Orava EG-200 elektrický gril – recenzia, skúsenosti

Vysoký výkon
Môžete otvoriť o 180 ° a grilovať na oboch plochách

Hodnotenie:
(81.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Výkonný elektrický gril za zlomok ceny konkurenčných modelov, ktoré často vidíte v reklamách. Ponúka úctyhodný celkový výkon 2 000 W a grilovaciu plochu 1 500 cm2, takže to nie je žiadny drobček. Gril môžete využívať ako uzavretý, alebo hootvoriť na 180 ° a grilovať na oboch plochách súčasne. Výrobca na tento účel pribalil dve nádobky na stekajúci tuk, ktoré musíte umiestniť vedľa grilu (na rozdiel od vstavanej nádobky ich teda môžete nechtiac zhodiť).

Gril je vybavený termostatom pre reguláciu teploty a dvoma kontrolkami, vypína sa vytiahnutím zo zásuvky. S čistením sa potrápite, keďže grilovacie platne nie sú odnímateľné. Majú však nepriľnavú plochu, takže ich nemusíte drhnúť.

Cena grilu Orava EG-200, ktorá sa pohybuje okolo 40 eur je jednoducho bezkonkurenčná.

Parametre: výkon: 2 000 W; grilovacia plocha: 1 500 cm2; povrch: nepriľnavý (bližšie nešpecifikovaný); funkcie: termostat, nádoba na odkvapkávanie tuku; rozmery (š × v × h): 31 × 12 × 33 cm; hmotnosť: 2,6 kg

Zaujal vás kontaktný gril Orava EG-200? Zakúpiť si ho môžete na ✅  webe Heureka.sk.

Základom sú kvalitné materiály

Elektrický gril Orava EG-200 nás zaujal na pohľad odolným vyhotovením. Telo je z nehrdzavejúcej ocele, grilovacie plochy sú rebrované a výrobca ich vybavil nepriľnavým povrchom (materiál bližšie nešpecifikuje).

Orava EG-200 recenzia

Členitá plocha sa nám nečistila jednoducho, keďže grilovacie platne nie sú odnímateľné. Neodporúčame teda grilovať marinované mäso, pretože marináda sa medzi rebrami môže usadiť.

Grilujte obojstranne, aj na celej ploche

Gril je vybavený oddialenou rukoväťou, takže sa oň nepopálite.

Vyskúšali sme grilovanie s uzavretým grilom – vrchná platňa je s držiakom spojená pohyblivým kĺbom v strede, takže prítlak na mäso či iné grilované suroviny bol rovnomerný (nie ako pri griloch s kĺbom vzadu). Grilovacie platne však môžete otvoriť aj o 180 ° a grilovať na oboch súčasne (každá má vlastné ohrievacie teleso).

Elektrický gril Orava EG-200

Systém zberu a odkvapkávania tuku sa nám príliš nepáčil. Obe platne sú mierne vyspádované a vybavené na bočnej strane žliabkom. Pod ten sme museli umiestniť zberné nádobky, ktoré výrobca pribalil ku grilu. Tento systém má nevýhodu v tom, že nádobky môžete nechtiac zhodiť a ich mastný obsah rozliať.

2 000 W čistého výkonu

Elektrický gril Orava EG-200 ponúka celkový výkon 2 000 W, čo je vynikajúca hodnota. Celková grilovacia plocha je 1 500 cm2. Problém sme nemali ani s hrubšími kusmi mäsa či rýb.

Orava EG-200 obojstranné grilovanie

Ak by sa vám výkon zdal byť až príliš veľký, môžete si pomocou otočného kolieska termostatu nastaviť teplotu a gril ju bude udržiavať. Chod kolieska by však mohol byť ľahší, pri otáčaní išlo pomerne ťažko.

Prekvapilo nás, že gril v podstate nemá hlavný vypínač a vypína sa vytiahnutím zo zásuvky. Okrem kolieska termostatu na ňom nájdete ešte dve kontrolky – jedna slúži ako indikátor zapnutia a druhá ako indikátor aktívneho ohrevu.

Napriek vysokému výkonu sa nám nestalo, že by sa gril prehrial. Ak by však niečo také hrozilo, zareagovala by vstavaná tepelná poistka – výrobca teda očividne myslel aj na bezpečnosť.

Kontaktný gril Orava EG-200

Skúsenosti a recenzie

Elektrický gril Orava EG-200 nie je dokonalý, vzhľadom na cenu okolo 30 eur a vynikajúcu výbavu mu však dokážeme jeho nedostatky ľahko odpustiť. Rovnako ako ďalší používatelia, aj my oceňujeme rozmery grilu a jeho skladnosť. Je vhodným pomocníkom do kuchyne, ale aj na chatu.

Recenzie a skúsenosti s elektrickým grilom Orava EG-200

Pozitíva

Vysoký výkon
Môžete otvoriť o 180 ° a grilovať na oboch plochách

Negatíva

Grilovacie platne nie sú odnímateľné
Nádobky na tuk môžete nechtiac zhodiť


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 24.10.2020
Najlepšie elektrické grily 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie elektrické grily 2023 – recenzie, test, porovnanie

Zelenina, klobásky, kuracie prsia či bravčová krkovička. Za grilovanými pochúťkami nemusíte utekať do reštaurácie, elektrický gril vám chuť grilovaných dobrôt dopraje aj v pohodlí domova. Okrem toho, že je elektrický gril výborným pomocníkom, je aj ľahko uskladniteľný, nenáročný na údržbu, jeho cena je prijateľná a na prípravu jedál nepotrebujete žiadny olej. Elektrický gril je... Prečítať článok


Pridať komentár