Electrolux EOD6C71X samočistiaca rúra – recenzia, skúsenosti

Úprava proti odtlačkom prstov
Samočistenie
9 funkcií vrátane pary

Hodnotenie:
(74.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Multifunkčná zabudovateľná rúra Electrolux EOD6C71X Intuit s kruhovým výhrevným telesom a parnou funkciou umožňuje prípravu jedla v pare. Dozlatista v nej upečiete kurča, lasagne alebo šťavnatú rybu. Stlačením tlačidla dosiahnete rovnomerné prepečenie, chrumkavú kôrku a vláčne cesto. Rúra má 3 úrovne pečenia, funkciu rýchleho vyhriatia, detskú poistku a možnosť katalytického samočistenia.

Ďalšou z radu samočistiacich rúr od spoločnosti Electrolux je model EOD6C71X. Vyskúšali sme, čo všetko tento nerezový zázrak dokáže, akou formou samočistenia disponuje a prečo sa doň oplatí investovať. Prečítajte si našu recenziu.

Samočistiacu rúru Electrolux EOD6C71X si môžete zakúpiť na ✅  webe Heureka.sk.

Katalytické samočistenie

Čistenie multifunkčnej rúry je jednoduché vďaka katalytickej vložke so špeciálnym smaltovaným povrchom. Samočistiaca technológia sa automaticky spustí vo chvíli, keď teplota v rúre dosiahne 250 °C. Po skončení čistenia stačí rúru vytrieť vlhkou handričkou. O potrebe vyčistenia rúry informuje nápis CATA na displeji po každom zapnutí a vypnutí rúry. Dvierka s trojitým presklením sa dajú vybrať a vyčistiť, postačí na to voda so saponátom a mäkká handrička.

Electrolux EOD6C71X recenzia

Potešujúci objem

Electrolux EOD6C71X s rozmermi 59,5 x 59,4 a 56,7 cm (š x v x h) disponuje nadštandardným 72-litrovým objemom. V rúre sa nachádza 5 zásuviek na plech na pečenie, pričom sa dá piecť na 3 úrovniach súčasne. Vysúvanie plechov pomocou bezpečnostných drôtených závesov je pohodlné, plech na nich drží pevne.

9 funkcií

Rúra má pomerne široký rozsah funkcií, s ktorými bude pre vás pečenie radosťou. Okrem štandardných programov, ako sú tradičné a teplovzdušné pečenie, gril alebo spodný ohrev, sú v ponuke aj špeciálne programy – pečenie pizze, rozmrazovanie, vlhké teplovzdušné pečenie alebo rýchly ohrev, vďaka ktorému sa rúra rozohreje v rekordne krátkom čase. O rovnomerné prúdenie tepla sa stará ventilátor.

Samočistiaca rúra Electrolux EOD6C71X

Nadýchané pečivo, šťavnaté mäso

Nesporným plusom tohto modelu je parná funkcia (SteamBake), ktorá v rúre vytvorí vlhkosť a suché teplo zároveň. Pokrmy sú rovnomerne prepečené, na povrchu chrumkavé, a pritom vnútri vláčne. Pokiaľ viete, že chcete používať túto funkciu, treba naspodok rúry (nachádza sa tam priehlbina) ešte pred pečením naliať vodu.

Bezpečnosť nadovšetko

Ani v tomto prípade nechýba detská poistka, ktorá je už štandardom, ukazovateľ zvyškového tepla ani nezpečnostný termostat, ktorý vypne rúru v prípade prehriatia. Keď je rúra zapnutá, dá sa nastaviť blokovanie ovládania, aby nedošlo k náhodnej zmene nastavenia teploty a času. Zapnutá rúra sa automaticky vypne po istom čase, napr. pri teplote do 115 °C sa rúra vypne po 12,5 hod., pri max. teplote 250 °C to bude za 3 hod. Vďaka chladiacemu ventilátoru zostávajú dvierka rúry počas pečenia studené.

