Recenzie Eliptických trenažérov, skúsenosti, diskusia

Eliptický trenažér je dobrá voľba, nahradí vám cvičenie na bežeckom trenažéri aj rotopede a naviac je šetrný k vašim kĺbom. Aj tu však máte na výber viacero produktov s rôznymi parametrami aj cenou. Ktorý bude ten pravý? Prečítajte si naše recenzie.

Ako vybrať eliptický trenažér

Eliptické trenažéry delíme podľa brzdného systému:

Eliptický trenažér s magnetickým brzdným systémom - Jeden z najrozšírenejších systémov, kde odpor pri šliapaní vytvára permanentný magnet, ktorý svojou polohou k zotrvačníku mení brzdný účinok.

Cvičenie na eliptickom trenažéri

Eliptický trenažér s elektromagnetickým brzdným systémom (indukčný) - Pri tomto trenažéri je brzdný prvok tvorený cievkou, ktorej veľkosť napätia a prúdu a teda aj veľkosť indukovaného magnetického poľa riadi počítač. Elektromagnet brzdí v rôznej intenzite zotrvačník. Dokáže tak pracovať pri veľmi vysokej záťaži.

Eliptický trenažér s páskovou brzdou - Takýto trenažér už nájdete len ojedinele pri lacnejších modeloch.

Dôležité parametre

Nosnosť a veľkosť rámu, dĺžka kroku - Pri výbere si overte pevnosť, stabilitu a kvalitu spracovania, ako aj materiál stroja. Jeho nosnosť a odporučenú výšku cvičenca. Dĺžku nášľapnej plochy a parameter, ktorý udáva dĺžku kroku. Musíte brať do úvahy dĺžku vášho priemerného kroku. Aj pri nižšej postave je dobré voliť eliptický trenažér aspoň s dĺžkou kroku 40 - 50 cm.

Ovládanie záťaže - Môže byť manuálne ovládanie, kde si záťaž sami nastavíte na displeji počítača a elektronický systém ovládania, kedy sa automaticky mení záťaž v priebehu šliapania. Automatické systému dokážu meniť záťaž na základe nastaveného programu alebo upraviť intenzitu na základe aktuálnej tepovej frekvencie.

Záťažové koleso - Pri výbere je hmotnosť dôležitá pre kvalitu a intenzitu tréningu. Je lepšie vyberať ťažšie kolesá, ktoré zaručujú plynulejší a vyrovnanejší chod a tým aj efektívnejší tréning. Hmotnosť sa pohybuje od4 -10 kg.

Stredové uloženie - Šliapací stred nájdete pri trenažéroch v dvoch variantoch. Ložiskový, ktorý je kvalitnejší a má dlhšiu životnosť a miskový.

Ďalšími parametrami, ktoré si preverte sú, systém merania tepovej frekvencie, počítač a jeho funkcie, možnosť pripojenia k PC. Možnosti manipulácie, či obsahuje eliptický trenažér transportné kolieska. Určite sa informujte o záruke, servise a dostupnosti náhradným dielov na trhu.