Delimano Air Fryer teplovzdušná fritéza – recenzia, skúsenosti

Chuť fritovaných pokrmov
Kompaktné rozmery
Rýchly ohrev
Bez potreby kvapky tuku

Hodnotenie:
(48.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Objem: 2,5 l; Výkon: 1 500 W; Hmotnosť: - kg; Teplota: 80 – 200 °C; Približná cena: 100 €

Teplovzdušná fritéza značky Delimano ponúka možnosť pripravovať pokrmy bez pridania tuku, rýchlo, chutne a zdravo. Za pomoci horúceho vzduchu a výkonu 1 500 W sa rýchlo zahrieva a môžete v nej pripravovať vaše obľúbené pokrmy. Nastaviť si môžete teplotu od 80 do 200 stupňov. Jej kompaktné rozmery sú na úkor nádoby, ktorá má len objem 2,5 litra. Avšak, pokojne v nej pripravíte hranolky, rezne, stehienka či krídelká.

K dispozícii máte dokonca i časovač, ktorý vám umožní si sledovať, kedy presne bude pokrm hotový. Poteší aj možnosť zariadenie rozobrať a vložiť do umývačky riadu. Teplovzdušná fritéza sa ovláda veľmi jednoducho za pomoci otočných tlačidiel (nastavenie teploty i času). K dispozícii je dierkovaný kôš s nepriľnavým povrchom.

Fritéza, to je tá nádoba s litrami prepáleného oleja, kde sa smažia hranolčeky a chrumkavé kuracie krídelká. Možno to tak bolo kedysi. Doba sa však mení a s ňou prichádzajú i inovatívne technológie a ani to čo bolo kedysi mastné a nezdravé, už také byť nemusí. Aj preto Delimano prišlo s novým druhom fritézy, ktorá pri fritovaní nepotrebuje ani kvapku oleja.

Teplovzdušná fritéza Delimano Air Fryer recenzia

Ako to je možné? Delimano Air Fryer je nová teplovzdušná fritéza, ktorá dokáže smažiť niekoľkonásobne zdravšie ako klasické fritézy.

Teplovzdušnú fritézu Delimano Air Fryer si môžete pohodlne zakúpiť v ✅  e-shope Delimano.sk.

Klasická fritéza

Príbeh klasickej fritézy je známy. Ani tie však nie sú jedna ako druhá. Ak si vyberáte spomedzi klasických fritéz, narazíte na fritézu so skrytým vykurovacím telesom alebo na fritézu s vykurovacím telesom ponoreným v oleji. Zásadný rozdiel je práve v tom, že v prípade ponoreného telesa je špirála v priamom kontakte s olejom. V druhom prípade sa olej vlieva do nádoby a vykurovacie teleso je ukryté v dne fritovacej nádoby.

Princíp vysmážania je však rovnaký. V oboch prípadoch nalejete do fritézy fritovací olej, ktorý sa zahreje na požadovanú teplotu, vložíte pokrm a môžete vysmážať až pokým sa olej neprepáli. Práve na to treba dávať veľký pozor, pretože prepálený olej produkuje karcinogénne (rakovinotvorné) látky. To platí i o vysmážaní na panvici.

Výhody

 • Nižšia cena
 • Typická chuť smažených pokrmov

Nevýhody

 • Vysoká spotreba oleja
 • Vyššia kalorická hodnota jedla
 • Nebezpečenstvo prepáleného oleja
 • Ťažšia údržba

Teplovzdušná fritéza

A v čom je teplovzdušná fritéza iná? Predovšetkým v tom, že i keď budete smažiť – fritovať, nebudete potrebovať ani deci oleja. Jedlo pripravíte rýchlo, chutne a zdravo. Oproti klasickým fritézam jedlo nepripravujete za pomoci horúceho oleja, ale za pomoci horúceho vzduchu. Práve vďaka takémuto šetrnému spôsobu prípravy bude kalorická hodnota jedla omnoho nižšia.

