V dnešnej dobe je skoro v každej domácnosti osobná váha. Pomáha nám s diagnostikou našej hmotnosti a v niektorých prípadoch aj s inými telesnými veličinami. Každý sa chce cítiť dobre v tele, ktoré má tu správnu hmotnosť. Ak ešte nevlastníte osobnú váhu a zvažujete jej nákup môže vás v obchode prekvapiť ich bohatá ponuka. Aj osobné váhy prešli vývojom a dnešné inovatívne modely vám môžu ponúknuť viac, ako len údaj o telesnej hmotnosti v kg.

Jednoduchá mechanická váha - S takýmto typom osobnej váhy sa už stretnete len naozaj výnimočne. Mechanické modely za posledné roky nahradili digitálne váhy. Ich nevýhodou bola veľká odchýlka a časom sa mechanizmus opotreboval a meranie bolo nepresné.

Detské osobné váhy - Slúžia na váženie novorodencov zväčša do hmotnosti 20 kg s presnosťou 5 gramov. Sú podobné váham, ktoré sa používajú v detských poradniach pre novorodencov a batoľatá.

Digitálne osobné váhy - Sú to jednoduché váhy s digitálnym displejom, ktoré zaznamenávajú iba jednu veličinu a tou je telesná hmotnosť.

Digitálne diagnostické váhy - Okrem základného merania telesnej hmotnosti, merajú aj telesný tuk, telesnú vodu a podiel svalovej hmoty, viscerálny tuk a denný príjem kalórií. Pri jednoduchších modeloch ide o výpočet na základe vložených údajov podľa vzorca. Pri drahších modeloch ma váha zabudované snímacie senzory, ktoré diagnostikujú priamo z chodidiel tieto údaje, prípadne z dlaní (za pomoci príslušenstva).

Zoznam podkategórií:

Najlepšie osobné váhy 2021 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie osobné váhy 2021 – recenzie, test, porovnanie

Náš porovnávací test osobných váh vám pomôže vybrať to najlepšie, čo je momentálne na trhu k dispozícii. Nechceme vás ale odradiť od kúpy iného výrobku, nakoľko vieme, že v kategórii osobných váh je viac ako 90 % produktov spoľahlivých a nie je veľká pravdepodobnosť, že kúpite nekvalitný výrobok. Aj tak vám však ponúkame rebríček najlepších osobných váh, ktorý sme zostavili... Prečítať článok