Klarstein Dalmatien čistička vzduchu – recenzia, skúsenosti

Mnohonásobná filtrácia vrátane UV lampy a ionizátora
Možnosť upevniť na stenu

Hodnotenie:
(80%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Kompaktná a minimalistická čistička vzduchu, ktorú vďaka rozmerom a nízkej hmotnosti môžete pripevniť na stenu (nástenný držiak nájdete v balení). Je nabitá funkciami – disponuje napr. senzorom kvality vzduchu s automatickým nastavením rýchlosti, mnohonásobnou filtráciou vrátane UV lampy a ionizátora, časovačom či indikátorom potreby výmeny filtra. El. príkon je zanedbateľných 9 W, no výrobca nešpecifikuje výkon čistenia v m3/h ani hlučnosť zariadenia. Vzhľadom na rozmery a el. príkon však bude táto čistička vhodnejšia skôr do menších miestností.

Parametre: max. výkon: nešpecifikovaný; odporúčaná plocha miestnosti: nešpecifikovaná; hlučnosť: nešpecifikovaná; el. príkon: 9 W; filtre: predfilter, strieborný antibakteriálny, HEPA, honeycomb, uhlíkový, studený katalyzátor; funkcie: senzor kvality vzduchu, nastaviteľná rýchlosť, indikátor potreby výmeny filtra, UV lampa, ionizátor, dotykový panel, nočný režim, časovač, diaľkové ovládanie; rozmery (š × v × h): 34 × 30 × 12 cm; hmotnosť: 2 kg

V interiéri trávia ľudia väčšinu svojho času – v kancelárii v práci či doma. Vzduch v interiéri však nebýva vždy čerstvý, obsahuje prach, alergény a rôzne pachy (áno, predovšetkým od prítomných ľudí). Vyčistiť vzduch nebolo nikdy jednoduchšie. Kvalitná čistička vzduchu vám pomôže zlepšiť akosť vzduchu a zmierniť vaše alergie. Vyskúšať môžete napr. model Klarstein Dalmatien. Pozreli sme sa naň bližšie.

Máte záujem o čističku vzduchu Klarstein Dalmatien? V ✅  oficiálnom e-shope klarstein.sk ju získate s dopravou zdarma.

Zbaví vzduch baktérií i zápachu

Čistička vzduchu Klarstein Dalmatien disponuje vysoko účinným filtračným systémom a, čo považujeme za užitočné pre všetkých alergikov, UV lampou a ionizátorom. Filtračný systém je viaczložkový, obsahuje predfilter, nanogélový filter, HEPA filter, honeycomb, filter s aktívnym uhlím a studený katalyzátorový filter. Antimikrobiálny filter zachytí veľké častice, nanogélový filter zabije všetky druhy baktérií a HEPA filter sa postará o prach, baktérie, vírusy i plesne. Honeycomb eliminuje zápach a absorbuje škodlivé plyny, uhlíkový filter a studený katalyzátor sa postarajú o zápachy, škodlivé plyny či zníženie statickej energie.

Klarstein Dalmatien recenzia

UV lampa sterilizuje vzduch (likviduje všetky druhy baktérií a dezinfikuje), ionizátor odstraňuje prach, osviežuje vzduch a znižuje statickú elektrinu.

Starostlivosť o čističku vzduchu

Čistička vzduchu si, rovnako ako každý iný spotrebič, vyžaduje istú starostlivosť. Antimikrobiálny filter by ste mali čistiť každé dva týždne mäkkou kefou (kvôli odstráňeniu znečisťujúcich látok, napr. chĺpkov). Samotný prístroj stačí raz za čas utrieť mäkkou vlhčenou handričkou.

Filtračný systém čističky vzduchu Klarstein Dalmatien

Výmena filtra

Životnosť filtra je cca 1 500 hodín prevádzky. Potom už nie je zaručená optimálna čistiaca schopnosť prístroja. Čistička obsahuje kontrolku indikujúcu výmenu filtra a automaticky sa zapne po uplynutí stanoveného času. V ponuke predajcu sa náhradný filter nenachádza, takže nevieme povedať, ako postupovať po tom, čo filter doslúži.

