Amica SHM 576TA Xx kombinovaný sporák – recenzia, skúsenosti

Moderný dizajn
Kvalitné vyhotovenie (nerez)
Sporák s príklopom
Priaznivá cena

Hodnotenie:
(79%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Cenovo dostupný, spoľahlivý a dizajnovo atraktívny. Amica ponúka kombinovaný sporák v nerezovom vyhotovení s multifunkčnou rúrou s objemom 62 litrov. Rúra má trojité sklo dvierok, čo eliminuje teplo na povrchu. Sporák je vybavený aj časovačom a osvetlením rúry.

Štyri plynové horáky sú chránené plynovou poistkou pred náhodným únikom plynu. Horáky zapaľujete za pomoci integrovaného elektrického zapaľovania. Rúra síce nemá kruhové výhrevné teleso, no o cirkuláciu horúceho vzduchu sa postará ventilátor.

Technické parametre: Rozmery (Š-V-H): 50 – 85 – 60 cm; Varná doska: plynová; Energetická trieda: A; Príkon: 2 900 W; Napätie: 230 V; Varné zóny: 4; Objem rúry: 62 l; Elektrické zapaľovanie: áno; Multifunkčná rúra: áno; Úložný priestor: áno; Osvetlenie rúry: áno; Časovač: áno

Páči sa vám kombinovaný sporák Amica SHM 576TA Xx? Dostupný je v ✅  internetovom obchode Alza.sk.

Lacný a kvalitný?

Už na prvý pohľad vás tento kombinovaný sporák zaujme atraktívnym dizajnom. Amica totiž ponúka nerezové vyhotovenie a to ho výrazne odlišuje od ostatných sporákov. Okrem toho si vôbec nepriplatíte. Dokonca Amica patrí medzi tie najlacnejšie sporáky, čo sa kombinovaných sporákov týka.

Amica SHM 576TA Xx recenzia

Kvalitné materiály teda musím rozhodne vyzdvihnúť, pretože aj omnoho modely sa dizajnom a moderným vzhľadom vôbec nepribližujú.

Zvláda variť aj piecť

Samozrejme, čo iné by ste od kombinovaného sporáka asi očakávali. Pri plynovej varnej doske vás nemá čo prekvapiť. Naopak, poteší, že výrobca nezabudol na integrované elektrické zapaľovanie. To je potrebné pri zapaľovaní trocha dlhšie podržať.

Nenáročné ovládanie, dvojdielna zliatinová mriežka a štyri horáky vám na varenie bohato postačujú. Horáky majú tri rôzne veľkosti, ako i odlišný výkon, hoci plameň na maximum nie je až tak prudký. Nechýba ani poklop varnej dosky a plynová poistka pre každý horák.

Amica SHM 576TA Xx rúra s ventilátorom

Čo sa pečenia týka, ide o multifunkčnú rúru s ventilátorom s objemom 62 litrov. Hoci nemá rúra kruhové výhrevné teleso, ventilátor sa postará o rovnomerné pečenie spoľahlivo. Horný a spodný ohrev fungujú spoľahlivo. Model je vybavený aj rýchloohrevom rúry. Nechýba ani výkonný gril či funkcia rozmrazovania.

Prehľadný a jednoduchý

Amica vsadila na jednoduché riešenia. Mechanické ovládanie horákov i rúry nie je ničím zložité. Poteší digitálny displej, ktorý funguje ako časovač a ak to potrebujete, môžete si časovač nastaviť. Ten vás upozorní zvukovým signálom. Automatické vypnutie pečenia rúra nemá.

Vnútri rúry je hladký smalt, ktorý sa ľahko čistí. Rúre nechýba ani osvetlenie. Teleskopické vysúvanie plechov musíte oželieť. Klasické prelisy sú však pomerne široké, takže problém zasunúť plech či rošt určite mať nebudete.

Energetická trieda na hrane

Hoci výrobca garantuje, že kombinovaný sporák patrí do energetickej triedy A, spotreba je na rozdiel od konkurencie o niečo vyššia. Nebojte sa, vaša peňaženka nebude nijak výrazne trpieť, no na rozdiel od ostatných modelov s podobným príkonom „spapá“ sporák elektriny viac. Príkon 2 900 W a spotreba okolo 0,99 kWh je jedna z tých vyšších v tomto segmente.

Amica SHM 576TA Xx energetický štítok

Skúsenosti a recenzie

Amica na prvý pohľad pôsobí moderným a atraktívnym dojmom. To spôsobuje predovšetkým nerez, ktorý tvorí hlavnú materiálnu zložku sporáka. Druhý parameter, ktorý vás zaujme, je nízka cena. V tom momente je jasno. Alebo? Moderný sporák je, no moderné vychytávky chýbajú, a tak sa miestami sporák moderným len tvári.

Recenzie a skúsenosti s kombinovaným sporákom Amica SHM 576TA Xx

Nie sú to však fatálne pochybenia. Bez kruhového výhrevného telesa v rúre sa zaobídete, takisto ani teleskopické vysúvanie plechov nie je nič, čo vám zničí ilúzie o tomto sporáku. Dostanete príklop na varnú dosku, poteší aj trojdielne sklo rúry, ktoré neprepúšťa toľko tepla, odkladacia zásuvka a v rámci príslušenstva rošt, jeden plytký a jeden hlboký plech. Čo dodať? Amica SHM 576TAA Xx rozhodne svojím vzhľadom i funkčnosťou zapadne do mnohých domácností aj s drobnými „muchami“. Používateľom chýba predovšetkým priestor na odkladanie plechov, bez ktorého si však taktiež poradíte.

Pozitíva

Moderný dizajn
Kvalitné vyhotovenie (nerez)
Sporák s príklopom
Priaznivá cena

Negatíva

Vyššia spotreba el. energie
Bez teleskopického vysúvania plechov


Autor recenzie: Martin Kunkel
Dátum publikovania: 24.09.2019
Najlepšie kombinované sporáky 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie kombinované sporáky 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Sporák je, bezpochyby, tým najdôležitejším kuchynským spotrebičom. Navyše kombinuje varenie i pečenie, čo sú teda dve najdôležitejšie činnosti, ktoré v kuchyni vykonávame. Tentoraz sa zameriame na kombinovaný elektrický sporák a poradíme vám s jeho výberom. V zásade máte vždy možnosť voľby. Vyberať môžete z  troch základných druhov sporákov . Z minulého storočia môžete siahnuť po... Prečítať článok


Pridať komentár