Recenzia navigácie Garmin Drive 50

Túto navigáciu som si kúpil, pretože som doteraz využíval ako navigáciu smartfón s aplikáciou. Hlavne kvôli zapchám a tiež ak cestujeme na dovolenku, tak sa takáto vecička zíde. Nehľadal som žiadnu drahú, ale taký dobrý pomer kvality a ceny. Tento model mi odporučil kolega, ktorý s ňou je veľmi spokojný.

Pekný jednoduchý dizajn a dotykový displej

Rozmer a dizajn je príjemný. Hrúbka je tiež celkom dobrá. Dizajn je jednoduchý v klasickej čiernej farbe a spracovanie veľmi kvalitné. Má dotykový displej s uhlopriečkou 5“ a možnosť duálneho zobrazenia. Čitateľnosť je dobrá, s tým som spokojný. Nechýba jej slot na pamäťovú kartu do veľkosti 16 GB, čo úplne postačuje. Na zadanej strane sa nachádza jediné tlačidlo na zapnutie, kruhový otvor na pripojenie držiaka, slot na pamäťovú kartu a konektor na pripojenie mini USB kábla. Všetko je súčasťou balenie spolu s autonabíjačkou a návodom.

Garmin Drive 50 LMT Lifetime EU

Funkcie a mapy EU s doživotnou aktualizáciou

Ovládanie v užívateľskom prostredí je veľmi jednoduché. Do vyhľadávania si môžem napísať miesto, priamo adresu alebo vybrať z obľúbených prípadne posledných trás. Nechýba tam kategória reštaurácií, hotelov, benzínových staníc a čo ma osobne potešilo aj databáza Foursquare. V navigácií sa nachádza kompletná mapa strednej Európy s doživotnou aktualizáciou. Veľmi ľahká je aj aktualizácia máp pomocou pripojenia k PC. Mapy sú veľmi prehľadné a detailne.

Čo sa týka nastavení, tak si nastavíte jas aj hlasitosť, akú požadujete. Veľmi kladne hodnotím rôzne výstrahy ako sú odstávky, práca na ceste alebo iné. Môžem si nájsť všetky dostupné trasy z miesta na miesto kam sa potrebujem dostať s výpočtom, najkratšej, najrýchlejšej alebo najekonomickejšej. Menu je lokalizované do slovenčiny a pár klikami na displeji si nastavím, čo potrebujem. Okrem predinštalovaných máp sa tam samozrejme dajú nahrávať aj iné. Ukladať sa dajú aj obľúbené pozície. Neviem, čo by mi v tejto navigácii chýbalo.

Ak to zhrniem

+ Pekný dizajn

+ Funkcie a výbava

+ Jednoduché ovládanie

+ Lokalizácia Sk

+ Aktualizácia máp (doživotná)

+ Dopravné správy

+ Pomer výkon a cena

- Žiadne som zatiaľ nenašiel

 

Nákup navigácie Garmin Drive 50 LMT Lifetime EU určite neľutujem. Som s ňou spokojný a určite odporúčam pre bežného užívateľa, ktorý hľadá navigáciu s jednoduchým ovládaním a množstvom užitočných funkcií. Cena je priaznivá. Ako veľkú výhodu vidím už v základe kvalitné predinštalované mapy a aktualizáciu bez obmedzenia.

Hodnotenie článku:
(80.6%)

Pulbikované dňa: 01.01.2017

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Pridať komentár