Huawei Watch GT smart hodinky – recenzia, skúsenosti

Dlhá výdrž batérie
Vodoolnosť
Notifikácie v slovenčine
Rýchle spárovanie s telefónom

Hodnotenie:
(54.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Športové hodinky Huawei Watch GT potešia presným GPS, ale aj vodoodolnosťou či prijímaním telefonických hovorov a SMS. Hodinky monitorujú spánok a na základe vyhodnotenia odporučia nositeľovi, ako si môže spánok skvalitniť. Nechýba im akcelometer, gyroskop, snímač tepovej frekvencie ani snímač okolného osvetlenia. Výdrž dosahuje 2 týždne.

Zjednodušená verzia smart hodiniek od známeho výrobcu smartfónov a inteligentnej elektroniky. Tento model je síce oproti drahším smart hodinkám ochudobnený o niektoré funkcie, no vďaka presnému GPS prijímaču a podrobným štatistikám o pohybových aktivitách je ideálnym spoločníkom pre športovcov.

Športové hodinky Huawei Watch GT si môžete pohodlne zakúpiť cez ✅  webe Mall.sk.

Sport na športovanie, classic aj do spoločnosti

Hodinky Huawei Watch GT sa predávajú v 4 vyhotoveniach. Model GT Sport kúpite v čiernom, tmavozelenom a oranžovom farebnom variante so silikónovým náramkom. Telo modelu GT Classic je tvorené nehrdzavejúcou oceľou a náramok potiahnutý vrstvou z hnedej kože, takže sa zaň nebudete hanbiť ani na večierku.

Huawei Watch GT recenzia

Ku koženej vrstve však máme výhrady, po istom čase sa začala opotrebúvať. Našťastie sú remienky široké štandardných 22 mm, a tak ich nie je problém nahradiť akýmkoľvek iným remienkom dostupným v hodinárstve. Bez remienka vážia hodinky 46 g, s remienkom je to o 20 g viac, takže na ruke ich pocítite.

Sýte farby, čitateľné i na slnku

Potešil nás displej s pekným farebným podaním a vysokým jasom (technológia AMOLED), ktorý hodinky dokážu nastavovať aj automaticky. Priemer je 1,39 ", resp. 35,3 mm (telo hodiniek má priemer 47 mm), čo je v tejto kategórii štandardom.

Ovládanie by mohlo byť intuitívnejšie, chvíľu nám trvalo sa s ním zžiť. Každopádne, na dotyky reagoval displej dobre, aj keď rukavice si pri ovládaní musíte dať dolu. Okrem dotykov a gest slúžia na ovládanie aj dve mechanické tlačidlá.

Žiaľ, ani pri týchto hodinkách si slovenčinu ako jazyk nenastavíte.

Inteligentné hodinky Huawei Watch GT v čiernom prevedení

Môžete si vybrať z niekoľkých variant ručičkových ciferníkov alebo digitálneho zobrazenia času. Hodinky ponúkajú aj tzv. always on režim, pri ktorom nezhasnú, ale budú stále ukazovať aktuálny čas. Toto neplatí na neurčitú dobu, môžete si nastaviť, či má displej ostať aktívny po dobu 5, 10, 15 či 20 min. Pre využitie tejto funkcie musíte mať v hodinkách najnovšiu verziu softvéru (staršie umožňovali iba voľbu 5 min.).

Páčila sa nám funkcia okamžitého zhasnutia displeja po jeho zakrytí rukou – vďaka nej sme batériu šetrili okamžite.

Displej môžete uzamknúť proti nechcenému dotyku, či už rukou alebo oblečením. Privítali sme, že pri nastavení sledovania plávania sa uzamkol automaticky.

Na jedno nabitie aj dva týždne

Príjemne nás prekvapila výdrž na jedno nabitie. Pri bežnom používaní a jednorazovej športovej aktivite denne sme dosiahli takmer 2 týždne. Hodinky za to vďačia vstavanému akumulátoru s vysokou kapacitou 420 mAh i úspornému procesoru.

