iRobot Braava 390T robotický mop – recenzia, skúsenosti

Opakovane použiteľné handričky z mikrovlákna
Rýchle nabíjanie v stanici Turbo Charge
Mimoriadne tichá prevádzka (40 dB)
Prepracovaný tvar, ktorý sa dostane aj do rohov
Prijateľná obstarávacia cena

Hodnotenie:
(79.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Malý a šikovný robotický mop iRobot Braava 390T využijete na všetkých druhoch pevných podláh vrátane drevených. Disponuje suchým zametaním i mokrým mopovaním, ktoré dosahuje skvelé účinky v kombinácii s vhodným saponátom. O orientáciu prístroja v priestore sa stará prepracovaný navigačný systém iAdapt 2.0 Cube, vďaka nemu mop vie, ktoré časti už vyčistil a ktoré ešte musí upratať. Prístroj v sebe ukrýva dobíjateľnú Ni-Mh batériu s kapacitou 2 000 mAh. Poteší rýchle nabitie za dve hodiny i mimoriadne tichá prevádzka (40 dB). Vďaka štvorcovému tvaru je mop účinný aj v rohoch miestností či na horšie dostupných miestach. Je vybavený viacerými senzormi a v balení nájdete štyri handričky z mikrovlákna, ktoré sa môžu používať opakovane. Po každom čistení ich stačí vyprať v práčke. Zamrzelo nás, že robotický mop iRobot Braava 390 T nie je možné ovládať pomocou mobilnej aplikácie.

Robotický mop iRobot Braava 390T je dostupný na ✅  webe Heureka.sk.

Šikovný robotický mop iRobot Braava 390T (alebo 390 Turbo) slúži na zametanie a mopovanie všetkých tvrdých podláh. Jeho ovládanie je jednoduché, pretože na čistiacu hlavicu stačí dať handričku, umiestniť robota na podlahu a vybrať si jeden z dvoch dostupných režimov (suchý alebo vlhký režim). Handričky sú z mikrovlákna a dokážu efektívne zachytávať špinu i rôzne nečistoty. Potešilo nás, že handričky sú opakovane použiteľné a po upratovaní sme ich vyprali v automatickej práčke. Čistiaca hlava je k telu robota pripevnená magneticky, preto je odstraňovanie i zakladanie handričiek rýchle a pohodlné.

iRobot Braava 390T recenzia

K hlavným prednostiam tohto robotického mopu patrí navigačný systém s navigačnou kockou, ktorý funguje ako integrovaná GPS. Robot sa veľmi dobre zorientoval v miestnosti a rozpoznal svoju polohu. Navigačný systém iAdapt 2.0 Cube je skvelý najmä v tom, že mop vie, ktoré miesta majú byť očistené a ktoré sú nedostupné. Po vykonaní práce sa vždy vrátil na pôvodnú pozíciu, odkiaľ začal upratovanie a automaticky sa vypol.

Detektor schodov

Oceňujeme prepracovaný tvar robotického mopu, ktorý je nízky, a tak sa bez problémov dostal pod nábytok, postele i na stiesnené miesta. Robotický mop iRobot Braava 390 T nás nesklamal ani pri upratovaní popri stenách a v kútoch miestností, čomu dopomáha jeho štvorcový tvar. Dokázal sa vyhýbať kobercom a vďaka pohybu v priamych líniách efektívne pozbieral prach, chlpy, vlasy i ďalšie nečistoty. Nechýba mu detektor schodov či možnosť komunikácie s viacerými navigačnými kockami s rôznym signálom. Škoda, že výrobca pridáva do balenia len jednu navigačnú kocku a ďalšie je nutné si v prípade potreby dokúpiť.

Robotický mop iRobot Braava 390T

Milo nás prekvapila rýchlosť dobíjania Ni-Mh batérie s kapacitou 2 000 mAh, ktorá sa v stanici Turbo Charge doplna nabila za 2 hodiny. Oproti modelu iRobot Braava jet m6 je nabíjanie až o jednu hodinu rýchlejšie. Pri suchom zametaní dokázal byť robotický mop iRobot Braava 390T v prevádzke viac ako tri hodiny a pri mokrom mopovaní cez dve hodiny. Vďaka systému „Cube-to-Cube“ dokázal mop na jedno nabitie upratať cca 93 metrov štvorcových podláh.

Tichý chod

Zásobník pribalenej čistiacej hlavy Pro-Clean je možné naplniť vodou alebo čistiacim roztokom na leštenie podláh. Ten je potom počas mokrého mopovania postupne prepúšťaný do čistiacej handričky, ktorá je neustále vlhká. Takýmto spôsobom sme z podlahy vedeli odstrániť i mierne hrubšiu špinu, no so zaschnutou špinou si mop neporadil. Ak sa voda v zásobníku minie, mop môžete jednoducho zastaviť, doplniť zásobník a opätovne ho uviesť do prevádzky. Na jedno naplnenie vydrží tekutina okolo 33 metrov štvorcových upratovania. Chod prístroj je mimoriadne tichý a dosahuje úroveň 40 dB.

Robotický mop iRobot Braava 390T recenzia

Skúsenosti a recenzie

Malý robotický mop s hmotnosťou len 1,8 kg sa teší obľube. Používatelia ocenili jeho kompaktné rozmery, tichý chod či umývanie pod nábytkom. Hoci mop umýva pomaly, je dôkladný a nič nevynechá. Páčila sa im nenáročná obsluha a najmä ušetrenie času. Tento model sa nevyhol ani kritike. Spotrebiteľom vadilo, že niekedy ostanú po mokrom umývaní na podlahe stopy po kolieskach a prekážal im aj malý zásobník na saponát. Celkovo však boli s používaním robota spokojní.

Recenzie a skúsenosti s robotickým mopom iRobot Braava 390T

Pozitíva

Opakovane použiteľné handričky z mikrovlákna
Rýchle nabíjanie v stanici Turbo Charge
Mimoriadne tichá prevádzka (40 dB)
Prepracovaný tvar, ktorý sa dostane aj do rohov
Prijateľná obstarávacia cena

Negatíva

Po mokrom čistení ostanú na podlahe stopy po kolieskach
Bez možnosti ovládania cez mobilnú aplikáciu


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 26.04.2021
Najlepšie robotické vysávače s mopom 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie robotické vysávače s mopom 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Robotické vysávače sú na trhu dlhšiu dobu a bolo len otázkou času, kedy výrobcovia prídu aj s robotickými mopmi. Hoci mopov zatiaľ nie je toľko ako vysávačov, na trh prichádzajú neustále nové a vylepšené modely. Výnimkou nie sú ani hybridné modely, ktoré zvládnu obe funkcie. Dokážu povysávať koberce i vytrieť všetky typy tvrdých podláh. Aké sú rozdiely medzi jednotlivými modelmi a čo všetko... Prečítať článok


Komentáre

04/11/2021 13:22
Mia

Roboticky mop i-Robot Braava jet m-6 zakupeny vyrobok som pouzivala len minimalne, je vyrobeny z velmi nekvalitneho materialu, jemny plast, robor ma asi 1,5 kg je teda velmi slabucky, po cca pol roku sa zacali prejavovat najroznejsie zavady, nizka odolnost pantov, koliesok zial asi som narazila na zly kus. Neodporucam tento vyrobok, je to hračka z hračkarstva a nie mop na pouzitie do domacnosti.

Pridať komentár