KELLYS MADMAN 30 2016 recenzia

KELLYS MADMAN 30 2016 recenzia a skúsenosti

Horský bicykel KELLYS Madman 30 patrí medzi moderné horské bicykle so špičkovou výbavou a veľmi ľahkým hliníkovým rámom KELLYS Alutec Avant 6061 DRT 650B. Vidlica SR SUNTOUR...

od 799 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Bicykle Kellys sú vyrábané slovenskou spoločnosťou, ktorá bola založená už v roku 1991. Na trhu má táto značka výbornú reputáciu.Dnes o nej môžeme hovoriť, ako o kvalitnej európskej značke, ktorá sa zameriava nielen na vysokú kvalitu, ale aj na inovatívny odvážny dizajn svojich produktov. Horský bicykel Kellys Madman 30 z kolekcie pre rok 2016 patrí do strednej triedy.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na bicykle a redakčný výber najlepšie bicykle

Konštrukcia,rám

Po konštrukčnej stránke prvé, čo príjemne prekvapí je odľahčený kvalitný hliníkový rám KELLYS Alutec Avant 6061 DRT 650B. Ten si samozrejme podľa výšky svojej postavy môžete vybrať v troch veľkostiach a to 17“, 19“ a 21“. Ide o pevný rám s odpruženou vzduchovou vidlicou Air SR SUNTOUR XCR RL-R so zdvihom 100 mm a možnosťou uzamknutia z riadidiel. Riadidlá KLS Expert RiseBarsú dostatočne široké pre výborné ovládanie. Celý bicykel je zostavený z kvalitných komponentov KLSShimano. Sedadlo KLS Apex sa dá samozrejme výškovo nastaviť podľa potreby. Je z peny s vysokou hustotou a patrí k priemerným sedadlám, alebo skôr k tým základným. Pri jazde vám nič nebude vadiť. Po tejto stránke si dal výrobca naozaj záležať, aby vedenie každého lanka kvalitne zafixoval pozdĺž rámu a eliminoval tak akékoľvek trenie o konštrukciu rámu. Rovnako sa tým zabráni, aby vám pri jazde niečo prekážalo.

Kolesá

Pri tomto modeli máme 27, 5“ kolesá, ktoré sú vhodné pre jazdu aj v náročnejšom teréne. Tento rozmer je stále najrozšírenejší aj keď mu už šliape na päty čoraz viac verzia kolies s priemerom 29“. Kolesá vo verzii 27,5“ majú lepšiu ovládateľnosť nerovného terénu, pri zachovaní lepšej akcelerácie.

Zostava

Výrobca použil hydraulickékotúčové brzdy Shimano M355 Hydraulic Disc a brzdové páky rovnakej značky Shimano BL-M355. Rovnako tak aj prešmýkač, menič, radenie a náboje sú od kvalitného výrobcu Shimano. Použité ráfiky sú od KLS model MadMax Disc 584x18 aplášte Schwalbe Rapid Rob 57-584.Všetky diely sú naozaj od kvalitných výrobcov a zmena prevodov je plynulá a bezproblémová. Tento model má 30 prevodov.

Celkový dizajn

Čo sa týka dizajnu výrobca Kellys vďaka dlhoročným skúsenostiam stále napreduje v inovácii dizajnu. Jeho nové modely sú stále odvážnejšie. Nie je to len v tom priniesť niečo nové na trh, ale aj reakcia na spätnú väzbu od zákazníkov a samozrejme prispôsobiť dizajn čo najlepšie celkovej funkčnosti. Aj tento model spĺňa výborne nielen funkčnosť a všetky technické parametre, ktoré má dobrý horský bicykel mať, ale aj celkový dizajn pôsobí ucelene. Farebné prevedenie rámu ladí so všetkými doplnkami vrátane sedla. Čo sa týka dizajnu,po estetickej stránke niet čo výrobcovi vytknúť. Pri tomto modeli je výber farebného prevedenia príjemný. Celkový dizajn je atraktívny a moderný.

 

Plusy a Mínusy

thumb_up

+ Atraktívny dizajn
+ Kvalitné spracovanie konštrukcie
+ Ľahký hliníkový rám
+ Hydraulické kotúčové brzdy
+ Použité overené kvalitné komponenty KLS a Shimano
+ Dobrý pomer kvalita/ cena

thumb_down

V tejto cenovej kategórii žiadne podstatné, možno sedadlo by mohlo byť lepšie

Pohľad na záver

Model Kellys Madman 30 je atraktívny horský bicykel za dobrú cenu. Vhodný je na rekreačné jazdenie v mierne náročnom teréne. Svojou váhou 14,5 kg patrí stále k bicyklom, ktoré sa dobre ovládajú. Kolesá27, 5“ majú výborné jazdné vlastnosti. Výrobca použil kvalitné overené komponenty a ponúka v rámci svojich výrobkov výborný servis a predĺženú záruku na rám. Okrem zákonom danej záruky 24 mesiacov tak získate po registrácii ďalších 36 mesiacov na rám bicykla.

 

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Vývoj ceny produktu KELLYS MADMAN 30 2016

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Bicykle

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Devron Zerga D5.7 27,5"

Pridať komentár