Mora P 162 AS plynový sporák – recenzia, skúsenosti

Moderný dizajn
Sklenený príklop varnej plochy
Plynová poistka
Priaznivá cena
Príslušenstvo

Hodnotenie:
(75.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Plynový sporák Mora P 162 AS v striebornej farbe je dizajnovo moderným spotrebičom, ktorý sa hodí do každej kuchyne. Vybavený je štandardnou plynovou varnou plochou so štyrmi horákmi. Energetická trieda A+ je zárukou nízkej spotreby plynu. Rúra má objem 70 litrov, čo je v tejto kategórii štandardom. Chýba však osvetlenie rúry a regulácia teploty nie je najpresnejšia.

Mora nezabúda ani na plynovú poistku horákov i ohrevu v rúre, STOP GAS, pre vyššiu bezpečnosť. Zárukou kvality je i odolná smaltovaná dvojdielna mriežka STABIL PLUS. Mechanické ovládanie je doplnené elektrickým zapaľovaním, čo uľahčuje zapaľovanie horákov. Moderný dizajn zvýrazňuje i sklenený príklop varnej plochy.

Technické parametre: Rozmery (Š-V-H): 50 – 85 – 60 cm; Varné zóny: 4; Objem rúry: 70 l; Integrované zapaľovanie: áno; Plynová poistka: áno; Úložný priestor: áno; Osvetlenie rúry: nie; Časovač: nie; Hmotnosť: 37,1 kg

Sporák je súčasťou takmer každej kuchyne. Na prípravu jedla je potrebný spoľahlivý spotrebič, k akým patrí aj model českej značky Mora P 162 AS. Vyskúšali sme ho za vás a pozreli sme sa na to, čo naň hovoria používatelia. Je pre vás vhodnou voľbou?

Elegantný sporák do vašej kuchyne? Plynový sporák Mora P 162 AS si môžete zakúpiť na ✅  stránke Heureka.sk.

Moderný dizajn, moderné vybavenie

Plynové sporáky značky Mora sú mnohými označované, ako veľmi spoľahlivé spotrebiče, ktoré plnia svoj účel už od čias minulého režimu. I keď Mora ostala verná svojim štandardom, dizajnom sa posúva vpred. Strieborná farba pôsobí na oko veľmi vábivo a určite je oproti všednej bielej zaujímavejšou voľbou.

Plynový sporák Mora P 162 AS recenzia

Dôkazom modernizácie je, že Mora sporák vybavila skleným príklopom plynovej varnej dosky. V tejto cenovej kategórii som integrované elektrické zapaľovanie očakával a našťastie sporák nesklamal. Potešila ma aj masívna smaltovaná dvojdielna mriežka so silikónovými drážkami pre stabilné umiestnenie hrnca. Mora túto mriežku označuje pojmom STABIL PLUS a umývať ju môžete aj v umývačke riadu.

Sporák áno, rúra nie

Plynový sporák naozaj nesklame. Štyri plynové horáky, jednoduchá mechanická regulácia a okamžitá odozva. Bohužiaľ, plynová rúra je v prípade tohto sporáku sklamaním. Používatelia sa sťažujú, že regulácia teploty je veľmi nepresná. Ak mám byť férový, plynová rúra je háklivá vec a piecť v nej nikdy nie je jednoduché. Spýtajte sa starých mám.

Mora P 162 AS plynová doska

Teplotu v 70-litrovej rúre možno nastaviť v rozmedzí 150 – 300 °C. Teplotu ovládate za pomoci otočného regulátora. Zmeny ohrevu však v prípade plynovej rúry nehľadajte. Výhrevné teleso je umiestnené v spodnej časti, rovnomerný rozvod tepla teda nečakajte. Ďalším mínusom je chýbajúce osvetlenie rúry, čo je absolútne nelogické, pretože rúra má elektrické pripojenie kvôli integrovanému zapaľovaniu.

Plusom rúry je azda len izolácia tepla. Sklo rúry ostáva chladné aj pri maximálnom výkone. Slabinou nie je ani dovieranie dvierok rúry, ktoré nie je hlučné. Vo vnútri rúry je hladký smalt a klasické prelisy na zasúvanie roštu a plechov. Nemusíte sa báť, plechy ani rošt sa nezasekávajú.

Praktickosť a jednoduchosť

Napriek moderným prvkom ostáva celoplynový sporák verný jednoduchému mechanickému ovládaniu otočnými regulátormi na čele sporáka. Rovnako tak sa ovláda rúra s objemom 70 litrov. Zamrzí, že Mora ani v tomto prípade nevybavila sporák časovačom. Aspoň mechanická minútka by potešila.

Mora P 162 AS energetický štítok

Praktickosti však pridá body úložný priestor v podobe spodnej zásuvky rúry a tradičné príslušenstvo, ktorá Mora prináša. Rošt, jeden MAXI pekáč a 8-litrový XXL pekáč, ktoré určite s radosťou využijete.

Šetrná a bezpečná

Energetická trieda A+ je zárukou, že spotreba plynu nebude nijak drastická. V 21. storočí sa nemusíte báť ani toho, že by vám plyn unikal. Dôvod je jasný. Mora vybavila všetky štyri horáky i rúru plynovou poistkou STOP GAS. Tá zablokuje prívod plynu v prípade samovoľného úniku.

Skúsenosti a recenzie

V zásade model Mora P 162 AS je štandard, ktorý svojimi parametrami zodpovedá cene. Ak hľadáte niečo klasické a zároveň moderné, plynový sporák s týmto dizajnom rozhodne poteší. Strieborná pôsobí vkusne, nadčasovo a zapadne aj do kuchyne modernej rodiny. Bonusom je sklený príklop varnej dosky.

Skúsenosti so sporákom Mora P 162 AS

Integrované zapaľovanie, plynová poistka, trojdielne sklo rúry. V tomto smere plynovému sporáku nič nechýba. Príslušenstvo a ukladací priestor síce nevynahradí absentujúce osvetlenie, ktoré v rúre skutočne chýba a dôvod, prečo tam nie je je nejasný, no ak raz niekto pečie rád, spôsob si nájde. Za túto cenu by som svetlo v rúre naozaj očakával. Okrem toho rúra z pohľadu používateľov nie je práve silnou stránkou tohto modelu.

Pozitíva

Moderný dizajn
Sklenený príklop varnej plochy
Plynová poistka
Priaznivá cena
Príslušenstvo

Negatíva

Chýba osvetlenie rúry
Nepresná regulácia teploty


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 21.09.2019
Najlepšie plynové sporáky 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie plynové sporáky 2022 – recenzie, test, porovnanie

Plynový sporák je spotrebičom, ktorý sa z moderných kuchýň pomaly, ale isto vytráca. Každý kuchár vám zároveň povie, že plynové horáky pri varení nenahradí nič. Kombinácia plynovej varnej dosky s plynovou rúrou je známou klasikou, ktorá je s nami už nejaké to desaťročie. Výber na trhu je v tomto segmente dostatočne široký, čo niekedy môže výber skomplikovať. Aby sme vám pomohli, v... Prečítať článok


Pridať komentár