Ako vybrať fotopascu? Rozhodujú recenzie, testy a ceny

Fotopasca sleduje pohyb zvery a ocenia ju poľovníci, ochranári, rybári, farmári, včelári, ornitológovia, ale aj chalupári a chatári, ktorí chcú chrániť svoj majetok. Základom fotopasce je digitálny fotoaparát, ktorý sa spustí, keď sa niečo alebo niekto v okolí pasce pohne. Váš objekt monitoruje dvadsaťštyri hodín denne sedem dní v týždni.

Fotopasca na von

Výdrž batérie závisí na jej kvalite. Líthiové baterky vydržia bez výmeny aj pol roka. Nastavenie fotopasce umožňuje snímku v konkrétnom čase aj bez toho, aby sa v jej zornom poli niekto pohol. Informáciu o stave sledovaného objektu dostanete, aj keď sa tam nič nedeje.

Najobľúbenejšie fotopasce

Fotopasce a jej druhy

Na trhu sa v súčasnosti vyskytuje niekoľko druhov týchto nenápadných pomocníkov. Cena fotopasce je rôzna. Záleží od kvality, pre ktorú sa rozhodnete, a parametrov, ktoré fotopasca zahŕňa. Ak hľadáte fotopasce lacno, zadajte fotopasca bazos a hľadajte, čo potrebujete. Ak s fotopascou začínate a chcete sa s ňou len zoznámiť, nákup na bazoši je ideálny. Naučíte sa všetko, čo fotopasca ponúka, a potom skúsite vyšší level.

Fotopasca s SD kartou

Najpoužívanejšou je v súčasnosti fotopasca s SD kartou. Fotky, ktoré nasnímala si pozriete len na displeji fotopasce alebo keď ich z SD karty stiahnete do počítača alebo mobilu. Inak sa k nim nedostanete.

LIVE fotopasce

Tieto fotopasce sú najdrahšie, ale dianie v okolí fotopasce môžete vďaka internetu sledovať naživo.

Fotopasca na sledovanie zveri

Sú vhodné najmä na sledovanie zveri. S touto fotopascou vám nič neunikne.

Fotopasce MMS/GPRS

Poznávacím znamienkom tejto fotopasce je anténa. Ideálna je v prípade, že potrebujete strážiť objekt a nepredpokladáte tam častý pohyb. Fotopasca vám akýkoľvek pohyb oznámi prostredníctvom MMS správy alebo emailom. Odosielanie MMS správ niečo stojí, preto si vyberte paušál, v ktorom máte neobmedzené MMSky. Nikdy neviete, koľko ich za mesiac dostanete, tak si pascu zbytočne nepredražujte.

WiFi fotopasce

Snímky z tejto fotopasce stiahnete aj bez toho, aby ste s ňou manipulovali. O tom, kde ste fotopascu umiestnili, sa nikto nedozvie.

Všetko, čo fotopasce dokážu

Fotopasce urobia snímku, ale dokážu natočiť aj krátke video a tie kvalitnejšie dokonca v HD kvalite. Blesk sa v prípade fotopascí používa málo, aj keď ku kvalitnejším nočným snímkam sa bez blesku nedostanete. Blesk odplaší zver a fotopasce na zlodejov si po bliknutí všimne každý neželaný návštevník.

Pri výbere fotopasce sa pýtajte na:

  • dobu od zaznamenania pohybu po odfotenie (trvá 0,1 až 2 sekundy);
  • prísvit - 850 nm (je silnejší, v noci vidieť červenú diódku, všímavý zlodej ju môže rýchlo odhaliť) alebo 940 nm;
  • dosah pohybového senzoru a prísvitku;
  • kvalitu fotiek a videa;
  • zabudovanú obrazovku;
  • rozmery;
  • slovenské alebo české menu.

Recenzie pre nerozhodných

Viete, že fotopascu chcete, ale neviete, pre ktorú sa rozhodnúť? Stavte na recenzie a nechajte si poradiť od zákazníkov, ktorí s fotopascami už nejaké skúsenosti majú. Recenzie prezradia aj to, čo sa v obchode nedozviete. Veľký výber a užitočné informácie nájdete aj na heureke. Podelia sa tu s vami tí najpovolanejší zákazníci. Príjemný nákup.

Hodnotenie článku:
(80.6%)

Pulbikované dňa: 14.10.2018

Autor
Alena Kesselová
Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov ucítite a dozviete sa veľa nových informácií. Presne ako ja. Relaxom, bez ktorého si život neviem predstaviť je pre mňa bicykel, háčik a návody, ktoré moje háčkované pokusy posúvajú na vyšší level. :)


Pridať komentár