Hrnce, pekáč a panvice Delimano FiveStar Legend – recenzie a skúsenosti

Varenie nerobia perfektným iba správne suroviny, dobrý recept a schopnosti kuchára, ale aj kvalitný riad, s ktorým je príprava pokrmov jednoduchá a rýchla. Niekto varí z povinnosti, pre iného je to záľuba, ktorou teší seba aj ostatných.

Sada riadov z kolekcie Delimano FiveStar Legend

Sada riadov z kolekcie Delimano FiveStar Legend dokáže varenie premeniť na obľúbenú činnosť. Spája v sebe odolný materiál, extrému nepriľnavosť, dobrú tepelnú vodivosť či pekný dizajn, ktorý bude ozdobou každej kuchyne. O kvalitách riadu Delimano FiveStar Legend svedčia aj recenzie stoviek spokojných zákazníkov.

Delimano panvice, hrnce, pekáče či rajnice spĺňajú všetky predpoklady pre bezproblémové varenie, z ktorého budete mať radosť. V čom spočíva jedinečnosť novej línie FiveStar Legend? To sa dočítate v našom článku.

Riad Delimano FiveStar Legend si môžete zakúpiť u ✅ oficiálneho predajcu Delimano.

Delimano FiveStar Legend – recenzie

Bližšie sme sa pozreli na päť vybraných produktov z línie FiveStar Legend, ktoré sme odskúšali v našom mini teste. Do výberu sme zaradili rajnicu, hlbokú panvicu, hrniec, 10-kusový set riadov aj klasickú panvicu. Ako obstáli jednotlivé produkty v našom teste?

Osvedčený výrobca kuchynského riadu

Delimano je značka, ktorú poznajú najmä priaznivci varenia a kvalitného kuchynského vybavenia. Na trhu je niekoľko rokov a za tento čas si značka vybudovala veľmi dobré meno v celej Európe. Siahajú po nej profesionálni kuchári i bežní ľudia, ktorí chcú mať v domácnosti odolný kuchynský riad.

Delimano kladie dôraz na výrobu kuchynského riadu z prírodných materiálov, vďaka ktorým sa dá variť a stravovať zdravším spôsobom. Aj preto výrobca uviedol na trh novú líniu nazvanú FiveStar Legend. Tá sa u spotrebiteľov stala veľmi obľúbenou vďaka priaznivej obstarávacej cene, za ktorú dostanú odolný riad s mnohými benefitmi. K nim sa dostaneme postupne.

Delimano FiveStar Legend – odolný riad

FiveStar Legend je nová línia kvalitných a odolných kuchynských riadov od Delimano. Poteší domáce gazdinky, ale aj skúsených kuchárov. Táto línia sa pýši riadom, ktorý bol vyrobený z ôsmich vrstiev a navyše má povrch odolný voči poškriabaniu a extrémnu nepriľnavosť. Vďaka tomu uvaríte chutne a zdravo bez nutnosti veľkého množstva oleja alebo tuku. Pri produkcii línie FiveStar Legend sa myslelo na všetku potrebnú výbavu, nájdete tu samostatné produkty, ale i sety za zvýhodnené ceny. Čo všetko patrí do línie Delimano FiveStar Legend?

 • Panvica FiveStar Legend, 20 cm
 • Panvica FiveStar Legend, 24 cm
 • Panvica FiveStar Legend, 28 cm
 • Hrniec FiveStar Legend, 20 cm
 • Hrniec FiveStar Legend, 24 cm
 • Set riadov FiveStar Legend Daily, 4 ks
 • Set panvíc FiveStar Legend, 2 ks
 • Rajnica FiveStar Legend, 24 cm
 • Rajnica FiveStar Legend, 26 cm
 • Rajnica FiveStar Legend, 28 cm
 • Kanvička na kávu FiveStar Legend
 • Hlboká panvica FiveStar Legend, 18 cm
 • Panvica na palacinky FiveStar Legend, 24 cm
 • Set riadov Grande FiveStar Legend, 10 ks

Samostatný riad aj výhodné sety

Produkty z línie FiveStar Legend si môžete kúpiť samostatne alebo ako set. Samozrejme, sada riadu je v ponuke za zvýhodnenú cenu. Ak však nevaríte často a viete, že by ste všetky hrnce, panvice či rajnice nevyužili, môžete si kúpiť presne to, čo potrebujete.

