Sencor SRV 4250SL robotický vysávač – recenzia, skúsenosti

Dobrý pomer ceny, funkcií a výkonu
Bohaté príslušenstvo v balení
Nehlučný chod
Ovládanie cez smartfón
Možnosť naplánovať si upratovanie
Automatické dobíjanie a návrat do doku

Hodnotenie:
(80.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Robotický vysávač Sencor SRV 4250SL zaujme pekným dizajnom a veľmi dobre nastavenou cenou. V balení sa nachádza všetko potrebné príslušenstvo a nič nie je nutné dokúpiť. Prístroj zvláda vysávanie aj mopovanie. Vytieranie je možné suché i mokré, podľa potreby. Ovládanie prístroja je nenáročné. Dá sa ovládať diaľkovým ovládačom alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorú si treba nainštalovať do mobilu. Aplikácia nie je príliš prehľadná a orientácia v nej je horšia. Poteší tichý chod, dobré upratovacie výsledky, šesť prednastavených režimov upratovania či možnosť naplánovať si upratovanie. Sklame, že občas sa motá po byte a prechádza už upratané miesta.

Parametre: typ vysávača: robotický; výkon: 25 W; hlučnosť: 60 dB; použitie: tvrdé podlahy a koberce; filter: HEPA; objem nádoby na prach: 475 ml; funkcie: mopovanie a vysávanie, detekcia schodov, rozoznanie prekážok, WiFi pripojenie, diaľkové ovládanie, časovač, navigácia, automatické dobíjanie, virtuálna zábrana; maximálna výška prekážky: 1,5 cm; napájanie: akumulátor; typ akumulátora: Li-Ion; kapacita akumulátora: 2 600 mAh; doba prevádzky: 120 minút; doba nabíjania: 4 až 6 hodín; výška robota: 7,9 cm; priemer vysávača: 33,5 cm; hmotnosť: 2,3 kg

Šikovný robot Sencor SRV 4250SL povysáva koberce s nízkym vlasom aj vytrie rôzne tvrdé podlahy. Pri mopovaní si môžete zvoliť suché alebo mokré vytieranie. Upratovacie výsledky prístroja sú dobré a oceníte tichý chod, jednoduchosť ovládania a šesť prednastavených režimov. Kapacita batérie je slušná a na jedno nabitie zvláda byť v prevádzke dve hodiny. Robot sa potom sám vyberie do nabíjacej stanice a automaticky sa dobije. Mínusom je horšia orientácia v mobilnej aplikácii či občasné motanie sa robota po priestore.

Dva spôsoby ovládania

Robotický vysávač s výkonom 25 W dokáže ušetriť čas aj energiu. Ovládať sa dá dvoma spôsobmi. Prostredníctvom klasického diaľkového ovládača, cez ktorý sa dajú nastaviť všetky funkcie aj režimy. Keďže má robot zabudované WiFi, ovládať sme ho mohli cez mobilnú aplikáciu. Tú si stačí stiahnuť a nainštalovať do smartfónu a potom si užívať ovládanie odkiaľkoľvek. Cez aplikáciu je možné ovládať všetky nastavenia a tiež sa do nej odosielajú informáciu o aktuálnom stave vysávača. Aplikácia je však neprehľadná a horšie sa v nej orientuje. Niektorým používateľom bude viac vyhovovať ovládanie bez nej.

Sencor SRV 4250SL recenzia

Šesť prednastavených režimov

Oceňujeme veľmi tichý chod, hladina hluku dosahuje maximálne 60 dB. Vysávač sa hodí na tvrdé podlahy aj koberce a k dispozícii je šesť predvolených režimov na upratovanie. Vďaka výške 7,9 cm sa zmestí pod niektorý nábytok. Robot dokáže prekonať prekážky do výšky 1,5 cm, čo sa hodí, ak máte v domácnosti prahy. Poradí si s prechodovými lištami aj kobercami. V rámci režimov sme mali na výber automatický režim, ktorý sa hodí pre bežné upratovanie. Potom režim upratovania pozdĺž stienrežim cik-cak, ktorý je ideálny na vysávanie väčších plôch bez nábytku. Nechýba režim pohybu náhodným smeromupratovanie po špirále alebo režim maximálneho výkonu, ktorý zvýši výkon sacej sily.

