Kolieskové korčule pre malých aj veľkých. Vyberte si pekný model z veľkého množstva kvalitných svetových produktov. Dámske, pánske ale aj detské modely rôznych veľkostí a farebných kombinácií.

Najlepšie kolieskové korčule 2020 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie kolieskové korčule 2020 – recenzie, test, porovnanie

Jazda na kolieskových korčuliach sa za posledné roky stala jednou z najobľúbenejších športových aktivít. Podľahli jej nielen deti a tenegeri, ale aj ľudia v strednom veku. Zaobstarať si kolieskové korčule nie je problém. Na našom trhu je bohatá ponuka v rôznych cenových reláciách, rôznych značiek od známych aj menej známych výrobcov. Aké korčule si teda vybrať na túto aktivitu a čim sa líšia,... Prečítať článok

Ako vybrať korčule

Už na základe dizajnu zistíte, že korčule sa medzi sebou líšia a najčastejšie sa stretnete s týmito typmi.

Detské korčule - Sú prispôsobené detskej nohe, ktorá rastie. Niektoré modely majú možnosť nastaviť dĺžku topánky v rozmedzí 3- 4čísiel topánky.

Fitness korčule / rekreačné korčule - Fitness kolieskové korčule sú optimálnou voľbou pre všetkých vyznávačov korčuľovania, či si obúvajú kolieskové korčule po prvý krát, alebo sú už skúsenými športovcami. Jedna sa o najpopulárnejšiu kategóriu.

Rýchlostné pretekárske korčule - Pre tieto korčule je typickým znakom nízka topánka. Sú určené pre náročných korčuliarov a pretekárskych jazdcov, ktorý uprednostňujú rýchlu jazdu.

Freestyle , Urban a Agressive korčule - Vyznačujú sa kratším rámom na kolieska a vyhľadávané sú predovšetkým pre jazdu na všetkých povrchoch a terénoch. Agressive sú vhodné pre mestský parkúr, skoky a na korčuľovanie na U rampe.

Nordic korčule (outdoorové) - Sú korčule s väčšími nafukovacími kolieskami vhodné na zjazd a jazdu aj v náročnom teréne.

Dvojradové korčule - Na trhu nájdete aj dvojradové korčule s dvomi pármi koliesok. Typickým znakom je mierny retro dizajn.

Hokejové korčule - Sú samostatná kategória a ako už názov napovedá určené na in- line hokej.