Vyprážanie v teplovzdušnej fritéze Delimano Air Fryer

Cirkulácia horúceho vzduchu v teplovzdušnej fritéze zaručí takmer identický výsledok, ako by ste jedlo pripravovali v klasickej fritéze plnej oleja. Ohrev je navyše rýchlejší, pretože vzduch sa zohreje rýchlejšie ako olej. Navyše drahšie modely disponujú multifunkčnými schopnosťami a pripravovať v nich môžete pizzu, koláče či piecť mäso.

Výhody

 • Rýchla príprava
 • Nižšia kalorická hodnota jedla
 • Príprava pokrmov bez oleja
 • Jednoduchá údržba

Nevýhody

 • Vyššia cena
 • Menej identická chuť smažených pokrmov

Delimano Air Fryer – technické parametre

Model Delimano Air Fryer možno mnohí poznajú z televíznej reklamy. Táto teplovzdušná fritéza by tak mala spĺňať všetky nároky, ktoré si zákazník na fritézu kladie. Ponúka výkon 1 500 W a vyberateľnou nádobu s objemom 2,5 litra. Tá vám teda postačí na prípravu hranolčekov, ako i dobrých rezňov na nedeľný obed. Vhodná je teda aj pre 4-člennú rodinu.

To najdôležitejšie však je, že jedlo pripravuje bez toho, aby ste museli použiť kvapku oleja. Horúci vzduch sa zahreje v rozmedzí od 80 do 200 °C. Za pomoci analógových tlačidiel regulujete teplotu a nastaviť môžete i 30-minútový časovač. Fritujete tak chutne, rýchlo a hlavne zdravšie. Problém nebudete mať ani s údržbou. Nádoba je vyberateľná a ľahko ju teda umyjete v umývačke riadu.

V ✅ e-shope Delimano.sk môžete teraz nakupovať lacnejšie. Pri nákupe stačí zadať kód TOPTEST15 a na všetky nezľavnené produkty a produkty bez darčeka získate zľavu 15 %.

Páčilo sa mi

Keď počujete, že môžete jesť vysmážané dobroty, ktoré sú zdravé a chutné, pretože sú pripravované bez kvapky oleja, očakávate, že v tom bude nejaký háčik. Delimano Air Fryer je teplovzdušnou fritézou, ktorá by tieto úlohy mala splniť. Treba povedať, že očakávania boli veľké, pretože chrumkavé hranolčeky, ako ich poznáme z fastfoodu, miluje naozaj každý.

Pri príprave hranoliek Air Fryer obstál. Príprava hranolčekov za pomoci horúceho vzduchu im na chuti nič neubrala a Delimano to hravo zvládol. Hoci človek najskôr odhaduje, koľko času približne potrebuje na ich prípravu, neskôr už presne vie, aký čas prípravy je ideálny. Čím dávam do pozornosti, že fritéza sa naozaj jednoducho ovláda. Stačí zapnúť, potočiť tlačidlom na správnu teplotu, vložiť pokrm, nastaviť časovač a všetko je v procese prípravy.

Delimano Air Fryer teplovzdušná fritéza

Pri príprave mäsa je odhad času trocha zložitejší, no takisto po pár pokusoch presne viete, koľko vaše smažené stehienka či krídelká potrebujú. Pripravovať v nej pokojne môžete aj vysmážaný syr. Nič sa nestane ak na dno nádoby dáte pár kvapiek oleja, dodá to pokrmom správnu arómu. Prekvapila ma rýchlosť prípravy, ktorá je oproti klasickej fritéze kratšia. A najväčšou výhodou je pochopiteľne fakt, že znížite kalorickú hodnotu jedla, takže razom ani vysmážané kura nie je až také „vysmážané“ ako bývalo.

