Orava VY 222 ručný vysávač – recenzia, skúsenosti

Vysoký sací výkon vzhľadom na rozmery
Bezvreckové cyklónové vysávanie

Hodnotenie:
(76.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Zariadenie 2 v 1, ktoré v sebe kombinuje kompaktný ručný vysávač, no vďaka pripojiteľnej hubici s ním nemusíte vysávať iba drobné nečistoty – zvládne aj celú izbu.

Na zber nečistôt nepoužíva vrecko, ale priesvitnú nádobu s filtrom a cyklónovou technológiou, vďaka ktorej sa nečistoty postupne usádzajú na stenách nádoby.

Vysávač nie je akumulátorový, na napájanie využíva elektrinu zo zásuvky. Vďaka tomu má, na rozdiel od akumulátorových modelov vysoký príkon 600 W a sací výkon až 250 W, takže sa vyrovná bežným vysávačom a zvládne povysávať aj väčšie nečistoty. Dĺžka napájacieho kábla je takmer 5 m, takže s ním dosiahnete všade.

Žiadne pokročilé funkcie síce neponúka, prekvapí vás však jeho nečakane nízka cena do 60 eur.

Parametre: príkon: 600 W; sací výkon: 250 W; typ zberu: bezvreckový cyklónový; napájanie: akumulátor; hlučnosť: 70 dB; objem nádoby na prach: 1 l; dĺžka prív. kábla: 4,8 m; rozmery (š × v × h): 44 × 15 × 14 cm; hmotnosť: 2,2 kg

Ručný vysávač Orava VY 222 nájdete na ✅  webe Heureka.sk.

Ručný i tyčový

Hoci Orava VY 222 pripomína na prvý pohľad ručný vysávač, ide v podstate o zariadenie 2 v 1. Vďaka odnímateľnej rúre s hubicou s ním povysávate hoci aj celú izbu, a to v stoji, bez zbytočného zohýbania. V balení sme našli aj ďalšie príslušenstvo, ako napr. hubicu na podlahy, na koberce či úzku hubicu na vysávanie v stiesnených priestoroch.

Orava VY 222 recenzia

Z hľadiska dizajnu mu nie je čo vytknúť. Vysávač je navrhnutý ergonomicky a pracovalo sa nám s ním pohodlne. Je ľahký – váži iba niečo vyše 2 kg (samozrejme, prázdny).

Sledujte, čo vysávate

Vysávač je vybavený bezvreckovou cyklónovou technológiou s umývateľným filtrom. Výrobca však neudáva, či ide o HEPA filter, ak teda máte doma alergika, môže preňho vírenie prachu predstavovať problém.

Cyklónová technológia núti nečistoty rotovať okolo filtra, takže sa usádzajú na stenách zbernej nádoby. Páčilo sa nám, že nádoba bola priesvitná, takže sme videli, aké nečistoty sme povysávali (to sa hodí, ak povysávate niečo, čo nechcete, napr. gombík a pod).

Napájaný iba zo zásuvky

V popisoch tohto produktu je vo viacerých e-shopoch spomenuté, že je napájaný z akumulátora. Nie je to však pravda, vysávač Orava VY 222 používa výlučne elektrinu z 230 V zásuvky.

Vysávač 2 v 1 Orava VY 222

Vďaka tomu môže mať príkon až 600 W a sací výkon 250 W, čo je na úrovni bežných veľkých vysávačov. Pracovalo sa nám s ním dobre a môžeme potvrdiť, že sacia sila mu, na rozdiel od mnohých ručných akumulátorových vysávačov, skutočne nechýba. 

Výrobca udáva hlučnosť 70 dB, v praxi sa nám zdal by hluk znesiteľný.

Z hľadiska ceny nemá konkurenciu

Pokročilé funkcie, ako napr. mokré vysávanie či indikátory zaplnenia vrecka alebo upchatia filtra sme na tomto modeli nenašli. Vzhľadom na cenu do 60 eur však bude vo svojej kategórii iba ťažko hľadať konkurenciu.

Skúsenosti a recenzie

Na internete sme na vysávač nenašli zlú recenziu. Používateľom sa páči nielen nízka hmotnosť spotrebiča, ale aj jeho dobrý sací výkon a skladnosť. Vysávač môžu použiť ako ručný aj ako tyčový, čiže za veľmi prijateľnú cenu získali prístroj 2 v 1.

Recenzie a skúsenosti s vysávačom Orava VY 222

Pozitíva

Vysoký sací výkon vzhľadom na rozmery
Bezvreckové cyklónové vysávanie

Negatíva

Chýba HEPA filter, nevhodný pre alergikov


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 24.10.2020
Najlepšie tyčové vysávače 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie tyčové vysávače 2022 – recenzie, test, porovnanie

Pri riešení otázky, aký vysávač si domov zaobstarať, padá voľba väčšinou na klasický podlahový vysávač. Čoraz väčšiu popularitu si však získava tyčový vysávač. Mnohí považujú ich konštrukciu za praktickejšiu, vysávanie je pohodlnejšie, lepšie sa s ním manipuluje a pôsobí modernejšie. Je tyčový vysávač vhodný aj pre vás? Ktoré sú najlepšie tyčové vysávače na trhu? Podobne, ako je to s... Prečítať článok


Pridať komentár