Korčule - Recenzie kolieskových korčúľ, diskusie, hodnotenia

Ako vybrať korčule

Už na základe dizajnu zistíte, že korčule sa medzi sebou líšia a najčastejšie sa stretnete s týmito typmi.

Detské korčule - Sú prispôsobené detskej nohe, ktorá rastie. Niektoré modely majú možnosť nastaviť dĺžku topánky v rozmedzí 3- 4čísiel topánky.

Fitness korčule / rekreačné korčule - Fitness kolieskové korčule sú optimálnou voľbou pre všetkých vyznávačov korčuľovania, či si obúvajú kolieskové korčule po prvý krát, alebo sú už skúsenými športovcami. Jedna sa o najpopulárnejšiu kategóriu.

Rýchlostné pretekárske korčule - Pre tieto korčule je typickým znakom nízka topánka. Sú určené pre náročných korčuliarov a pretekárskych jazdcov, ktorý uprednostňujú rýchlu jazdu.

Freestyle , Urban a Agressive korčule - Vyznačujú sa kratším rámom na kolieska a vyhľadávané sú predovšetkým pre jazdu na všetkých povrchoch a terénoch. Agressive sú vhodné pre mestský parkúr, skoky a na korčuľovanie na U rampe.

Nordic korčule (outdoorové) - Sú korčule s väčšími nafukovacími kolieskami vhodné na zjazd a jazdu aj v náročnom teréne.

Dvojradové korčule - Na trhu nájdete aj dvojradové korčule s dvomi pármi koliesok. Typickým znakom je mierny retro dizajn.

Hokejové korčule - Sú samostatná kategória a ako už názov napovedá určené na in- line hokej.