Fieldmann FZS 2050 E recenzia

Fieldmann FZS 2050 E  recenzia a skúsenosti

Fieldmann FZS 2050 E je výkonný elektrický vyžínač určený pre prácu na väčších záhradách. Príkon elektromotora 1400 W umožňuje, okrem použitia strunovej hlavy, tiež...

od 64.9 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Po kúpe chalupy s 12 árovým pozemkom som sa začal zaujímať o to, akým spôsobom ho budem čistiť od veľkej buriny. S kúpou krovinorezu alebo vyžínačky som doposiaľ nemal žiadnu skúsenosť a tak som sa v tom nevedel vôbec zorientovať. Kamarát, ktorý predáva takúto záhradnú techniku, mi odporučil model Fieldmann FZS 2050 E, ktorý je vraj pomerne obľúbený. Tak som dal na jeho radu a zakúpil som si ho tiež.

 

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na krovinorezy a redakčný výber najlepšie krovinorezy

Elektrický vyžínač som uprednostnil z jednoduchého dôvodu:  jeho obsluha je podľa mňa oveľa jednoduchšia. Žiadne dolievanie paliva ani miešanie benzínu a oleja. Údržba takmer nulová. Stačí meniť struny a po použití ho trocha oprášiť od trávy a buriny. Nevýhodou je fakt, že za sebou stále ťaháte kábel a predlžovačku, ale dá sa na to zvyknúť.

Tento vyžínač má výborný výkon 1400W a musím priznať, že som bol prekvapený jeho silou. Okrem klasickej hlavice so strunou mám k dispozícií aj oceľový trojzubec, ktorý hravo zvláda aj hrubšie buriny, nálety a všetko to, s čím by si klasická kosačka poradila len ťažko. Počas kosenia nie je prístroj príliš hlučný. Hluk samozrejme vydáva, v porovnaní s klasickým otravným benzínovým modelom je ale podľa mňa o niečo prijateľnejší.

Dostatočne stabilný a pevný 

Vyžínač má podľa údajov výrobcu iba 6 kg, na môj vkus je však dosť ťažký, hlavne ak ho mám dlhšie zavesený na jednom ramene. Ale aspoň je stabilný a predpokladám, že ho niečo len tak nepoloží. A tento problém pravdepodobne „väčší chlapi“ ani nepocítia. Výhodou stroja je aj to, že sa dá jednoducho rozložiť a preto sa zmestí do kufra hocijakého auta.

Ak by som si mal vybrať znova, tak by som určite siahol po tomto istom výrobku. Fieldmann FZS 2050 E sa mi osvedčil, odporučil som ho aj svokrovi a aj ten je s ním spokojný. Nemám ho s čím porovnávať, ale ak vydrží aspoň 10 rokov, tak to bola ozaj dobrá kúpa.

thumb_up

+ super cena
+ výborne sa s ním pracuje
+ vysoký výkon a vďaka tomu skosí úplne všetko
+ dá sa rozložiť na polovicu

thumb_down

- ak ho mám zavesený na jednom ramene, tak sa mi zdá ťažký

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Vývoj ceny produktu Fieldmann FZS 2050 E

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Krovinorezy

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Stiga SBC 435 HD

Pridať komentár