Mio MiVue 886 kamera do auta – recenzia, skúsenosti

Kvalitný snímač a ostré zábery
Pri 2K rozlíšení až 120 snímkov za sekundu
Inteligentný parkovací režim
Vstavané Wi-Fi a Bluetooth

Hodnotenie:
(78.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Kamera do auta Mio MiVue 886 ponúka rozlíšenie 4K, avšak pri nižšom rozlíšení (2K) zvláda až 120 snímkov za sekundu. Obraz je vďaka tomu plynulý a ostrý. Poteší detekcia radarov, parkovací režim, zabudované GPS či G-senzor. Prístroj sa pýši skvelou konektivitou. Je tu zabudované Wi-Fi aj Bluetooth. Tieto funkcie uľahčujú prenos záznamov do mobilu alebo počítača. Kamera je síce o niečo drahšia, no jej výkon a funkcie cenu vyvážia.

Parametre: rozlíšenie videa: 3 840 x 2 160; pozorovací uhol: 160 °; typ snímača: CMOS; veľkosť displeja: 3 palce; funkcie: GPS, automatické zapnutie, G-senzor, nočný režim displeja, detekcia pohybu, detekcia rýchlostných radarov, detekcia jazdných pruhov, detekcia vozidiel, nočný režim, cyklické natáčanie, Wi-Fi, Bluetooth; podpora pamäťových kariet: microSD/SDHC/SDXC (do 256 GB); záznam zvuku: áno; kapacita batérie: 240 mAh

Šikovná autokamera Mio MiVue 886 sa pýši skvelou kvalitou videozáznamu. Má zabudovaný svetelný snímač, ktorý zvláda kvalitné záznamy aj v noci či počas zlých svetelných podmienok. Rozlíšenie 4K dopĺňa nižšie 2K, medzi ktorými si môže používateľ vyberať. Poteší zabudované WiFi, Bluetooth aj detekcia radarov. Mínusom je vyššia obstarávacia cena.

Kameru do auta so 4K rozlíšením Mio MiVue 886 nájdete v ✅ e-shope Alza.sk.

Vysoká kvalita obrazu

Kamera do auta ponúka videozáznam v 4K rozlíšení. Uhol záberu je 160 stupňov, čo je menej než má lacnejšia kamera Lamax T10. Tá má pozorovací uhol 170 stupňov. Spotrebitelia ocenia vysokú kvalitu obrazu, pričom v Ultra HD rozlíšení zvláda až 120 snímkov za sekundu. Za čistotou obrazu je kvalitný snímač STARVIS a svetelný objektív (F1.7). Samozrejmosťou je nočné videnie pre záznamy v zlých svetelných podmienkach. Prednosťou prístroja je tiež zabudované GPS, detekcia radarov či inteligentný parkovací režim.

Mio MiVue 886 recenzia

Doplnkové funkcie

Spomínaná detekcia radarov je väčšinou spoľahlivá, no občas sme sa stretli s nesprávnym hlásením. Kamera disponuje predinštalovanou databázou radarov, pričom databáza je pravidelne aktualizovaná. Nechýba ani praktické upozorňovanie na rýchlosť. Zabudovaný G-senzor zas reaguje na náhlu zmenu smeru jazdy a parkovací režim začne automaticky nahrávať video, ak deteguje pohyb pred vozidlom.

Skvelá konektivita

Poteší prehľadný displej s veľkosťou 3 palce, avšak sklame, že nie je dotykový. Ovládanie by bolo vďaka tomu ešte pohodlnejšie. Kamera má zabudované Wi-Fi, preto je možné všetky súbory zálohovať do mobilného telefónu cez aplikáciu MiVue Pro. Plusom je integrované Bluetooth. Cez túto funkciu viete napríklad nájsť zaparkované auto aj na plnom parkovisku. Kamera uloží po zaparkovaní GPS súradnice, aby bolo hľadanie jednoduchšie. Používatelia majú k dispozícii aj aplikáciu MiVue Manager Desktop na uloženie dát či zdieľanie videozáznamov. Za zmienku stojí tiež prehľad prejdených kilometrov obsahujúci informácie o dátume, čase, mieste a vzdialenosti vašej cesty.

Skúsenosti a recenzie

Spotrebitelia ocenili 4K natívne rozlíšenie aj možnosť znížiť si rozlíšenia na 2K. Vyzdvihli pekný ostrý obraz, režim parkovania, rýchle 5 GHz Wi-Fi pre prenos záberov a nastavenie kamery. Niektorí sa stretli so zahrievaním produktu a vadilo im, že displej nie je dotykový. Kritika padla aj na nutnosť neustáleho pripojenia na 12V batériu. Podľa zákazníkov sú plusom radary a ďalšie funkcie, ktoré kamera ponúka. Síce je cena o niečo vyššia, odporučili ju aj profesionálnym vodičom, ktorí chcú mať prehľad o tom, čo sa deje na cestách. Spomenuli tiež robustný dizajn a že na skle drží vďaka fólii veľmi dobre.

Skúsenosti a recenzie s kamerou do auta Mio MiVue 886
Zdroj: Heureka.sk

Skúsenosti a recenzie s kamerou do auta Mio MiVue 886
Zdroj: Mall.sk

Skúsenosti a recenzie s kamerou do auta Mio MiVue 886
Zdroj: Alza.sk

Pozitíva

Kvalitný snímač a ostré zábery
Pri 2K rozlíšení až 120 snímkov za sekundu
Inteligentný parkovací režim
Vstavané Wi-Fi a Bluetooth

Negatíva

Nutnosť pripojenia na 12V batériu
Vyššia obstarávacia cena


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 24.11.2022
Najlepšie kamery do auta 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie kamery do auta 2023 – recenzie, test, porovnanie

Premávka na cestách by sa mala riadiť zákonnými pravidlami, v praxi však často vyhráva jediné pravidlo – pravidlo silnejšieho. Alebo väčšieho a arogantnejšieho? Ani ten najzodpovednejšie šofér nie je celkom uchránený od rizika dopravnej kolízie, ktorú často zapríčiňujú cestní piráti svojou bezohľadnou jazdou. Následné dokazovanie viny a neviny tak pri absencii svedkov býva (často... Prečítať článok

Ako namontovať kameru do auta: montáž/zapojenie cúvacej a prednej kamery

Ako namontovať kameru do auta: montáž/zapojenie cúvacej a prednej kamery

Kamery v autách získavajú na popularite a pomaly sa stávajú bežnou výbavou auta. Veď prečo by nie? Jednoduchou inštaláciou kamery zistíte, kto vám na parkovisku oškrel auto alebo dokážete poskytnúť cenný dôkaz v prípade autonehody. Tak či onak, táto investícia sa rozhodne oplatí.... Prečítať článok


Komentáre

01/02/2023 13:25
redakcia Spotrebitelskytest.sk

Dobrý deň, pán Tibor,
samozrejme, možností je viac. Čo sa týka vlastností SD karty pre potreby úložiska danej autokamery, dôležité je, aby neprekročila SD karta kapacitu 256 GB. V takom prípade sa môže stať, že kamera SD kartu vôbec nezaregistruje. Čo sa týka výrobcov, odporučiť môžeme micro SD karty Samsung, (napr. Samsung SDXC 256 GB), SanDisk (napr. SanDisk SDXC UHS-I U3 256 GB) alebo Kingston (napr. Kingston microSDXC 256 GB).

31/01/2023 14:39
Tibor

Viete mi odporučiť konkrétnu značku micro SD karty? So všetkými vlastnosťami?

Pridať komentár