Nepáčilo sa mi

Úprimne, nebolo toho veľa. Menej pozitívne hodnotím objem nádoby. Vzhľadom na veľkosť kuraťa, či ide o stehná alebo prsia, treba pripravovať na viackrát, väčšie množstvo je problematické. Ak teda chcete, aby bolo jedlo pripravené do chrumkava. Azda jediné negatívum. Fanúšikovia vysmážaného však môžu mať výhrady, že vysmážané nie je ako vysmážané. A áno, je to tak. Príprava fritovaného jedla horúcim vzduchom nie je to isté, ako keď ponoríte rezeň do oleja a necháte smažiť. Avšak, ak vám záleží na zdraví, dokážete tento faktor obetovať, pretože jedlo pripravné za pomoci Delimano Air Fryer chutí naozaj fantasticky.

Skúsenosti a recenzie

Delimano Air Fryer je teplovzdušná fritéza, ktorá prekonala očakávania. Hoci sú na trhu i lacnejšie verzie, Air Fryer vás vyjde na približne 100 eur, nemožno jej nič vytknúť. Funguje spoľahlivo, jednoducho sa ovláda a zároveň je malá a kompaktná. Skvelý pomocník do kuchyne. Jedlá, ktoré ste doteraz pripravovali topením v oleji, teraz môžete pripraviť bez kvapky oleja. Ak rozmýšľate nad kúpou fritézy a nevadí vám, že po brade vám nebude stekať olej, Delimano Air Fryer je skvelou voľbou. Klasické fritézy teda odložte a kráčajte s dobou. Ak by malo Delimano o niečo väčšiu nádobu, nič by jej nechýbalo.

Recenzie a skúsenosti s teplovzdušnou ftitézou Delimano Air Fryer

Pozitíva

Chuť fritovaných pokrmov
Kompaktné rozmery
Rýchly ohrev
Bez potreby kvapky tuku

Negatíva

Pomer cena/výkon
Výhradne na fritovanie
Malý objem


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 01.09.2019
Najlepšie teplovzdušné fritézy bez oleja 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie teplovzdušné fritézy bez oleja 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Pri pomyslení na fritézu zrejme mnohým ľudom napadnú litre prepáleného oleja, smažených hranoliek a mastných rezňov. Zástancovia zdravej stravy teda rozhodne fritéze fandiť nebudú. Určite, tieto pokrmy nepatria medzi racionálnu stravu, no dajú sa pripraviť i zdravším spôsobom. Dokonca vo fritéze. Ako je to možné? To, že dnešné fritézy dokážu spaľovať iba litre oleja už neplatí.... Prečítať článok

Teplovzdušná fritéza – výhody, nevýhody a skúsenosti s teplovzdušným varením

Teplovzdušná fritéza – výhody, nevýhody a skúsenosti s teplovzdušným varením

Premýšľate nad kúpou teplovzdušného hrnca, nie ste si však istí, či si je takáto alternatíva vhodná aj pre vás? Prečítajte si o všetkých výhodách aj nevýhodách, ktoré so sebou prináša teplovzdušné varenie. V závere nášho článku sme si pre vás pripravili aj niekoľko zaujímavých tipov na... Prečítať článok


