Solution Fast 160 invertorová zváračka – recenzia, skúsenosti

Dobrý pomer ceny a kvality
Nízka hmotnosť
Jednoduchá manipulácia
Spoľahlivé zapaľovanie oblúka

Hodnotenie:
(80.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Zvárací invertor Solution FAST 160 poteší hobby majstrov aj profesionálov, ktorí chcú zvárať ľahké konštrukcie. Vďaka zabudovanému ventilátoru je možná dlhodobá práca bez prestávky. Maximálny zvárací prúd je 160 A, no použiť môžete aj nižší. Ten sa dá nastaviť potenciometrom na digitálnom displeji. Zváračka je ľahká, preto sa s ňou dobre manipuluje. Potešia praktické funkciespoľahlivé zapaľovanie oblúka aj dostatok príslušenstva v základnom balení.

Parametre: maximálny zvárací prúd: 160 A; vstupné napätie: 230 V; typ zváračky: invertorová; typ zvárania: MMA; príslušenstvo v balení: áno; hmotnosť: 3,5 kg

Zváračku na domáce použitie Solution Fast 160 získate za prijateľnú cenu. V balení je dostatok príslušenstva, preto sa môžete do zvárania pustiť hneď po vybalení. Výkon je dostatočný, pričom maximálny zvárací prúd je 160 A. Nízka hmotnosť je zárukou jednoduchej obsluhy.

Zaujala vás invertorová zváračka Solution Fast 160? Dostupná je na ✅ webe Heureka.sk.

Vysoký výkon

Tento digitálny invertor oceníte pri rôznych prácach, hodí sa pre hobby majstrov aj na profesionálne použitie. S prehľadom pozvára ľahké oceľové konštrukcie. Poteší dobrý pomer ceny, výkonu a kvality. Maximálny zvárací prúd je 160 A, pričom parametre je možné nastaviť si potenciometrom na digitálnom displeji. K dispozícii sú hodnoty od 20 do spomínaných 160 ampérov. Pre svoj vysoký zaťažovateľ dokáže zvárať elektródy priemeru 3,25 mm.

Solution Fast 160 recenzia

Pre dlhodobé práce

Zváračka má zabudovaný kvalitný ventilátor, vďaka čomu sme ju mohli používať dlhodobo. Je určená na zváranie obalenou elektródou, napríklad rutilovou, bázickou, nerezovou, liatinovou a pod. Hmotnosť 3,5 kg je prijateľná a prístroj sa dobre drží. Je vhodný pre 16A ističe, ktoré majú bežné domáce zásuvky. Môžeme potvrdiť, že nevyhadzuje ističe ako niektoré lacné zváračky. Nechýba automatická tepelná ochrana proti preťaženiu so svetelnou signalizáciou.

Praktické funkcie

Ocenili sme aj funkciu Hot Start, ktorá zjednoduší zapálenie zváracieho oblúku, či funkciu Anti Stic na zníženie zváracieho prúdu pri skrate prilepením elektródy. Výrobca myslel aj na technológiu Arc Force, ktorá optimalizuje pritavenie elektródy. Potešila nás malá spotreba energie, jednoduchá manipulácia i minimálna poruchovosť. Plusom je 3-metrový kábel s držiakom, 3-metrový kábel s uzemňovacou svorkou, štít, kladivko, kefa, popruh na rameno, balíček rutilových elektród a balíček bázických elektród. Cena je vzhľadom na výkon prijateľná.

Solution Fast 160 príslušenstvo

Skúsenosti a recenzie

Spotrebitelia ocenili, že spoľahlivo zapaľuje oblúk. Páči sa im ľahké ovládanie, kvalitné prevedenie či nízka hmotnosť. Podľa väčšiny zvára veľmi dobre. Plus dostala za to, že je dodávaná s príslušenstvom, je za dobrú cenu a manipuláciu s ňou zvládne aj začiatočník. Potešilo ich, že ide o slovenský výrobok, no kritiku si vyslúžila dodávaná kukla, ktorá nemá najlepšiu kvalitu.

Recenzie a skúsenosti s invertorovou zváračkou Solution Fast 160

Pozitíva

Dobrý pomer ceny a kvality
Nízka hmotnosť
Jednoduchá manipulácia
Spoľahlivé zapaľovanie oblúka

Negatíva

Nekvalitná zváracia kukla v balení


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 22.11.2022
Najlepšie invertorové zváračky 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie invertorové zváračky 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Nejeden šikovný domáci majster sa začne časom obzerať po vhodnej zváračke, ktorá by mu pomohla rozšíriť paletu jeho zručností. Na občasné domáce zváranie postačí aj jednoduchý zvárací agregát s transformátorom, ktorého výhodou je najmä nízka cena. Vďaka postupnému zlacňovaniu si však miesto v mnohých garážach a domácich dielňach našli tzv.  zváracie invertory , ktoré majú oproti... Prečítať článok


Pridať komentár