Ovládanie samočistiacej rúry Electrolux EOD6C71X

Ovládací panel

Rúra sa ovláda jednoducho pomocou 2 otáčacích gombíkov a tlačidiel. Gombíkmi sa reguluje teplota a volí spôsob ohrevu, tlačidlá slúžia na zapnutie funkcie teplovzdušného pečenia, nastavenie hodín/časomeru a kontrolu teploty v rúre/teploty nameranej teplotnou sondou. Potešila nás funkcia posunutý štart, vďaka ktorej sa dá poľahky nastaviť trvanie a koniec varenia. LED displej vám na základe funkcie pečenia odporučí teplotu, môžete ju, samozrejme, nastaviť aj manuálne.

Presné pečenie vďaka teplotnej sonde

K rúre okrem teleskopických cýsov a teleskopického roštu dostanete smaltovaný plech na pečenie, odkvapkávací pekáč šedý smalt a teplotnú sondu. Umožňuje sledovať teplotu vnútri pripravovaného pokrmu počas pečenia. Keď dosiahne požadovanú úroveň, rúra sa sama vypne.

Electrolux EOD6C71X teplotná sonda

Skúsenosti a recenzie

Samočistiaca rúra Electrolux EOD6C71X nás milo prekvapila jednoduchou obsluhou, LED displejom s odporúčanými teplotami, teplotnou sondou i jednoduchým čistením. S funkciou SteamBake (para v úvodnej fáze pečenia) je jedlo príjemne nadýchané a šťavnaté.

Používatelia oceňujú dizajn rúry, kvalitné vyhotovenie, ale aj intuitívne ovládanie. Plusom je podľa nich taktiež samočistiaca funkcia či rýchle nahrievanie.

Recenzie a skúsenosti so samočistiacou rúrou Electrolux EOD6C71X

Recenzie a skúsenosti so samočistiacou rúrou Electrolux EOD6C71X

Pozitíva

Úprava proti odtlačkom prstov
Samočistenie
9 funkcií vrátane pary

Negatíva

Zatiaľ žiadne


Autor recenzie: Mgr. Tomáš Polakovič
Dátum publikovania: 07.09.2019
Najlepšie rúry 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie rúry 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Rúra ako rúra? Nie je to tak. Každá je iná a vybrať si nie je jednoduché. Prešli sme obrovské množstvo porovnaní a testov a vytvorili sme krátky zoznam tých najlepších produktov, ktoré sú momentálne na trhu. Pozreli sme si testy rúr na pečenie od domácich aj zahraničných renomovaných spoločností. Výsledok? Pozrite sa. Dúfam že vám pomôžeme a nové rúry vám budú dlho dobre slúžiť.... Prečítať článok

Akú rúru na pečenie? Elektrickú Bosch, Mora alebo Electrolux

Akú rúru na pečenie? Elektrickú Bosch, Mora alebo Electrolux

Rúra na pečenie je jedným zo spotrebičov, ktoré patria do základnej výbavy takmer každej kuchyne. Môže byť buď súčasťou sporáka, alebo samostatne vstavaná do kuchynskej linky. Moderné rúry disponujú obrovským množstvom doplnkových funkcií, preto si pred kúpou treba premyslieť, či... Prečítať článok

Samočistiace rúry s pyrolitickým či katalytickým čistením ušetria čas i námahu

Samočistiace rúry s pyrolitickým či katalytickým čistením ušetria čas i námahu

Počuli ste už o pojmoch ako katalytické a pyrolitické čistenie? Nebojte sa, nejdeme rozoberať jadrovú fyziku. V spojení s rúrami na pečenie ide o procesy čistenia, ktorými sa rúry udržiavajú bez vašej námahy v skvelej kondícii. Pripečené nečistoty alebo mastnota? Moderné pyrolitické a... Prečítať článok


Pridať komentár