Komentáre

01/08/2022 14:23
Emilia

Teplovzdušná fritéza od delimano ako aj iné výrobky sú veľmi nekvalitné - šmejdy č.1 Ak by boli kvalitne tak postačia recenzie na nete a nemusia platiť za predvádzanie starú pani Gizku, ktorá už nedostáva žiadne ponuky v TV. Čudujem sa jej, že vystupuje v klamlivých a zavádzajúcich reklamách. Zaujíma ma tiež ako sa ako sa ich výrobky dostali do spotrebiteľského testu. Mohla by som tu vymenovať produkty, ktoré sme si iba v našej rodine zakúpili. Od matracov až po strúhadla. Mali sme 3 rôzne fritezy od delimano a nikto nebol spokojný. Delimano si zrejme platí ľudí za písanie kladných hodnotení. Všetky skončili v zbernom dvore. Syn sa pokušal to predať za symbolicku sumu cez bazar ale bezuspešne, napriek tomu, že boli malo používane vlastne iba skušane. Hranolky sa tam robil 30 min. a kuracie stehienka 40 min. Teraz sme si kúpili značku Philips, ktorý dva 45 dňovú záruku na vrátenia peniazi. stehienka a hranolky mám upečené za 15 minút. navyše je tam špeciálne inteligentné programy automatického nastavenia počas varenie a upraví čas a teplotu prípravy jedál. radšej zaplatím vyššiu sumu a mam kvalitný výrobok . Delimano ani podobné firmy nikdy viac

03/03/2022 19:18
Irena Lukacova

Som spokojná virobkov

28/05/2021 19:14
Janina

Dobrý deň,
dostala som pod stromček teplovzdušnú fritézu od Delimano Air Fryer, ale som veľmi sklamaná. Okrem hranolkov a to len tie, ktoré sa môžu piecť aj v rúre, nič odtiaľ nie je chutné. Skúšala som aj rybu,mäsové guľky, robila som ich aj krátko aj dlho, ale neboli vôbec k jedlu. Nakoniec som vytiahla starú fritézu s olejom a tam všetko dorábala. Škoda peňazí. Keby sa dala aspoň vrátiť, alebo by to mali brať ako reklamáciu zákazníka.

02/03/2021 08:48
Tošovská Zdenka

Velké zklamáni,povrch misky se loupe od prvního použití

02/03/2021 08:48
Tošovská Zdenka

Velké zklamáni,povrch misky se loupe od prvního použití

26/02/2021 17:01
Lucia Maderova

Dobry den, mohli by ste mi prosim poslat recepty na teplovzdusnu fritezu delimano? Zaujimalo by ma ako propravit zeleninu, kuraci rezen opanirovany, ale aj na prirodno. Dakujem

25/02/2021 13:33
Roman

Niekedy sa hrali pyramidy a jeden zbohatol, dnes sa predavaju fritezy a tiez na tom zarobi len jeden. Katastrofa, gumovitejsie zemiaky som v zivote nejedol. Fritezka ma uz po smrti. Ake sme to hlupaci....

30/01/2021 13:28
Patricia

Rada by som napísala,že ja som s Delimano teplovzdušnou fritézou maximalne spokojná..Rezne úplne v poriadku hranolky neexistuje aby boli surové ako tu pisal niekto a ak ste ich spiekli tak asi ste nastavili zly čas...pagače, americke zemiaky či plnene šampiňony všetko je super tak ma trochu zarazilo,že je tu tolko nespokojnych..skuste to trochu inak nie hneď takouto kritikou..tak..ako Vy aj ja mam svoj názor..????

26/12/2020 16:44
Tomas

Toto je jeden veľký ojeb!!!!!nekupujte tuto haraburdu je to blud,zbytočne vyhodíte potraviny ako napríklad rezne ktoré budú vysušené a vykrutene nedajte sa oklamať

21/12/2020 12:01
Dagmar Krčová

Kúpila som si teplovzdušnú fritézu Delimano, ktorá ma veľmi sklamala. Som VIP zákazníčka a zatiaľ som bola so všetkými výrobkami spokojná. Mrzí ma, že fritéza nie je taká úžasná ako je prezentovaná dokonca aj pani Gizkou. Neviem, ako mohla dosiahnuť také krásne prepečené, ružové a šťavnaté stehienka. Určite neboli pripravené v tejto fritéze. Už som skúšala všetky možné varianty, ale buď boli na povrchu neprepečené, alebo pri dlhšom fritovaní vysušené. Sklamalo ma to o to viac, že som ju kúpila pod stromček aj dcére. Možno by bolo potrebné pridať k návodu aj dodatok: ak chcete v nej aj niečo vyprážať nebudete úspešní.

