Curaprox Hydrosonic Ortho sonická zubná kefka – recenzia, skúsenosti

Až 7 programov
3 rôzne hlavice v balení

Hodnotenie:
(72.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Sonická zubná kefka od švajčiarskych expertov na ústnu hygienu. Na čistenie využíva až 42 000 pohybov za minútu, v závislosti od zvoleného programu (môžete si vybrať až zo siedmich).

V balení nájdete 3 rôzne nadstavce, vrátane extra malého. Všetky sú vyhotovené z unikátnych vlákien CUREN, ktoré sú jemné a šetrné. Žiaľ, nadstavce nemôžete odlíšiť farebnými krúžkami, takže kefka je určená len pre jedného používateľa.

Nabíjanie je riešené klasickou bezdrôtovou nabíjacou stanicou s USB konektorom, USB nabíjací adaptér našťastie nájdete v balení. Výrobca udáva výdrž cca 15 dní na 1 nabitie. 

Kefka Curaprox Hydrosonic Ortho je vhodná aj pre deti od 5 rokov, jej nevýhodou je ale vysoká cena (cca 150 eur).

Parametre: počet kmitov: 42 000/min.; počet programov: 7; výdrž na 1 nabitie: 15 dní; doba nabíjania: 10 h; nabíjačka: bezdrôtová; ďalšie funkcie: časovač intervalov i celkový; príslušenstvo: 3 čistiace hlavice, nabíjačka, cestovné puzdro; hmotnosť: 0,8 kg

Sonickú zubnú kefku Curaprox Hydrosonic nájdete za najlepšiu cenu na ✅  webe Heureka.sk.

Minimalistický dizajn, švajčiarska kvalita

Kefka má elegantný minimalistický dizajn, ktorému dominuje biela farba symbolizujúca čistotu. Okrem tlačidla na zapínanie a vypínanie a indikátora stavu batérie na nej nenájdete žiadne rušivé prvky.

Curaprox Hydrosonic Ortho recenzia

Elegantné a nenápadné je aj puzdro na jej odkladanie, ktoré pojme okrem samotnej kefky aj 3 nadstavce na čistenie zubov.

Za dizajn dávame teda výrobcovi palec nahor.

7 programov a extra jemné štetiny

Kefku sprevádzajú v balení až 3 nadstavce rôznych tvarov. Jeden je určený na intenzívne, druhý na jemné čistenie a tretí má úzky tvar, aby dobre vyčistil medzizubné priestory. Všetky sú vyrobené z unikátneho materiálu CUREN, ktorý je mimoriadne šetrný aj k citlivým zubom.

Štetiny kefka rozkmitá rýchlosťou 22 000 – 42 000 pohybov za minútu, v závislosti od vami zvoleného programu – môžete si vybrať až zo siedmich. V praxi pri vhodne zvolenom režime čistí kefky zuby šetrne, no dôkladne, i keď niekomu 2 minúty čistenia nemusia stačiť. Kefka má totiž vstavaný klasický časovač, ktorý ju po 2 min. vypne.

Nadstavce na čistenie zubov Curaprox Hydrosonic Ortho

Potešil nás tiež pomerne tichý chod oproti konkurenčným modelom a fakt, že výrobca odporúča kefku aj pre deti od 5 rokov.

Nabíjanie cez USB

Kefka sa nabíja bezdrôtovo v klasickej nabíjacej stanici, na ktorú ju musíte postaviť do zvislej polohy. Stanica sa nepripája do 230 V zásuvky, namiesto toho je ukončená USB konektorom. Našťastie v balení nájdete aj USB nabíjací adaptér. Ak by ste žiadny nemali po ruke, môžete kefku nabiť napr. aj z notebooku.

Výrobca udáva výdrž 15 dní na 1 nabitie, čo zhruba súhlasí.

Sonická zubná kefka Curaprox Hydrosonic Ortho

Za kvalitu si priplatíte

Cena 150 eur za sonickú kefku je viac než nadpriemerná, no dostanete za ňu prepracovaný výrobok osvedčenej značky. Na druhej strane, vzhľadom na cenu by sme od kefky očakávali viac funkcií.

Pozitíva

Až 7 programov
3 rôzne hlavice v balení

Negatíva

Vysoká cena
Nadstavce nie sú farebne odlíšené


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 28.09.2019
Najlepšie sonické zubné kefky 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie sonické zubné kefky 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Odborníci dlhé roky viedli spory o tom, či výhody elektrických zubných kefiek nie sú vykúpené nešetrným zaobchádzaním so zubami. Všetko sa postupne mení s príchodom tzv. sonických zubných kefiek. V článku sme sa pozreli, aké sú ich výhody i nevýhody, ako si sonickú zubnú kefku vybrať a predstavíme vám aj najobľúbenejšie modely v tejto kategórii. Najlepšie sonické zubné kefky... Prečítať článok


Komentáre

21/01/2023 00:49
Peter

Pánko čo robil test opísal hodnoty len z návodu. Ja som sonicku kefku testoval a je to veľký podvod. A hlupáci všetci čo rozprávajú o 42tis kmitov za minútu!!! Kefka kmita okolo 560 kmitov za minutu, nekvalitné prevedenie, vypadávajú tlačítka a po roku sa pokazila tak som ju rozobral a bola vnitry hrdzavá to je tá vodotesnosť ktorú výrobca udáva:) nemá hodnotu ani 20€ iba toľko

02/09/2019 12:49
Mišela

Pri manuálnom čistení zubov som nikdy nemala tak kvalitne vyčistené zuby. Mám citlivé zubné krčky, napriek tomu je čistenie zubov bezbolestné. Odporúčam.

02/09/2019 12:47
Kamila

Curaprox som si vybrala kvôli šetrnému čisteniu zubov, vyberať si môžem zo 7 prednastavených programov, čo je viac než dosť. Dobre sa drží a obsluhuje, časovač vnímam ako plus, hoci to je asi u všetkých elektrických kefiek bežné.

02/09/2019 12:43
Barbora

S curaproxkami mám veľmi dobré skúsenosti, potešilo ma, že nevyrábajú len klasické kefky, ale aj ich elektrické verzie. Pocit dôkladne umytých zubov vydrží po celý deň, čo oceňujem. Náhradné hlavice sú cenovo dostupné, čo je pre mňa plusom.

Pridať komentár