Samozrejme, pri intenzívnom používaní sa výdrž skracuje (so zapnutým GPS prijímačom necelý deň), no všimli sme si, že sledovanie športových aktivít výdrž skracuje podstatne menej ako pri iných modeloch. Na druhej strane, pri používaní hodiniek bez notifikácií a športovania by ste sa mali dostať až na 3 týždne či dokonca mesiac (otázne by bolo, aký by hodinky mali význam).

Smart hodinky Huawei Watch GT v zelenom prevedení

Nabíjanie trvá cca 2 h a zabezpečuje ho nabíjacia kolíska s USB-C konektorom. V balení nájdete aj nabíjací USB kábel, nabíjací adaptér chýba, takže budete musieť použiť svoj, prípadne hodinky nabíjať z notebooku či stolného počítača.

Športujte s GPS i presným krokomerom

Ak radi športujete, hodinky Huawei Watch GT si určite obľúbite. Okrem pomerne presného krokomeru majú totiž vstavaný aj GPS prijímač, ktorý na rozdiel od niektorých lacných fitness náramkov pomerne presne odmeria vami prekonanú vzdialenosť pri rôznych aktivitách, ako napr. beh, bicyklovanie, turistika, plávanie atď. Hodinky sú vodotesné do 50 m (5 ATM).

Na turistike vám určite príde vhod aj vstavaný kompas či barometer, vďaka ktorému môžete odhaliť blížiace sa zhoršenie počasia. Výčitku máme snáď iba k tomu, že hodinky nepočítajú počet prekonaných poschodí a okamžitá rýchlosť sa aktualizuje oneskorene, čo pri behu až tak nevadí.

O meranie tepu sa stará pomerne presný optický senzor na spodnej strane hodiniek. Hodinky dokážu tiež vypočítať vašu max. aeróbnu kapacitu (VO2max) a nechýba ani monitoring spánku s podrobnými údajmi a radami pre jeho skvalitnenie. Tep aj ďalšie údaje hodinky zobrazujú v prehľadných, no detailných grafoch (vďaka jemnému rozlíšeniu displeja).

Huawei Watch GT inteligentné hodinky v 2 farebných prevedeniach

Napriek tomu, že zobrazené údaje sú podrobné, nepodarilo sa nám ich vyexportovať do fitness aplikácie tretej strany (nefungovalo ani prepojenie s Google Fit). Tento nedostatok možno opraví niektorá z nových verzií softvéru.

Notifikácie aj po slovensky

Na ovládanie hodiniek slúži aplikácia Huawei Health, ktorá je dostupná pre smartfóny s OS Android aj iOS (Apple). Na Apple zariadeniach sme nedokázali nastaviť, ktoré notifikácie sa majú na hodinkách zobrazovať a ktoré nie.

Hoci notifikácie z hodiniek vymažete, v smartfóne vám ostanú a musíte ich „vybaviť“ znova. Zobrazenie je vynikajúce, hodinky dokonca podporujú aj diakritiku, takže sa vám zobrazia skutočné mäkčene a dĺžne namiesto otáznikov či nezmyselných znakov.

Ovládanie aplikácie je jednoduché, všetky namerané údaje sa zhromažďujú vo vašom Huawei účte, ktorý je synchronizovaný so všetkými vašimi zariadeniami.

Hodinky Huawei Watch GT podporujú diakritiku

Hodinky Huawei Watch GT využívajú vlastný operačný systém Lite OS. Trochu nám v ňom chýbali niektoré aplikácie, na ktoré sme boli zvyknutí pri iných hodinkách, ako napr. kalendár či ovládanie hudobného prehrávača v smartfóne. Nanešťastie, funkcie týchto hodiniek nemôžete doinštalovaním ďalších aplikácií obohatiť.

Na notifikácie a rôzne udalosti vás hodinky upozornia vibráciami tak, ako pri iných modeloch. V tomto prípade sa nám však zdal byť vibračný motorček príliš hlučný.

