V dnešnej dobe je skoro v každej domácnosti osobná váha. Pomáha nám s diagnostikou našej hmotnosti a v niektorých prípadoch aj s inými telesnými veličinami. Každý sa chce cítiť dobre v tele, ktoré má tu správnu hmotnosť. Ak ešte nevlastníte osobnú váhu a zvažujete jej nákup môže vás v obchode prekvapiť ich bohatá ponuka. Aj osobné váhy prešli vývojom a dnešné inovatívne modely vám môžu ponúknuť viac, ako len údaj o telesnej hmotnosti v kg.

Jednoduchá mechanická váha - S takýmto typom osobnej váhy sa už stretnete len naozaj výnimočne. Mechanické modely za posledné roky nahradili digitálne váhy. Ich nevýhodou bola veľká odchýlka a časom sa mechanizmus opotreboval a meranie bolo nepresné.

Detské osobné váhy - Slúžia na váženie novorodencov zväčša do hmotnosti 20 kg s presnosťou 5 gramov. Sú podobné váham, ktoré sa používajú v detských poradniach pre novorodencov a batoľatá.

Digitálne osobné váhy - Sú to jednoduché váhy s digitálnym displejom, ktoré zaznamenávajú iba jednu veličinu a tou je telesná hmotnosť.

Digitálne diagnostické váhy - Okrem základného merania telesnej hmotnosti, merajú aj telesný tuk, telesnú vodu a podiel svalovej hmoty, viscerálny tuk a denný príjem kalórií. Pri jednoduchších modeloch ide o výpočet na základe vložených údajov podľa vzorca. Pri drahších modeloch ma váha zabudované snímacie senzory, ktoré diagnostikujú priamo z chodidiel tieto údaje, prípadne z dlaní (za pomoci príslušenstva).

Zoznam podkategórií:

Najlepšie osobné váhy 2019 – veľký test a porovnanie

Najlepšie osobné váhy 2019 – veľký test a porovnanie

Náš porovnávací test osobných váh vám pomôže vybrať to najlepšie, čo je momentálne na trhu k dispozícii. Nechceme vás ale odradiť od kúpy iného výrobku, nakoľko vieme, že v kategórii osobných váh je viac ako 90 % produktov spoľahlivých a nie je veľká pravdepodobnosť, že kúpite nekvalitný výrobok. Aj tak vám však ponúkame rebríček najlepších osobných váh, ktorý sme zostavili... Prečítať článok

Xiaomi Mi Smart Scale 2 – recenzia inteligentnej váhy, ktorá vám prezradí takmer všetko

Xiaomi Mi Smart Scale 2 – recenzia inteligentnej váhy, ktorá vám prezradí takmer všetko

Túto váhu mi odporučili známi a ďakujem im za to. Nakopla ma k zdravšiemu životnému štýlu. Ak používate smart náramok, je to motivácia, ale keď vidíte svoje výsledky na váhe, je to už viac ako motivácia, niekedy doslova varovanie! Xiaomi smart váha alebo Xiaomi Mi Smart Scale 2 je... Prečítať článok

Najlepšie digitálne detské kojenecké váhy? Recenzie chvália Beurer

Najlepšie digitálne detské kojenecké váhy? Recenzie chvália Beurer

Digitálne detské váhy sú skvelou pomôckou pre všetky mamičky, ktoré vďaka nim dokážu presne kontrolovať váhu svojej malej ratolesti a sledovať tak, či je vývin dieťaťa správny. Na trhu nájdete množstvo rozličných modelov kojeneckých váh, a preto sme si pripravili zoznam piatich váh,... Prečítať článok