V ponuke je základný set FiveStar Legend Daily, ktorý obsahuje štyri kusy riadu. Konkrétne v ňom nájdete panvicu, hlbokú panvicu, rajnicu a krájač Brava, ktorý vám uľahčí prípravu surovín. Táto sada je vhodná pre nováčikov v kuchyni, ktorí chcú základnú výbavu pre varenie rozmanitých pokrmov.

Delimano FiveStar Legend Grande, 10 ks

Ďalšou sadou v ponuke je set dvoch panvíc, v ktorom nájdete panvice s priemerom 24 cm a 28 cm. Tie využijete na smaženie, opekanie či vyprážanie. Veľkosť panvice si zakaždým môžete zvoliť podľa toho, koľko porcií, resp. akú veľkú porciu, potrebujete uvariť. Ak varíte len pre seba, siahnete po menšej panvici. Naopak, ak varíte pre zvyšných členov rodiny alebo návštevu, siahnete po panvici s väčším priemerom.

Poslednou sadou z kolekcie FiveStar Legend je set riadov Grande s desiatimi kusmi riadu. Do kuchynského vybavenia tak vďaka nemu získate všetko potrebné. V sete Grande FiveStar Legend je jedna hlboká panvica (18 cm), tri rajnice (24 cm, 26 cm, 28 cm), pekáč s objemom 3 litre, dva hrnce (20 cm, 24 cm) a tri panvice (20 cm, 24 cm, 28 cm). Tento set je vhodným darčekom napríklad pre novomanželov, ktorí si zariaďujú kuchyňu.

Prvotriedny riad z ôsmich vrstiev

Nová línia kuchynských riadov sa pýši prelomovým nepriľnavým povrchom. Samotný riad sa skladá z ôsmich vrstiev, pričom má povrch Quantanium, ktorý je zosilnený odolnými prvkami. K nim patria čiastočky diamantov, titánu, pravého kameňa a striebra, ktoré boli ekologicky spojené na báze vody. Vďaka tejto technológii ide o takmer nezničiteľný riad s extrémne odolným povrchom voči poškriabaniu či inému poškodeniu.

V porovnaní s bežne predávaným kuchynským riadom má línia Delimano FiveStar Legend až 3,5 x odolnejší povrch, desaťnásobne väčšiu trvácnosť nepriľnavých vlastností a dvakrát odolnejší povrch voči poškriabaniu. Za jedinečnými vlastnosťami riadu stoja ich jednotlivé vrstvy. Ktoré vrstvy to sú?

 1. Farebná vrstva smaltu na oceli
 2. Základná vrstva smaltu na oceli
 3. Vysoko kvalitná oceľ
 4. Prvá vnútorná vrstva smaltu
 5. Druhá vnútorná vrstva smaltu
 6. Prvá vrstva nepriľnavého povrchu Quantanium®
 7. Druhá vrstva nepriľnavého povrchu Quantanium® (zosilnená čiastočkami kameňa, striebra, titánu a diamantov)
 8. Tretia vrstva nepriľnavého povrchu Quantanium® (s trblietavým efektom)

Zdravé varenie bez oleja a tuku

K ďalším benefitom kuchynského riadu od Delimano patrí nelepivý povrch, vďaka ktorému pri varení nemusíte používať olej ani žiadne tuky. Jedlo je tak pripravené oveľa zdravšie a chutnejšie. Keďže sa jedlo nelepí, uchováva si viac zo svojho pôvodného zloženia, čím sa stáva bohatším na chute aj výživné látky. Nech varíte čokoľvek, pocítite rozdiel a za skvelo chutiace jedlá vás isto pochvália aj vaši blízki rodinní príslušníci či známi priatelia.

Rajnica Delimano FiveStar Legend

Ľahké a rýchle čistenie

Odolný povrch riadu zaručí dlhšiu životnosť i väčšiu odolnosť voči poškriabaniu. Riad sa navyše ľahko umýva, keďže na povrchu nezostávajú prilepené zvyšky jedla. Stačí ho umývať pod tečúcou vodou pomocou hubky a jemného saponátu. Ak vlastníte umývačku riadu, čistenie budete mať ešte o čosi jednoduchšie. Všetok riad z kolekcie FiveStar Legend je totižto vhodný i do umývačky riadu. Stačí ho vložiť do prístroja, ktorý sa postará o vyčistenie a vy si môžete užívať minúty ušetreného času.

