Posilňovacie stroje

V dnešnej dobe už existujú posilňovacie stroje na každú partiu tela. Je na vás, aby ste si vybrali, či chcete viacero špecializovaných posilňovacích strojov, alebo jeden multifunkčný. Tomu zodpovedá aj šírka ponuky – od pomerne jednoduchého náradia po mohutné posilňovacie veže. Poďme sa spolu pozrieť, aké máte možnosti a čo treba pri výbere posilňovacieho stroja zohľadniť.

Ako vyberať? Sledujte parametre

Konštrukcia - Ak vám to možnosti a rozpočet dovolí, zamerajte sa na overeného výrobcu, ktorý vám garantuje kvalitu spracovania, vysokú kvalitu materiálu rámu, materiálu spojov a spojovacích častí, ako aj ich nosnosť a odolnosť. Posilňovači stroj musí mať výbornú pevnosť adostatočnú nosnosť celej konštrukcie. Celkové konštrukčné riešenie musí spĺňať aj dobrú ergonómiu. Nezabudnite na polohovateľnosť. V prípade lavičky a časti, ktoré si to vyžadujú je dôležitá polohovateľnosť a nastaviteľnosť podľa postavy cvičenca pre čo najvyšší komfort a bezpečnosť pri cvičení.

Typ závažia a kladky - Preverte si možnosti dokupovania rôznych závaží, nastaviteľnosť a kvalitu materiálu kladky a laniek.

Bench press

Spôsob zloženia a možnosti údržby - Nezabudnite na montáž pri zložitejších strojoch. Ak je náročná, overte si u predajcu možnosť montáže kvalifikovaným pracovníkom priamo u vás doma.

A, samozrejme, ako vždy na záver vám odporučujeme overeného výrobcu so zárukou na celý komplet, ako aj jednotlivé časti stroja a poskytovaný servis. Informujte sa o dostupnosti náhradných dielov na našom trhu, aby sa vám nestalo, že kvôli malej súčiastke budete musieť osloviť výrobcu až niekde v Hongkongu.