Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 – Rolls-Royce medzi mobilnými klimatizáciami

Chcete sa v lete príjemne schladiť priamo u vás doma bez toho, aby ste museli čeliť stavebným úpravám a vysokým investíciám? Potom vás určite veľmi zaujme mobilná klimatizácia, na ktorú sa v dnešnej recenzii zameriame.

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 recenzia

Konkrétne ide o model Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A + WiFi, ktorý nezaostáva po stránke výkonu ani v oblasti moderných inteligentných funkcií. Čo vám konkrétne môže ponúknuť? Poďme sa naň pozrieť bližšie!

Inštalácia behom pár minút

Rovnako ako to je pri iných mobilných klimatizáciách, aj v prípade tohto modelu od Olimpia Splendid je sprevádzkovanie zariadenia veľmi jednoduché. V balení nájdete všetko, čo by ste mohli potrebovať – základné diely na upevnenie hadice na odvod teplého vzduchu, samotnú hadicu aj praktické záklopky do okna či steny.

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 príslušenstvo

Okrem hadice a jej príslušenstva nájdete v krabici aj filtre na čistenie vzduchu – konkrétne sa v ňom nachádzajú tri uhlíkové filtre, ktoré slúžia na pohlcovanie zápachu. K modelu je možné dokúpiť aj doplnkovú sadu, ktorá obsahuje tri filtre – HEPA na zachytenie alergénov, uhlíkový filter a fotokatalický filter, ktorý má antibakteriálny účinok.

Ako sme už povedali, samotná inštalácia je veľmi jednoduchá – stačí pripevniť hadicu a vyviesť ju z okna, zapojiť klimatizáciu do zásuvky a nastaviť zariadenie. Potom už si budete užívať iba príjemné ochladenie.

Výkon a hospodárnosť v jednom

Veľkou prednosťou modelu Dolceclima Air Pro 13 je jeho výkon. Napriek menším rozmerom dokáže vychladiť miestnosti s plochou až 40 metrov štvorcových. Poradí si teda rovnako dobre s väčšími, ale aj menšími miestnosťami.

Na tom má zásluhu najmä technológia Blue Air, ktorá spočíva v efektívnej konštrukcii ventilátora a výstupných lamiel. Vďaka nej má klimatizácia aj pri minimálnom výkone rovnomerný rozptyl vzduchu, a chladenie je tak dvojnásobne rýchle a rovnomerné.

Navyše nemusíte jednotku ani zložito nastavovať a lámať si hlavu s tým, aký prevádzkový režim bude pre vaše aktuálne potreby optimálny. Stačí spustiť automatický mód, ktorý sa postará o reguláciu vzduchového výkonu podľa toho, aká je aktuálna teplota v miestnosti.

Mobilná kliamtizácia Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 ovládanie

Napriek slušnému výkonu a inteligentným funkciám však táto jednotka ponúka aj hospodárnosť. Spadá totiž do energetickej triedy A+, čo jej dáva veľkú výhodu oproti konkurencii – pri jednotkách s podobnými parametrami a rovnako priaznivou cenovkou sa s takouto úspornou prevádzkou stretnete len málokedy.

To je jedným z dôvodov, prečo si klimatizácia Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 vydobyla prvé miesto v teste najlepších mobilných klimatizácií na rok 2022.

Pokročilé funkcie pre jednoduchú obsluhu

Kto si potrpí na jednoduchú obsluhu, ten si tu rozhodne príde na svoje. Prehľadný dotykový panel a priložené diaľkové ovládanie je prehľadné a intuitívne, takže môžete jednoducho upraviť prevádzkový režim podľa svojich aktuálnych potrieb.

Ovládanie podstatne uľahčuje aj to, že mobilná klimatizácia disponuje pripojením k WiFi. Vďaka tomu ju môžete prepojiť s mobilnou aplikáciou a upravovať nastavenia odkiaľkoľvek sa vám zachce. Chladenie tak môžete spustiť už predtým, než vyrazíte z práce, a vrátiť sa do príjemne vychladeného domova.

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 Wi-Fi

Klimatizácia navyše dokáže nielen chladiť, ale aj odvlhčovať a čistiť vzduch – môžete do nej totiž nainštalovať rôzne filtre. Samostatnú čističku vzduchu síce nenahradí, ale rozhodne kvalitu ovzdušia v domácnosti vylepší a dá vám príležitosť klimatizáciu využiť aj mimo sparných letných dní.

Klimatizácia navyše disponuje Silent systémom, vďaka ktorému je počas prevádzky približne o 10 % tichší ako iné modely s porovnateľným výkonom a funkciami. Dôvodom je schopnosť znížiť výkon nielen predného, ale aj zadného ventilátora. Hodí sa teda aj do kancelárií a pracovní alebo kamkoľvek inam, kde sa potrebujete maximálne sústrediť.

Trojročná záruka a náhradné diely na dosah ruky

Oslovili vás výhody mobilnej klimatizácie Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi? Neváhajte si objednať svoj kúsok na Aerium.sk a dopriať si leto bez nepríjemného potenia a prebdených nocí.

V obchode okrem samotnej klimatizácie zoženiete aj náhradné príslušenstvo, takže o vás bude postarané, aj keď vám praskne hadica alebo sa opotrebujú filtre. Štandardom je navyše trojročná záruka, a to bez akýchkoľvek príplatkov.

S modelom Dolceclima Air Pro 13 sa skrátka môžete spoľahnúť na to, že vám zaistí príjemný chládok doma aj v kancelárii počas niekoľkých ďalších sezón. Vysokých teplôt sa už teda rozhodne nebudete musieť obávať.

Hodnotenie článku:
(80.4%)

Pulbikované dňa: 13.06.2022


Komentáre

14/06/2022 22:19
Robo

Máme túto klimatizáciu - Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 - ale zatiaľ len krátko. Všetko funguje správne, len škoda, že príslušenstva nie je viac. Treba upozorniť, že diely pre odvod teplého vzduchu nie sú vhodné pre všetky typy okien. Našťastie je možné zaobstarať univerzálnu membránu. Plusom je veľmi jednoduché ovládanie, dostatočný výkon, ovládač aj kolieska pre ľahkú manipuláciu. Mínusom sú pre mňa väčšie rozmery a chudobné príslušenstvo.

Pridať komentár