20/12/2020 18:32
Emília Pastieriková

Dnes som robila bravčove mäso so zeleninou -nepodarilo sa mäso suché, , zelenina, viac surova, ako udusena , brokolica čierno hneda. Nedalo sa to jesť. Kde som spravila chybu neviem, lebo som to aj postriekala trochou oleja, premiešavala. Minule som robila hranolky ,boli aj zhorené ale našli sa aj surové. Poraďte, ako na to.Ďakujem

17/12/2020 11:58
Ivana

Dobrý deň.dostali sme fritezu od delimano a za mňa maximálna spokojnosť.robila som na ňom hranolky,vyprážaný syr a bravčové rezne v trojobale a musím povedať že všetko chutilo.rezne mäkké a šťavnaté ešte aj na druhý deň.piekla som dva rezne naraz.odratne recepty musím ešte nájsť či sa dá na ňom robiť a vyskúšať ale ja aj rodičia sme zatiaľ spokojný

01/12/2020 08:32
Martina

Zdravim no pridávam sa aj ja ju komentárom kúpili sme v topshope ospevovanu teplovzdušné fritezu delimano , jedlo jedna katastrofa ale najhoršie je že sme to chceli vrátiť pozerali na nás ako na neschopných a že pokiaľ sme není v klube a nemáme predĺženú záruku tovar nemôžme vrátiť a že oni si tam varia a jedlo super,no škoda rečí.

18/11/2020 13:53
Eva Urbanova

Teplovzdušná friteza je poriadny podfuk na zákazníka nielenže pokrmy nespĺňajú štandardné vyzerajúci pokrm ale ani jeho kvalita nespĺňa očakávania .vysušené mäso.nedopecene vnútro jedla .surové hranolky. prihorene okraje - dodržiavala som presne pokyny znázornené na veku teplovzdušnej fritezy.. Pri dnešnom vrátení tovaru v predajni na Poštovej ulici v Bratislave toľko arogancie a osočovania zo strany personálu som nezažila už dávno, najhoršie však bolo že chyba je na mojej strane a že neviem pracovať s fritezou a už vôbec neviem čítať .Dajte si veľký pozor na tento výrobok a z vlastnej skúsenosti odporúčam nekupovať

18/11/2020 11:33
Viera Jalynska

Dostala som delimano k narodeninam a nieco hrozne.Jedlo je suche,tvrde .Mali by nam vratit peniaze.Velka nespokojnost.

03/11/2020 15:42
Miriam Mikinicova

Otras, hranolky zhoreté a vnútri surové, normálne na plechu v rúre upečiem lepšie. Vyhodené peniaze!

22/10/2020 14:12
Viera Pastorková

Dobrý deň. Tak len toľko k teplovzdušnej fritéze :
P. Gizke odkazujem aby zmenila reklamu nakoľko po 15 min. ako prezentuje pečenie kuracích stehien, nie sú ani len predpečené. Piekla som 30 min. A boli vnútri krvavé. Po ďalších 20 min. už boli upečené ale aj vysušené. Takže v reklame zákazníkov klamete aj čo sa týka množstva aj vzhľadu. Ďakujem, to bol môj posledný nákup

18/10/2020 12:02
Betka

Vyskúšala som ju okrem hrsnoliek, nič iné nie je chutné. Rezne? Ako podošva. Reklama úžasná, ale realita je ina

21/09/2020 12:02
Zuzana

cista katastrofa, maso vysusene, stehienka krvave, vrch tvrdy ze zuby si polamat, naco to ine mozem pouzit okrem hranoliek?

13/09/2020 10:37
Miroslav Salay

Horšiu vec ako delimano teplovzdusnu frytezu som nevidel. Pripravované jedlo sa vysušuje, hlavne bravčové rezne v trojobale urobiť tak aby boli pekne a chutne je viac menej nemožné. Maximalne tak zemiakové hranolceky táto fritéza urobí dobre. Ale za tú cenu kolko stojí je to malo.

