Akú rúru na pečenie? Elektrickú Bosch, Mora alebo Electrolux

Rúra na pečenie je jedným zo spotrebičov, ktoré patria do základnej výbavy takmer každej kuchyne. Môže byť buď súčasťou sporáka, alebo samostatne vstavaná do kuchynskej linky.

Vstavaná rúra na pečenie

Moderné rúry disponujú obrovským množstvom doplnkových funkcií, preto si pred kúpou treba premyslieť, či chcete len občas niečo upiecť, alebo využívať aj tieto moderné výdobytky. Ako si teda vybrať rúru na pečenie?

Najlepšie rúry na pečenie

Názov Hodnotenie Detail
Bosch HSG636XS6   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Electrolux 600 PRO SteamBake   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Bosch HBF134EB0   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Klarstein Victoria   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Siemens HB 635GNS1   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt

Parametre pri výbere rúry: Umiestnenie

Ako a kde bude rúra umiestnená, by ste mali rozhodnúť vzhľadom na ostatnú výbavu kuchynskej linky. Vybrať si môžete, či bude rúra kombinovaná so sporákom, alebo samostatná, vstavaná do kuchynskej linky.

Vstavaná rúra je súčasťou linky, môže byť umiestnená kdekoľvek a dizajnovo býva s linkou zladená. Kombinovaná rúra je súčasťou sporáka, predstavuje klasický typ rúry. Čo sa týka výzoru, môžete si vyberať z množstva dizajnov, ktorý súčasný trh ponúka. Výhodou je, že takúto rúru môžete v prípade potreby premiestniť na iné miesto.

Zdroj energie

Podľa energie, ktorú rúra spotrebováva, sa delia rúry na plynové a elektrické. Pri plynovej rúre je, samozrejme, hlavným zdrojom energie plyn. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že plynové rúry pečú mierne viac zo spodnej časti a teplota pri pečení sa celkovo horšie reguluje.

Elektrická rúra na pečenie

Pri elektrickej rúre je zdrojom energie elektrická energia. Elektrické rúry disponujú lepšou reguláciou a rovnomerne pečú zhora i zdola. Na trhu sa nachádzajú aj teplovzdušné rúry, v ktorých ventilátor rozprúdi teplý vzduch po celom vnútornom priestore. Elektrické rúry by sa dali označiť za výhodnejšie a ľahšie ovládateľné.

Možnosti pečenia

Väčšina zabudovaných rúr ponúka možnosť vybrať si, ktorým ohrevom chcete piecť. Môžete si zvoliť, či chcete piecť len na dolnom, alebo hornom ohreve, alebo tiež možnosť piecť na oboch ohrevoch súčasne. Množstvo rúr ponúka funkciu grilu, vďaka ktorej môžete jedlá grilovať podobne, ako v lete na záhrade. Teplovzdušné pečenie zas ponúka funkciu pečenia pomocou poháňania horúceho vzduchu vo vnútri rúry.

Najnovšie rúry majú aj možnosť variť v pare. Táto funkcia je ideálna pre milovníkov zdravých jedál, keďže takáto príprava pokrmov uchováva v jedle väčšinu výživných látok.
Vďaka termostatu môžete rúru nastaviť na najnižšie teploty, pri ktorých máte možnosť rozmrazovať, ale aj sušiť aj ovocie, huby či bylinky.

Doplnkové funkcie

K netradičným funkciám rúry patrí rozmrazovanie. Ventilátor v rúre rozprúdi vzduch, s teplotou primeranou na rozmrazovanie. Tento typ rozmrazovania je veľmi šetrný.

K bonusom sa radí aj tepelná ochrana dvierok rúry. V rúre môže byť viac ako 250 stupňov Celzia, dvierka môžu byť napriek tomu vďaka viacvrstvovému zaskleniu a obehu vzduchu natoľko studené, aby nespôsobili popáleniny. V niektorých prípadoch majú rúry špeciálnu signalizáciu, ktorá hlási, ak sú dvierka rozpálené na viac ako 50 stupňov Celzia.

Rúra na pečenie koláč

Asi najzaujímavejšou špeciálnou funkciou je samočistenie rúry. Pokiaľ chcete mať rúru čistú, stačí zapnúť príslušný program a rúra sa sama vyčistí. Doplnkom je tiež teplotná sonda. Tá sa zapichne do stredu mäsa a nastaví sa požadovaná teplota vo vnútri mäsa. Výstražné znamenie vám potom oznámi, že mäso je už upečené. Ani teleskopické vysúvanie plechu nie je bežnou výbavou každej rúry. Pomocou teleskopických výsuviek je manipulácia s plechom oveľa jednoduchšia.

Hodnotenie článku:
(80.8%)

Pulbikované dňa: 06.08.2018

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Obľúbené produkty

Zobraziť kategóriu:


Pridať komentár