Mora P 140 AW plynový sporák – recenzia, skúsenosti

Nízka cena
Trojdielne sklo rúry
Plynová poistka

Hodnotenie:
(79.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Je voľne stojacim plynovým sporákom so základným vybavením a funkčnosťou. Sporák v bielej farbe je vybavený štyrmi plynovými horákmi a rúrou s objemom 70 litrov. Patrí do energetickej triedy A+. Ide o štandardný rozmer so šírkou 50 cm a výškou 85 cm.

Plynová rúra i plynové horáky sú vybavené poistkami STOP GAS, čo zaručuje bezpečnosť pri prípadnom úniku plynu. Takisto trojdielne sklo pri pečení neprepúšťa horúci vzduch na povrch. Mora P 140 AW nie je vybavená integrovaným zapaľovaním a takisto vo výbave nie je príklop varnej dosky. Rúra nemá osvetlenie. Oproti konkurentom ide o nižšiu cenovú kategóriu.

Technické parametre: Rozmery (Š-V-H): 50 – 85 – 60 cm; Varné zóny: 4; Objem rúry: 70 l; Integrované zapaľovanie: nie; Plynová poistka: áno; Úložný priestor: áno; Osvetlenie rúry: nie; Časovač: nie; Hmotnosť: 31,6 kg

Plynový sporák Mora P 140 AW sa radí ku klasike. Ak chcete podobný stroj ako mala možno kedysi vaša stará mama, práve tento model bude pre vás vhodnou voľbou. Čo všetko ponúka?

Plynový sporák Mora P 140 AW si môžete pohodlne zakúpiť cez ✅  web Heureka.sk.

Absolútna klasika

Model P 140 AW je sporákom, ktorý ponúka holý základ. S drobnými detailmi je sporák klasikou z minulého storočia. Celoplynový sporák ponúkne za rozumný peniaz to, čo sa očakáva a nič navyše. Možno sa vám bude zdať, že ste sa vrátili o 50 rokov dozadu, no vedzte, že štyri plynové horáky a plynové výhrevné teleso v rúre s objemom 70 litrov vám budú musieť stačiť.

Plynový sporák Mora P 140 AW recenzia

Moderné prvky nečakajte

Povinnosťou, ktorú možno považovať sa moderný prvok, je plynová poistka STOP GAS, ktorú by ste pred 50-timi rokmi hľadali v sporákoch márne. Obsahujú ju všetky štyri horáky i plynové výhrevné teleso. Mechanické ovládanie tak, ako ho poznáte – za pomoci jednoduchých otočných regulátorov na čele rúry. Oželieť však musíte integrované elektrické zapaľovanie alebo osvetlenie rúry. V základe však nedostanete ani príklop, ktorý by neurazil, no výrobca vám dá možnosť si ho dokúpiť.

Účel splní, ale neohúri

Ak máte na sporák náročnejšie požiadavky, nad týmto určite neuvažujte. Smaltovaná dvojdielna mriežka nie je úplne stabilná, pretože výrobca jej nepridal silikónové drážky. Ak si nepriplatíte, nič navyše teda nedostanete. Nemožno sa však hnevať, konkurovať drahším plynovým sporákom tento model nebude. Čo sa však týka pečenia či varenia, nie je sporák o nič horší.

Mora P 140 AW plynové horáky

Príslušenstvo sa nenašlo

Mora má svoj štandard, no aj ten niečo stojí. Rošt je tým jediným, čo k plynovému sporáku dostanete. V prípade konkurenčných modelov, ktoré stoja zhruba o stovku viac, dostanete aj pekáč či plech na pečenie. Tu nie. Nezúfajte, úložný priestor v spodnej časti sporáka našťastie ostal. Nejde však o klasickú zásuvku, ale o sklopné dvierka. Plechy a pekáče si teda budete musieť dokúpiť, no aspoň ich máte kam dať.

Záverečné hodnotenie

Za málo peňazí, málo muziky. Tak nejako by sme mohli charakterizovať plynový sporák Mora P 140 AW. Jeho kúpou dostanete plynový sporák s roštom bez príslušenstva, čo nie je u tejto značky zvykom. No predsa len ide o nižšiu cenovú kategóriu. Nemá osvetlenie rúry ani integrované zapaľovanie a vrátite sa teda späť k holým základom.

Pečenie v plynovej rúre nikdy nebolo jednoduché a Mora P 140 AW nie je výnimka. Biela farba plechovej schránky neurazí, no ani neohúri. Potešil by aspoň absentujúci príklop. Je možné ho dokúpiť. Do modernej kuchyne však tento sporák stavaný určite nie je.

Pozitíva

Nízka cena
Trojdielne sklo rúry
Plynová poistka

Negatíva

Chýba osvetlenie
Bez príklopu
Bez príslušenstva
Chýba integrované zapaľovanie


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 21.09.2019
Najlepšie plynové sporáky 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie plynové sporáky 2024 – recenzie, test, porovnanie

Plynový sporák je spotrebičom, ktorý sa z moderných kuchýň pomaly, ale isto vytráca. Každý kuchár vám zároveň povie, že plynové horáky pri varení nenahradí nič. Kombinácia plynovej varnej dosky s plynovou rúrou je známou klasikou, ktorá je s nami už nejaké to desaťročie. Výber na trhu je v tomto segmente dostatočne široký, čo niekedy môže výber skomplikovať. Aby sme vám pomohli, v... Prečítať článok


Pridať komentár