde sú ABEC1 ložiska s najmenšou presnosťou a ABEC9 s najpresnejšou výrobou s nízkym trením pre dosiahnutie vyššej rýchlosti.

Medzi ďalšie parametre, ktoré si všímajte sú kvalita týchto častí:silentblok, grip, kingpin a tlmiace podložky.

Na trhu so skateboardmi nájdete veľmi kvalitných výrobcov, ktorý pri vývoji svojich produktov spolupracujú priamo z najznámejšími svetovými skatermi ako je napríklad Tony Hawk. Dizajnovo je ponuka veľmi bohatá a určite si vyberietepodľa vlastného štýlu. Nezabudnite na ochranné príslušenstvo ako je prilba a chrániče.