Slabšia výbava, vynikajúca cena

Napriek absencii niektorých smart funkcií získate s hodinkami Huawei Watch GT skvelého spoločníka a motivátora pre športové aktivity, ktorý vám poskytne pomerne presné štatistiky o vašich výkonoch. Slabšiu výbavu ale reflektuje aj cena, ktorá je omnoho nižšia než pri konkurenčných modeloch, ktoré oplývajú množstvom funkcií.

Skúsenosti a recenzie

Hodinky Huawei Watch GT sú medzi používateľmi hodnotené prevažne kladne. Počnúc dlhou výdržou batérie cez dizajn a viacero farebných prevedení až po notifikácie v slovenčine. Hodinky sa s telefónom spárujú rýchlo, niektorým používateľom sa stávalo, že pokiaľ sa na dlhšiu dobu vzdialili s hodinkami od telefónu, bolo potrebné vypnutie/zapnutie Bluetoothu na telefóne. Chýba im možnosť odpovedať na notifikácie či menší výber ciferníkov.

Recenzie a skúsenosti s inteligentnými hodinkami Huawei Watch GT

Pozitíva

Dlhá výdrž batérie
Vodoolnosť
Notifikácie v slovenčine
Rýchle spárovanie s telefónom

Negatíva

Rozlíšenie displeja


Autor recenzie: Mgr. Tomáš Polakovič
Dátum publikovania: 30.09.2019
Najlepšie smart hodinky 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie smart hodinky 2024 – recenzie, test, porovnanie

Pozrite si náš porovnávací test smart hodiniek. Vytvorili sme rebríček najlepších inteligentných hodiniek na našom trhu. Ako sa nám to podarilo? Zozbierali sme výsledky testov od domácich aj zahraničných agentúr. Prečítali sme stovky diskusií, recenzií a komentárov. Všetko sme spojili a toto je výsledok. Rebríček najlepších smart hodiniek na trhu. Pripravili sme pre vás taktiež... Prečítať článok

Aké SMART hodinky? Recenzie chvália Huawei, Samsung, Xiaomi aj Garmin

Aké SMART hodinky? Recenzie chvália Huawei, Samsung, Xiaomi aj Garmin

Smart hodinky sú fenoménom posledného obdobia, pričom pekne rozširujú portfólio technologických hračiek. Na základe množstva funkcií robia váš život ľahším. Môžu spúšťať mobilné aplikácie, oznámia vám zmeškané hovory, nové SMS alebo poslúžia ako mediálny prehrávač. Ak ste už premýšľali... Prečítať článok

Ako zmerať a vybrať veľkosť hodiniek – dĺžka remienka, veľkosť puzdra

Ako zmerať a vybrať veľkosť hodiniek – dĺžka remienka, veľkosť puzdra

Pri kúpe smart hodiniek je potrebné si uvedomiť, že nejestvuje žiadna univerzálna veľkosť, ktorá sadne každému. Nebavíme sa pritom len o veľkosti remienka, ale o celkových proporciách hodiniek. Veľkosť ciferníka síce môže byť na prvý pohľad vecou vkusu, ale je dôležité pozrieť sa na to, ako... Prečítať článok


Komentáre

04/11/2022 09:38
michal

Nahovno. dal som restartovat po 3 rokoch. A ani cez mail, ani cez mobil, sa uz neda dostat do hodiek, bo stale pyta stare heslo, co si nepamatam 3 roky do zadu, prejdem vsetko co pytaju a potom zadajte stare heslo. ako do prdele s takymito hodinkami do srotu. Lutujem tuto kupu. a nikdy viac. Jedine pozitivum tychto hodiniek je vodotesnost, a vydrz baterie. ale nastavenia a restartovanie koniec. Akonahle sa rozhodnete pre toto. Mozete hodinky vyhodit. NIKDY VIAC.

Pridať komentár