Navyše sa nemusíte báť o vonkajší povrch hrncov, panvíc či rajníc. Či už ide o smalt, oceľ alebo sklo, pri výrobe boli použité odolné, trvácne a kvalitné materiály. Tie si zachovajú svoje pôvodné vlastnosti po veľmi dlhú dobu, a to bez ohľadu na to, ako často ich čistíte. Obávať sa nemusíte ani prípadného pripálenia alebo poškriabania.

Hrnce Delimano FiveStar Legend

Delimano hrnce patria k obľúbeným najmä kvôli svojej univerzálnosti. Inak na tom nie sú ani hrnce z kolekcie FiveStar Legend. Nájdete tu hrnce v dvoch veľkostiach s priemerom 20 cm a 24 cm. Zvoliť si môžete podľa toho, aké veľké porcie zvyknete variť. Oba hrnce zvládnu všetky dôležité úlohy v kuchyni.

Hrnce Delimano FiveStar Legend sú ideálne na varenie hlavných chodov, akými sú rôzne polievky, omáčky či guláše, no využijete ich aj pri príprave príloh (napr. zemiaky, ryža, cestoviny, dusená zelenina a pod.). Multifunkčné hrnce majú po stranách dve úchytky, vďaka ktorým sa s nimi lepšie manipuluje a ľahšie sa prenášajú. Jedlo s nimi môžete pripravovať na všetkých typoch sporákov vrátane indukčných a sú vhodné aj do rúry.

Panvice Delimano FiveStar Legend

Panvice z kolekcie FiveStar Legend si môžete zakúpiť samostatne alebo v sete, ktorý obsahuje dva kusy. V ponuke sú panvice s priemerom 20 cm, 24 cm a 28 cm. Nezabudlo sa ani na panvicu, ktorá je špeciálne určená na prípravu palaciniek, tá má priemer 24 cm.

Panvica patrí k jedným z najviac používaných riadov v kuchyni, po ktorom mnohé gazdinky siahajú každý deň. Veľkosť si vyberajte podľa toho, koľko členov je v domácnosti. Ak bývate sami, vystačíte si s panvicou s priemerom 20 cm. Pokiaľ ste v domácnosti s partnerom, vhodnejšou voľbou bude panvica s priemerom 24, v ktorej bez problémov pripravíte pokrm pre dve osoby. Najväčšia ponúkaná panvica s priemerom 28 cm bude ideálnou voľbou pre troj- až štvorčlenné rodiny.

Hlboká panvica Delimano FiveStar Legend

Povrch panvice je extrémne nepriľnavý a odolný, využijete ju na prípravu smažených vajíčok, omeliet, rýb, kuracieho mäsa, šťavnatých stejkov a ďalších pokrmov. Zošikmené okraje panvice uľahčujú prehadzovanie a obracanie surovín. Panvice z línie FiveStar Legend môžete používať na všetkých typoch sporákov.

Ako sme spomínali, Delimano má v ponuke aj panvicu na palacinky s priemerom 24 cm. Vďaka výbornej nepriľnavosti palacinky hladko vkĺznu do taniera a zachovajú si svoj tvar. Okrem palaciniek na tejto panvici pripravíte aj lahodné dolky či omelety. Varenie je ľahké vďaka nelepivému povrchu a šikovnému dizajnu rúčky, s ktorou sa pohodlne manipuluje.

Rajnice Delimano FiveStar Legend

V línii FiveStar Legend nechýbajú ani všestranné rajnice. Tie sú v ponuke v troch veľkostiach (priemer 24 cm, 26 cm a 28 cm). Rajnice patria do kolekcie exkluzívneho a vysoko kvalitného riadu, ktorý bol vyrobený unikátnym spôsobom. Spájajú v sebe vysokú odolnosť a atraktívny vzhľad, ktorý sa bude vynímať v každej kuchyni.

Rajnice sú opatrené dvoma rúčkami, čím je zabezpečené ľahšie prenášanie. Môžete v nich variť, piecť či vyprážať. Sú vhodné na všetky typy sporákov (elektrické, plynové, indukčné) aj do rúry, pričom odporúčaná maximálna teplota použitia je 230 stupňov Celzia. Uvaríte v nich skvelé polievky, omáčky, koláče a mnohé ďalšie pochúťky.

