V dnešnej dobe už existujú posilňovacie stroje na každú partiu tela. Je na vás, aby ste si vybrali, či chcete viacero špecializovaných posilňovacích strojov, alebo jeden multifunkčný. Tomu zodpovedá aj šírka ponuky – od pomerne jednoduchého náradia po mohutné posilňovacie veže. Poďme sa spolu pozrieť, aké máte možnosti a čo treba pri výbere posilňovacieho stroja zohľadniť.

Najlepšie posilňovacie stroje 2020 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie posilňovacie stroje 2020 – recenzie, test, porovnanie

Výber posilňovacieho stroja je zodpovedná záležitosť. Ak ste sa už rozhodli pre nákup, musíte si zvážiť pár základných kritérií. Ste víkendový, začínajúci cvičiteľ alebo ste aktívny športovec, ktorý potrebuje posilniť určité partie svojho tela? Hľadáte stroj na posilnenie určitých partií alebo komplexný posilňovací stroj na posilňovanie väčšieho množstva svalov V dnešnej dobe je... Prečítať článok

Gymbit 6 Abs Shaper – recenzia posilňovača brušného svalstva

Gymbit 6 Abs Shaper – recenzia posilňovača brušného svalstva

Tehličky, sixpack či pekáč buchiet. Aj tak sa hovorí ľudovo vyformovanému brušnému svalstvu. Mnohé ženy či muži po ňom túžia, no ani po mesiacoch tvrdého tréningu sa im nedarí výsledný efekt docieliť. Vypracovanie brušných svalov je úzko späté s tréningom a zdravou stravou. Je tu však možnosť,... Prečítať článok

Ako vyberať? Sledujte parametre

Konštrukcia - Ak vám to možnosti a rozpočet dovolí, zamerajte sa na overeného výrobcu, ktorý vám garantuje kvalitu spracovania, vysokú kvalitu materiálu rámu, materiálu spojov a spojovacích častí, ako aj ich nosnosť a odolnosť. Posilňovací stroj musí mať výbornú pevnosť a dostatočnú nosnosť celej konštrukcie. Celkové konštrukčné riešenie musí spĺňať aj dobrú ergonómiu. Nezabudnite na polohovateľnosť. V prípade lavičky a časti, ktoré si to vyžadujú je dôležitá polohovateľnosť a nastaviteľnosť podľa postavy cvičenca pre čo najvyšší komfort a bezpečnosť pri cvičení.

Typ závažia a kladky - Preverte si možnosti dokupovania rôznych závaží, nastaviteľnosť a kvalitu materiálu kladky a laniek.

Bench press

Spôsob zloženia a možnosti údržby - Nezabudnite na montáž pri zložitejších strojoch. Ak je náročná, overte si u predajcu možnosť montáže kvalifikovaným pracovníkom priamo u vás doma.

A, samozrejme, ako vždy na záver vám odporučujeme overeného výrobcu so zárukou na celý komplet, ako aj jednotlivé časti stroja a poskytovaný servis. Informujte sa o dostupnosti náhradných dielov na našom trhu, aby sa vám nestalo, že kvôli malej súčiastke budete musieť osloviť výrobcu až niekde v Hongkongu.