18/08/2020 06:51
Redakcia SpotrebitelskyTest.sk

Dobrý deň,
receptár nájdete na stránke delimano.sk, stačí sa prekliknúť do e-shopu a stiahnuť si ho.

17/08/2020 20:29
helena véghová

prosim o zaslatie receptov k fritéze!!!dakujem!!

13/07/2020 15:52
Laláková Oľga

Dobrý deň taktiež som majiteľkou fritézy Delimano. Veľmi som sa na ňu tešila, no po jej vyskúšaní-vyprážanie rezňov, sme zostali všetci veľmi sklamaní. Rezne boli vysušené, vykrútené - strašný pohľad.Tiež by ma zaujímalo, koľko kusov (či len jeden?) sa môže
fritovať? Tiež postrádam v reklame sľubovaných 20 receptov.-
O spokojnosti ani nechyrovať!!

04/04/2020 11:03
Anna Jurčáková

Dobrý deň prajem,
bola mi včera doručená fritéza, myslela som si, že tam bude zároveň i malá kuchárska príručka, viete nejde o ten recept, ale o ten postup než sa človek naučí, že koľko ten "koláč, mäso, aké stupne/ majú byť v tej fritéze. Ak treba som ochotná to i zaplatiť, ale z toho návodu na použitie sa to nedá tak ľahko vyčítať, hlavne pre začiatočníkov, človek sa to neskoršie naučí. Ďakujem Anna

06/01/2020 17:00
jozef zahradnik

Poprosím ak sa dá poslať recepty .Ďakujem

29/12/2019 12:03
Anna

kupila som som ako viananočný darček dokonca dve..teplovzdušné fritézy ..tak že ideme vyskušať .. nejde časovač..celá fritéza je horuca aj zo spodu aj z bokov odkial ide vzduch.dokonca nám až ohlo drevený podstavec ...ručka pri otvorení je tiež horuca

26/12/2019 10:59
Jan

Kupil som ako doplnok PRAKTICKY ROST do teplovzdusnej fritezy,ale do kosika nevojde preco.

25/12/2019 13:45
Štefan

Dobrý deň.Dajú sa v Air Fryer Delimano vyprážať bravčové rezne v troj obale.Ak áno,ako a koľko kusov sa môže naraz vyprážať.Ďakujem

21/12/2019 19:58
Maria

Zakupila som teplovzdusnu fritezu ako darcek pre dceru ale nedalo mi tak sme ju chceli vyskusat a ake bolo nase prekvapenie ze kosik na lavej strane neprilneval.

06/12/2019 00:05
Mária

Rošt k teplovzdušnej fritéze Air Fryer Delimano - zakúpila som 2 ks aj pre syna, ale som zistila, že mi do košíka nevojde ani jeden.
Neviem v čom je problém, či v tom že už som fritézu už používala, alebo sa to dá vložiť iba do rozohriatej fritézy. Prosím o radu čo s tým lebo som sa na to veľmi tešila.

05/12/2019 10:31
Redakcia

Dobrý deň,
zopár receptov pre teplovzdušné fritézy nájdete tu: https://www.spotrebitelskytest.sk/magazin/recepty-pre-teplovzdusne-fritezy

04/12/2019 18:39
Darina

Dobrý večer, mám jeden dotaz, zakúpila som si tiež teplovzdušnú fritézu, ale pri nej nebol žiadem návod, teda ani recepty,
tieto mi boli zaslané meailom, len čo s toho, keď sa mi to nedá otvoriť. Myslím si, že návod a recepty mali byť automatický už
pribalené v krabici. pri výrobku.

03/12/2019 20:27
Elena

Dobrý den mohli by ste mi prosim poslať recepty na teplovzdusnu fritezu delimano? Dakujem pekne

Pridať komentár