Základňu rajnice tvorí oceľ s vysokou vodivosťou tepla, vďaka čomu vám pôjde varenie rýchlejšie a najmä znížite spotrebu energie. Dve vrstvy smaltu s odolnou povrchovou úpravou sú zas zárukou, ktorá ochráni pred väčšinou chemikálií. Zloženie rajnice tvoria i tri vrstvy nepriľnavého povrchu Quantanium, aby bola zabezpečená dlhotrvajúca nepriľnavosť a odolnosť voči poškriabaniu.

Ďalšie produkty z kolekcie FiveStar Legend

Kolekcia FiveStar Legend je obohatená aj o praktickú kanvičku na kávu. Okrem toho, že si v nej v uvaríte kávu, je vhodná taktiež na prípravu vody na čaj alebo na zohrievanie mlieka. Klasický hrnček na kávu výrobca navrhol špeciálne na prípravu pravej tureckej kávy, ktorá si zachová plnú a bohatú chuť. Obľúbenú kávu si tak môžete pripravovať v pohodlí domova. Kanvičku využijete i pri príprave kakaa, horúcej vody na polievku alebo prípravu omáčok. Kanvičku FiveStar Legend môžete používať na plynových, elektrických aj indukčných sporákoch.

Kanvička na kávu Delimano FiveStar Legend

V ponuke výrobcu je aj hlboká panvica s priemerom 18 cm a objemom 2 litre, ktorú bez problémov umyjete v umývačke riadu. Hlboká panvica FiveStar Legend vám uľahčí prípravu omáčok, ale môžete v nej uvariť napríklad i víno. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou, nepriľnavým povrchom a vďaka nelepivému povrchu nemusíte pri varení používať množstvo oleja či tuku. Hlboká panvica je vhodná na všetky typy sporákov vrátane indukčných a sklokeramických.

V rámci línie FiveStar Legend má výrobca v ponuke aj pekáč. Ten má rozmery 35 x 21 cm a objem 3 litre. Žiaľ, pekáč nie je možné kúpiť si samostatne, ale dostanete ho len v sete Grande FiveStar Legend. Tento set obsahuje okrem pekáča i panvice, rajnice a hrnce. Celkovo set pozostáva z desiatich kusov kvalitného a odolného kuchynského riadu.

Prečo si vybrať riad z línie FiveStar Legend?

Riad Delimano FiveStar Legend je zložený z ôsmich vrstiev s povrchom Quantanium, ktorý je zosilnený piatimi najdôležitejšími prvkami. Má viac než trojnásobne vyššiu celkovú odolnosť a dvojnásobne vyššiu odolnosť voči poškriabaniu v porovnaní s bežne predávaným riadom. Nelepivý povrch umožňuje variť s minimálnym množstvom oleja a tuku, vďaka čomu je pripravené jedlo zdravšie a chutnejšie.

Produkty z línie FiveStar Legend sú vhodné na všetky typy sporákov vrátane indukčných. Môžete variť, piecť, vysmážať, opekať či gratinovať. Vďaka špeciálnej kombinácii prvkov a nelepivému povrchu sa riad jednoducho čistí. Línia FiveStar Legend je navyše šetrná k prírode, pretože výroba vyžaduje až o 80 percent menej vody v porovnaní s rokom 2018. Na životné prostredie sa myslelo aj pri balení, ktoré je vyrobené z viac ako 70 percent recyklovateľných materiálov.

Výhody riadu Delimano FiveStar Legend

 • dokonalá nepriľnavosť
 • jednoduché čistenie
 • odolnosť voči poškriabaniu
 • kombinácia kvalitných materiálov
 • vhodnosť na všetky typy sporákov
 • skvelá tepelná vodivosť
 • zdravšie varenie bez oleja a tuku
 • možnosť umývať v umývačke riadu

Nevýhody riadu Delimano FiveStar Legend

 • vyššia obstarávacia cena v porovnaní s konkurenciou
 • nutnosť dokúpiť k niektorým produktom pokrievky
 • nemožnosť kúpiť si samostatne pekáč (je len v sete)