Jednoduché ovládanie

Klarstein Dalmatien je čistička vzduchu vhodná na umiestnenie na stenu. Pôsobí elegantne, dizajn nie je rušivý. Ovládanie je intuitívne, pomocou dotykového panelu a diaľkového ovládača. Okrem zapnutia/vypnutia zariadenia je na výber z 3 rýchlostí vzduchu (nočný, štandardný a rýchly), pričom v režime spánku sa podsvietenie vypne. K dispozícii je časový spínač, na výber ponúka len 2 možnosti – 1 hod. a 3 hod., UV lampa a ionizátor i automatická detekcia kvality vzduchu, kedy senzor zápachu deteguje kvalitu vzduchu po spustení a sám nastaví rýchlosť.

Čistička vzduchu Klarstein Dalmatien

Malá aj výkonná?

Prístroj pôsobí nenápadne, má 34 x 30 x 12 cm (š x v x h), čiže vôbec nezaberie veľa miesta. Hmotnosť čističky vzduchu je 2 kg, ak sa ju rozhodnete zavesiť na stenu, nebude to vôbec problém. Pri vyberaní miesta myslite na dĺžku kábla (160 cm), resp. na prítomnosť zásuvky. El. príkon je zanedbateľný (9 W), avšak výrobca nešpecifikuje výkon čistenia v m3/h ani hlučnosť zariadenia. Vzhľadom na rozmery a el. príkon je podľa nášho názoru čistička vhodná skôr do menších miestností.

Ovládací panel čističky vzduchu Klarstein Dalmatien

Záverečné hodnotenie

Čistička vzduchu je užitočné zariadenie, alergici i ľudia citliví na prach o tom vedia svoje. Klarstein Dalmatien pôsobí kvalitne a dizajnovo zaujímavo. Ponúka vysoko účinný filtračný systém, ktorý zbaví miestnosť nielen alergénov, prachu a baktérií, ale aj pachov. Zaujalo nás, že sa dá umiestniť na stenu, čo nie je štandard. Plusom je nesporne UV lampa a ionizátor. Vzhľadom na to, že nie je špecifikovaný výkon čistenia ani hlučnosť, odporúčame čistič vzduchu skôr do menších priestorov, kde vám nebudete prekážať prípadné jemné "vrčanie" stroja.

Pozitíva

Mnohonásobná filtrácia vrátane UV lampy a ionizátora
Možnosť upevniť na stenu

Negatíva

Výrobca nešpecifikuje výkon ani hlučnosť
Na rozdiel od lacnejších modelov chýba displej


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 11.09.2019
Najlepšie čističky vzduchu 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie čističky vzduchu 2022 – recenzie, test, porovnanie

Ak máte doma alergika alebo vám prekáža zápach v domácnosti, riešením pre vás môže byť zariadenie zvané čistička vzduchu. Na trhu nájdete desiatky rôznych modelov, preto vám poradíme, ako si vybrať ten, ktorý vyhovie vašim požiadavkám. Predstavíme vám tiež zopár modelov čističiek, ktoré si spotrebitelia obľúbili. Najlepšie čističky vzduchu ... Prečítať článok

Oplatí sa výkonná čistička vzduchu? Ako funguje UV čistička vzduchu, čistička s ionizátorom, s HEPA a uhlíkovým filtrom

Oplatí sa výkonná čistička vzduchu? Ako funguje UV čistička vzduchu, čistička s ionizátorom, s HEPA a uhlíkovým filtrom

Ako funguje čistička vzduchu, HEPA či uhlíkový filter, ionizátor alebo UV-C svetlo? A fungujú vôbec alebo ide len o predražené a neefektívne zariadenia pre tých, ktorí nevedia čo od rozkoše? Konečný verdikt necháme na vás. V nasledujúcom článku sa vám však pokúsime čo najpresnejšie a... Prečítať článok


Komentáre

05/09/2019 15:08
Dagmar

Chcela som čističku s ionizátorom aj UV lampou, podľa mňa je účinnejšia ako klasická, kotrá sa dá dať na stenu a zatiaľ sme spokojní. zdá sa nám vcelku tichá, mávame ju zapnutú aj večer a jej chod nám vôbec neprekáža.

05/09/2019 15:05
Andy

Čistička vzduchu od Klarsteinu sa mi zapáčila kvôli jej čistému dizajnu. Zakúpili sme si ju do obývačky, aby sme mali doma vždy čerstvý vzduch a aj ho máme :) Ovládanie zvládne aj naša dcéra, je naozaj intuitívne. Nemá síce displej, ale aspoň nás večer neruší svojím svetlom.

Pridať komentár