Orava spotrebiče – recenzie, testy, skúsenosti

Značku Orava pravdepodobne poznáte z minulosti najmä pre jej televízory. V priebehu času sa však stihla pretransformovať na modernú značku elektrospotrebičov, ktoré dokážu konkurovať zahraničným značkám vynikajúcim pomerom ceny a kvality.

Chladničky a mrazničky značky Orava

Pozreli sme sa preto na jej produktovú ponuku podrobnejšie a predstavíme vám jej silné i slabé stránky. Taktiež vám prinášame recenzie niekoľkých vybraných spotrebičov tejto značky.

Tradičný slovenský výrobca?

V minulosti bola značka Orava známa najmä svojimi televízormi. Pred rokom 1992 sa vyrábali pod krídlami výrobcu Tesla Orava, neskôr sa s rozvojom súkromného podnikania objavili výrobcovia OVP Orava a OTF. Tieto značky postupne obmedzili svoju výrobu a v súčasnosti má predaj spotrebičov značky Orava na starosti firma Orava distribution, a. s.

Strieborná mikrovlnka značky Orava

Táto spoločnosť presunula výrobu do ázijských krajín (výrobca ich bližšie nešpecifikuje) a na Slovensku si ponechala iba nutné minimum zamestnancov. Vďaka tomu mohla niekoľkonásobne rozšíriť portfólio produktov a zároveň zachovať ich nízku cenu.

Konkuruje pomerom ceny a výkonu

V portfóliu značky Orava dnes nenájdete iba televízory, ale tiež audiosystémy, bielu techniku (práčky, chladničky atď.), spotrebiče pre starostlivosť o telo (epilátory, masážne prístroje, osobné váhy atď.) a nespočet ďalších druhov elektrospotrebičov.

Odšťavovač Orava

Výroby v ázijských krajinách sa nemusíte obávať, vyrába sa tam drvivá väčšina elektrospotrebičov, vrátane tých od svetoznámych značiek (inak by museli byť omnoho drahšie). Aj tam dokážu vyrobiť kvalitné výrobky, objednávateľ si však jej dodržiavanie musí postrážiť.

Značke Orava sa to darí, o čom svedčia aj stovky pozitívnych recenzií nielen od slovenských, ale tiež od zahraničných užívateľov (výrobky Orava sa predávajú napr. aj v ČR).

Najobľúbenejšie spotrebiče Orava

Spotrebiče Orava sa vyznačujú kvalitou a zvyčajne aj nízkou cenou. Vybrali sme niekoľko zaujímavých modelov z ponuky tejto značky.

Hodnotenie článku:
(81.2%)

Pulbikované dňa: 03.12.2019

Autor
Michal Toma

Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky aj informácie a vyrobiť z nich ucelený text, ktorý vám pomôže zorientovať sa v naoko zložitom svete techniky, či v iných oblastiach života. Vo voľnom čase píšem blog o pive, ktorý je malým oknom do sveta stoviek chutí, vôní a zážitkov, aké nám pivo ponúka.


Komentáre

03/09/2020 02:24
zuzu

tento multifunkčný hrniec je suprový :) nedám naň dopustiť

Pridať komentár