Skúsenosti a recenzie spotrebiteľov

Spokojní spotrebitelia ocenili najmä kvalitné spracovanie riadu, odolný a nepriľnavý povrch, ľahkú údržbu či varenie a pečenie s menším množstvom oleja alebo tuku. Páči sa im aj štýlový dizajn a pekná farba riadu, ktorá sa stane ozdobou každej kuchyne. Nespokojní zákazníci sa stretli s poškodeným tovarom, ktorý museli následne reklamovať. V rámci recenzií však prevládali pozitívne reakcie a spotrebitelia kúpu riadu z kolekcie Delimano FiveStar Legend odporúčajú aj ďalším užívateľom.

Recenzie a skúsenosti s riadom Delimano FiveStar Legend Grande

Chutné varenie s Delimano FiveStar Legend

Vybrali sme pre vás päť jednoduchých a zdravých receptov, ktoré si pripravíte v pohodlí domova pomocou riadu od Delimano z kolekcie FiveStar Legend. Vďaka skvelým vlastnostiam týchto kuchynských výrobkov, bude pripravené jedlo chutiť ako od šéfkuchára.

Začneme veľmi ľahkou vajíčkovou omeletou, ktorú zvládnu pripraviť aj začiatočníci. Ďalej sme si pre vás prichystali krémovú tekvicovú polievku, ktorá zahreje počas chladnejších dní a zároveň dostatočne zasýti. Ako hlavný chod sme zvolil hovädzie pečené s bylinkami, zemiakmi a mrkvou, ktorým nič nepokazíte, keď ho naservírujete napríklad na nedeľný obed. Nezabudli sme ani na maškrtné jazýčky, a tak v našom mini receptári nájdete i ovocný koláč s jablkami, slivkami a čučoriedkami. Na záver si pripravíme zdravé americké palacinky, do ktorých nejde múka ani mlieko, a preto sú vhodné aj pre tých, ktorí trpia celiakiou alebo intoleranciu laktózy.

Vajíčková omeleta so zeleninou

Na prípravu vajíčkovej omelety so zeleninou je najvhodnejšie použiť panvicu Delimano FiveStar Legend s priemerom 20 cm. Ide o jednoduchý recept, ktorý zvládnu aj začiatočníci. Omeleta bude hotová raz dva a skvele vás zasýti.

Na pokrm budete potrebovať tieto ingrediencie:

 • 2 veľké vajíčka
 • 1/2 pokrájanej červenej papriky
 • 1/4 šálky nastrúhaného syra čedar
 • niekoľko lístkov čerstvého baby špenátu
 • 4 nakrájané cherry paradajky
 • soľ a korenie podľa chuti
 • 1/4 čajovej lyžičky masla

Po príprave surovín sa môžete pustiť do samotného varenia. Najskôr si pokrájajte cherry paradajky, červenú papriku a špenátové listy. Na panvici nechajte roztopiť maslo, vajíčka rozšľahajte vidličkou, osoľte a okoreňte podľa chuti. Následne zmes rovnomerne rozlejte po celej panvici. Keď začnú vajíčka tuhnúť, no zároveň sú na vrchu ešte tekuté, pridajte nastrúhaný syr, cherry paradajky, špenát a červenú papriku. Potom pomocou špachtle nadvihnite okraje omelety a rýchlo ju pretočte na druhú stranu. Druhú stranu stačí opekať jednu až dve minúty. Hneď ako je omeleta hotová, položte navrch panvice tanier, na ktorý ju čo najrýchlejšie vyklopte. Omeleta je hotová a pripravená na podávanie. Pre extra výraznú chuť môžete počas prípravy použiť i lyžičku salsy alebo pálivej omáčky, ak však pikantné neobľubujete, omeleta bude chutná aj bez nich.

Krémová tekvicová polievka

Na zahriatie je najideálnejším pokrmom polievka. Najlepšie ju uvaríte v hrnci Delimano FiveStar Legend s priemerom 20 cm. Tento objem vám vystačí na šesť porcií, preto môžete chutnou krémovou polievkou ponúknuť aj vašu návštevu.

