MCO Home Verzia 2 (MH7-EH) termostat – recenzia, skúsenosti

Dobrý pomer medzi cenou kvalitou
Externý teplotný snímač – presné meranie a regulovanie teploty
Prednastavené aj manuálne nastavenie regulácie
Meria a zobrazuje vlhkosť
Kompatibilný s akoukoľvek Z-Wave sieťou
Funkcia proti zamrznutiu
Ochrana pred vysokou teplotou
Funkcia uzamknutia tlačidiel
Podsvietený displej
Vysoký rozsah pracovnej aj nastaviteľnej teploty
Kvalitné prevedenie
Pekný dizajn
Dovolenkový režim

Hodnotenie:
(80%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Termostat MCO Home je určený pre všetky typy elektrických vykurovacích systémov. Je kompatibilný s akoukoľvek Z-Wave sieťou, vďaka čomu patrí medzi chytré zariadenia. Termostat MCO Home je vybavený podsvieteným displejom, ktorý zobrazuje aktuálnu a nastavené teplotu. Okrem toho dokáže merať aj vlhkosť vzduchu, disponuje ochranou proti vysokej teplote a funkciou anti-freeze. Termostat MCO Home je schopný pracovať pri teplote od 0 do 50 °C, pričom nastaviteľný teplotný rozsah predstavuje 5 až 37 °C.

Technické parametre: typ = drôtové, ovládanie = programovateľné, pracovná teplota = 0 – 50 °C, rozsah nastaviteľnej teploty = 5 – 37 °C, spotreba = ≤1W, teplotné zmeny na deň = 4, napájanie = AC220V±10 - 50/60HZ, rozmery (Š x V x H) = 8,6 x 8,6 c 1,5 cm, odporúčaná hĺbka elektroinštalačnej krabice = 6 – 6,1 cm

Termostat pre elektrické kúrenie MCO Home Verzia 2 (MH7-EH) nájdete v ✅  e-shope Alza.sk.

Taký pokročilejší základ

Termostat MCO Home je digitálny a zároveň programovateľný. Jeho programovateľnosť je však na akejsi základnej úrovni. Môžete si na ňom nastaviť 4 teplotné zmeny v priebehu dňa, a to od pondelka do piatka alebo od soboty do nedele. Áno, nie je to 200 možností ako na iných termostatoch, zároveň však tento spôsob programovania oceňujeme z logického hľadiska – cez víkend sme doma, cez týždeň v práci (teda, aspoň väčšina z nás).

Termostat MCO Home je vybavený funkciou proti zamrznutiu. Temperovanie sa spustí pri poklese teploty pod 5 °C a následne bude kotol či iné zariadenia váš príbytok „vytápať“ do 8 °C. To je primeraná hranica, i keď je pravda, že niektoré kúsky dokážu situáciu zachrániť až pri teplotnom poklese pod cca 3 °C.

MCO Home Verzia 2 (MH7-EH) recenzia

Ak by náhodou došlo k opačnej situácii, teda prehnanému vykúreniu interiéru, termostat disponuje aj ochranou proti prehriatiu. Táto funkcia sa zapne vtedy, keď teplota vystúpi nad 55 °C. Za zmienku stojí taktiež režim DOVOLENKA, ktorý využijete pri akomkoľvek odchode z domu na dlhší čas. Počas toho bude termostat udržiavať teplotu na takých hodnotách, aké na ňom nastavíte. Pozor, pri prvom spustení dovolenkového režimu ho nezabudnite nastaviť, je totiž prednastavený na 10 °C.

Všestranný? To áno

Pre niekoho detail, pre nás veľmi milé prekvapenie. Termostat MCO Home totiž okrem regulácie a merania aktuálnej teploty, tieto údaje zobrazuje, samozrejme, aj na displeji, dokáže merať i vlhkosť vzduchu. Tá síce nie je na displeji zobrazovaná nepretržite, po stlačení dvoch tlačidiel (konkrétne, dlhé stlačenie tlačidiel S1 + S5) sa však ku nej prepracujete.

Termostat MCO Home Verzia 2 (MH7-EH)

Z hľadiska všestrannosti vás musíme upozorniť na fakt, že termostat MCO Home je kompatibilný iba s elektrickými vykurovacími systémami, v preklade, s elektrickými bojlermi, kotlami, tepelnými čerpadlami či podlahovým vykurovaním. Ak máte napríklad plynový kotol, MCO Home nie je produkt pre vás.

Inteligentný? To tiež

Termostat MCO Home síce nie je propagovaný ako vyslovený inteligent, nemá Wi-Fi ani žiadne iné smart funkcie, v skutočnosti ním však je. Môžete ho totiž prepojiť s akýmikoľvek inými zariadeniami v akejkoľvek Z-Wave sieti. Samozrejme, niekomu nemusí vyhovovať to, že ide o drôtový model, niekomu však naopak áno. O tomto parametri vás teda informujeme bez hodnotenia.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou kvalitou
Externý teplotný snímač – presné meranie a regulovanie teploty
Prednastavené aj manuálne nastavenie regulácie
Meria a zobrazuje vlhkosť
Kompatibilný s akoukoľvek Z-Wave sieťou
Funkcia proti zamrznutiu
Ochrana pred vysokou teplotou
Funkcia uzamknutia tlačidiel
Podsvietený displej
Vysoký rozsah pracovnej aj nastaviteľnej teploty
Kvalitné prevedenie
Pekný dizajn
Dovolenkový režim

Negatíva

Vysoká, ale primeraná cena
Kompatibilný len s elektrickými vykurovacími systémami


Autor recenzie: Viktória Hartmannová
Dátum publikovania: 08.12.2020
Najlepšie termostaty 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie termostaty 2022 – recenzie, test, porovnanie

Existuje nespočetné množstvo termostatov. Nájdete ich v chladničkách, fritézach či žehličkách. Dá sa povedať, že všetky z nich fungujú na veľmi podobnom princípe. Ich hlavnou úlohou je regulácia, resp. udržiavanie teploty na takej úrovni, aká je ideálna alebo na takej, akú nastavíte vy. V našom návode na výber budeme hovoriť o izbových termostatoch, ktoré sú určené na reguláciu... Prečítať článok


Pridať komentár