Fieldmann FZS 2050 E recenzia

Fieldmann FZS 2050 E  recenzia a skúsenosti

Fieldmann FZS 2050 E je výkonný elektrický vyžínač určený pre prácu na väčších záhradách. Príkon elektromotora 1400 W umožňuje, okrem použitia strunovej hlavy, tiež...

od 63.61 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Po kúpe chalupy s 12 árovým pozemkom som sa začal zaujímať o to, akým spôsobom ho budem čistiť od veľkej buriny. S kúpou krovinorezu alebo vyžínačky som doposiaľ nemal žiadnu skúsenosť a tak som sa v tom nevedel vôbec zorientovať. Kamarát, ktorý predáva takúto záhradnú techniku, mi odporučil model Fieldmann FZS 2050 E, ktorý je vraj pomerne obľúbený. Tak som dal na jeho radu a zakúpil som si ho tiež.

 

Obchody, kde kúpite online:

Zistiť cenu v porovnávači heuréka Porovnať ceny heureka.sk
Hej.sk 89.9 €
122.7 €
Do obchodu Hej.sk
4home.sk 92.49 €
98.49 €
Do obchodu 4home.sk
Alza.sk 89.5 € Do obchodu Alza.sk
favorite Pridali sme nové recenzie na krovinorezy a redakčný výber najlepšie krovinorezy

Elektrický vyžínač som uprednostnil z jednoduchého dôvodu:  jeho obsluha je podľa mňa oveľa jednoduchšia. Žiadne dolievanie paliva ani miešanie benzínu a oleja. Údržba takmer nulová. Stačí meniť struny a po použití ho trocha oprášiť od trávy a buriny. Nevýhodou je fakt, že za sebou stále ťaháte kábel a predlžovačku, ale dá sa na to zvyknúť.

Tento vyžínač má výborný výkon 1400W a musím priznať, že som bol prekvapený jeho silou. Okrem klasickej hlavice so strunou mám k dispozícií aj oceľový trojzubec, ktorý hravo zvláda aj hrubšie buriny, nálety a všetko to, s čím by si klasická kosačka poradila len ťažko. Počas kosenia nie je prístroj príliš hlučný. Hluk samozrejme vydáva, v porovnaní s klasickým otravným benzínovým modelom je ale podľa mňa o niečo prijateľnejší.

Dostatočne stabilný a pevný 

Vyžínač má podľa údajov výrobcu iba 6 kg, na môj vkus je však dosť ťažký, hlavne ak ho mám dlhšie zavesený na jednom ramene. Ale aspoň je stabilný a predpokladám, že ho niečo len tak nepoloží. A tento problém pravdepodobne „väčší chlapi“ ani nepocítia. Výhodou stroja je aj to, že sa dá jednoducho rozložiť a preto sa zmestí do kufra hocijakého auta.

Ak by som si mal vybrať znova, tak by som určite siahol po tomto istom výrobku. Fieldmann FZS 2050 E sa mi osvedčil, odporučil som ho aj svokrovi a aj ten je s ním spokojný. Nemám ho s čím porovnávať, ale ak vydrží aspoň 10 rokov, tak to bola ozaj dobrá kúpa.

thumb_up

+ super cena
+ výborne sa s ním pracuje
+ vysoký výkon a vďaka tomu skosí úplne všetko
+ dá sa rozložiť na polovicu

thumb_down

- ak ho mám zavesený na jednom ramene, tak sa mi zdá ťažký

Autor recenzie
Redakcia
Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Vývoj ceny produktu Fieldmann FZS 2050 E

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Krovinorezy

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Hecht 146 BTS

Pridať komentár