Na prípravu budete potrebovať nasledovné ingrediencie:

 • 1 kg vydlabanej tekvice bez jadierok (pokrájanej na menšie kúsky)
 • 1 nahrubo nakrájanú cibuľu
 • 2 stredne veľké zemiaky (ošúpané a pokrájané)
 • 1 veľká ošúpaná a pokrájaná mrkva
 • 4 strúčiky roztlačeného cesnaku
 • 4 šálky kuracieho alebo zeleninového vývaru
 • 2 rozmrvené kocky kuracieho bujónu
 • soľ a korenie na dochutenie
 • 1/4 mlieka alebo smotany (voliteľné)
 • opražené tekvicové jadierka (voliteľné)

Krémová tekvicová polievka pripravená v hrnci Deliamno FiveStar Legend

Všetky pripravené ingrediencie okrem smotany vložte do Delimano FiveStar Legend hrnca a nechajte pomaly variť na strednom ohni, kým zelenina nezmäkne. Po dovarení hrniec odložte z platničky a pomocou ponorného mixéra rozmixujte polievku na hladký krém. Pridajte smotanu a premiešajte, no už ďalej nevarte. Ak je to potrebné, dochuťte soľou a korením. Polievku môžete podávať posypanú opraženými tekvicovými jadierkami. Malý tip na záver, do polievky nie je nutné pridávať smotanu kvôli zahusteniu, uvarená tekvica je sama osebe dostatočne hustá.

Hovädzie pečené s bylinkami, zemiakmi a mrkvou

Hovädzie pečené s bylinkami, zemiakmi a mrkvou je vhodnou voľbou na nedeľný obed. Najlepšie tento pokrm pripravíte v pekáči Delimano FiveStar Legend s rozmerom 35 x 21 cm. Uvedené suroviny sú na štyri porcie, preto sa naje celá vaša rodina.

Potrebné suroviny:

 • 500 g baby červených zemiakov (pokrájaných na štvrtiny)
 • 500 g mrkvy (očistenej a pokrájanej)
 • 2 lyžice extra panenského olivového oleja
 • 1 a 1/4 lyžičky soli
 • 3/4 lyžičky čerstvo pomletého čierneho korenia
 • 1 kg hovädzieho spodného šálu alebo kvetovej špičky
 • 3 pokrájané strúčiky cesnaku
 • 1 lyžica sušeného talianskeho korenia

Najskôr si rozohrejte rúru s roštom na spodnej mriežke na teplotu 190 stupňov Celzia. V pekáči s vyšším okrajom premiešajte zemiaky, mrkvu, 1 lyžicu oleja, 1/2 lyžičky soli a 1/4 lyžičky čierneho korenia. Zmes následne utlačte do jednej vrstvy a do stredu položte mäso tak, aby strana s tukom smerovala nahor. Ak je to potrebné, odtlačte zeleninu do strán. Potom si v malej miske zmiešajte cesnak, talianske korenie, zvyšok soli, korenie a 1 lyžicu oleja. Túto zmes rovnomerne rozotrite po celom mäse. Pekáč vložte do rúry a pečte približne hodinu pre dosiahnutie mierne prepečeného mäsa. Po dopečení nechajte mäso 10 minút odpočívať a potom ho nakrájajte a servírujte.

Koláč s jablkami, slivkami a čučoriedkami

Nezabudli sme ani na maškrtné jazýčky, ktoré majú radi sladké. Tento koláč sa ideálne pripravuje v rajnici Delimano FiveStar Legend s priemerom 28 cm. Množstvo cukru môžete zvoliť podľa toho, aké sladké je ovocie, ktoré použijete. Ak uvedenú kombináciu ovocia nemáte radi, namiesto tohto môžete použiť napríklad jahody či morušu v kombinácii s rebarborou pokrájanou na plátky.

Na cesto budete potrebovať:

 • 115 gramov nesoleného studeného masla (pokrájaného na menšie kúsky)
 • 1 celú šálku plus štvrtinu šálky múky
 • 2 lyžice cukru
 • vodu a citrónovú šťavu

Na plnku budete potrebovať:

 • 4 až 5 sladkých jabĺk
 • 8 až 10 zrelých sliviek
 • 1/4 šálky čučoriedok
 • 1/4 až 1/2 šálky cukru (v závislosti od toho, aké sladké je ovocie)
 • 1/3 šálky múky
 • 1 lyžičku škorice

Koláč s jablkami, slivkami a čučoriedkami pripravený v rajnici Delimano FiveStar Legend

Rúru si predhrejte na 200 stupňov Celzia. Jablká ošúpte, odstráňte z nich jadierka a následne ich pokrájajte na plátky. Slivky rozkrojte na polovicu, zbavte kôstok a pokrájajte na plátky, potom toto ovocie premiešajte v miske s cukrom, múkou a škoricou a odložte ho bokom. V ďalšej miske zmiešajte múku, cukor a kúsky studeného masla, ktoré poroztláčate vidličkou. Potom prilejte dve lyžice studenej vody a troška citrónovej šťavy. Túto zmes mieste rukami, až kým sa z cesta nebudú formovať guľky. Ak je to potrebné, pridajte do cesta vodu alebo múku. Nemieste ho však príliš dlho.

Cesto si môžete najskôr zabaliť a odložiť ho na polhodinu do chladničky alebo ho rozvaľkajte na tvar a veľkosť vhodnú do vašej rajnice. Opravte všetky prípadné trhlinky a vytvarujte rovnomerné okraje. Následne pridajte ovocie a napokon vrch posypte čučoriedkami. Pečte pri teplote 200 stupňov Celzia po dobu 40 až 45 minút.

Zdravé americké palacinky

Na tento recept bude vhodná panvica na palacinky Delimano s priemerom 24 cm. Palacinky sú vhodné aj pre tých, ktorí trpia celiakiou alebo pre tých, ktorí netolerujú laktózu. Do palaciniek totižto nejde žiadna múka ani mlieko.

Na prípravu zdravých palaciniek budete potrebovať tieto suroviny:

 • 2 stredne veľké ošúpané banány
 • 2 veľké vajíčka
 • 1 lyžicu arašidového masla
 • štipku škorice (voliteľné)

Všetky vymenované ingrediencie vymiešajte pomocou elektrického stojanového alebo ponorného mixéra. Na strednom ohni rozohrejte panvicu Delimano FiveStrar Legend s priemerom 24 cm, postriekajte ju rastlinným olejom v spreji alebo použite kokosové maslo. Na panvicu následne nalejte približne jednu štvrtinu šálky palacinkového cesta. Keď sa na palacinke začnú tvoriť bubliny, obráťte ju a pečte dozlatista. Hotové palacinky výborne chutia poliate javorovým sirupom a ozdobené jahodami a čučoriedkami.

Najčastejšie kladené otázky spotrebiteľov (FAQ)

Na záver prikladáme odpovede na najčastejšie kladené otázky spotrebiteľov.

Kde si môžem zakúpiť riad z kolekcie FiveStar Legend?

Riad z kolekcie FiveStar Legend nájdete v oficiálnom internetovom obchode Delimano. Do ponuky ho však zaraďujú aj ďalšie obchody.

Čo ak chcem pri kúpe ušetriť?

Stačí sledovať stránku výrobcu, ten pravidelne robí akcie, pri ktorých môžete kuchynský riad získať za zvýhodnené ceny. Niekedy ide s cenou dole aj o viac než 50 percent.

Môžem riad umývať v umývačke riadu?

Väčšinu produktov od Delimano umyjete pohodlne v umývačke riadu. Navyše riad z línie FiveStar Legend má extrémne nepriľnavý povrch, vďaka ktorému bude čistenie hračkou.

Dostanem k riadu aj pokrievky?

Riad z kolekcie FiveStar Legend sa dodáva bez pokrievok, ak ich k príprave pokrmov potrebujete, budete si musieť priplatiť a pokrievky si dokúpiť samostatne. Cena pokrievok sa pohybuje okolo 5 až 7 eur.

Hodnotenie článku:
(82%)

Pulbikované dňa: 31.10.2020

Autor
Lucia Bihuncová

Lucia Bihuncová

Pôsobila som ako redaktorka a fotoreportérka v regionálnych médiách, no nakoľko mám rada slobodu, momentálne som na voľnej nohe a venujem sa vlastným fotografickým projektom. Veľa cestujem a zachytávam to, čo ma zaujme na výletoch. Vášeň k písaniu u mňa pretrváva od školských čias, a tak popritom píšem aj články z rôznych oblastí a snažím sa vyhľadávať zaujímavé témy.

Zobraziť kategóriu:


Pridať komentár