Suché aj mokré vytieranie

Vyzdvihujeme, že robot dokáže vysávať aj mopovať. Mokré vytieranie je obstojné. Prístroj počas upratovania automaticky vlhčí mop, aby sa zotreli i mierne zaschnuté nečistoty. Pred použitím stačí napustiť vodu do zásobníka. Prístroj funguje spôsobom, že najprv vysaje nečistoty pred sebou a následne dané miesto vytrie. Zvoliť sme si mohli suché alebo mokré mopovanie. Plusom je možnosť naplánovať si upratovanie vopred. Stačí si nastaviť čas a vhodný režim. Mopovanie poskytujú aj ďalšie robotické vysávače. Ak vám Sencor z nejakého dôvodu nevyhovuje, no požadujete vysávanie aj mopovanie, skúste sa poobzerať po ETA Nico 2219 90000 alebo Tesla RoboStar T60.

Robotický vysávač Sencor SRV 4250SL

Nenáročná údržba

Robot si veľmi dobre počínal na všetkých typoch tvrdých podláh. Napr. laminátové a drevené podlahy, dlažby, vinyl atď. Zvládol aj koberec s nízkym vlasom. Hlavná rotačná kefa dokáže pozbierať vlasy, zvieracie chlpy, omrvinky či prach. Vďaka HEPA filtru sa do ovzdušia nedostávajú žiadne nežiaduce nečistoty. V zadnej časti prístroja je zberná nádoba s kapacitou 475 ml a jej údržba je nenáročná. Stačí ju vybrať, očistiť, prípadne opláchnuť pod tečúcou vodou. Potom nechať poriadne vyschnúť a vrátiť na pôvodné miesto. Filter sme zas očistili jemným štetcom.

Automatické dobíjanie

Orientácia prístroja v priestore je dobrá vďaka infračerveným senzorom, no sem-tam sa zamotá a prechádza už upratané miesta. Robot sa dobre pohybuje po byte i po väčšom dome. Problém mu nerobia ani poschodia. Účinne sa vyhýba prekážkam a zaregistruje aj schody, aby z nich nespadol. Ako plus vnímame, že automaticky zaparkuje v nabíjacej stanici po dokončení upratovania alebo vtedy, keď má slabú batériu. Po samostatnom dobití pokračuje v upratovaní tam, kde skončil. Batéria má obstojnú kapacitu 2 600 mAh a jej výdrž je 120 minút. Na jedno nabitie zvládne povysávať cca 120 metrov štvorcových. Následné dobíjanie trvá 4 až 6 hodín. Oceňujeme pekný dizajn a bohaté príslušenstvo v balení.

Skúsenosti a recenzie

Používatelia sú s týmto robotom spokojní. Oceňujú, že im šetrí čas, ktorý by inak museli venovať upratovaniu. Podľa viacerých vysáva slušne, no motá sa, kým nájde nabíjaciu stanicu. V tejto cenovej kategórii to však nepovažujú za veľké mínus. Plusom je tichá prevádzka, dostatok funkcií, nenáročná prevádzka aj údržba. Páči sa im mokré vytieranie podláh. Mínus dali mobilnej aplikácii, ktorá je neprehľadná. V rámci pomeru ceny a kvality sú spokojní so svojou voľbou. Ocenili, že počas vysávania sa nikde nezasekáva a rýchlo sa nabíja. Prejde aj menšie prahy medzi miestnosťami. Niektorí ho používajú bez mobilnej aplikácie. Za výhodu považujú, že zapípa, keď je nádoba na prach plná. Problémom pre neho nie sú ani zvieracie chlpy. Spotrebitelia zároveň upozornili, že po plnom nabití svieti celú noc, čo je rušivé. Prístroj počas chodu občas naráža do nábytku.

Recenzie a skúsenosti s robotickým vysávačom Sencor SRV 4250SL
Zdroj: Heureka.sk

Pozitíva

Dobrý pomer ceny, funkcií a výkonu
Bohaté príslušenstvo v balení
Nehlučný chod
Ovládanie cez smartfón
Možnosť naplánovať si upratovanie
Automatické dobíjanie a návrat do doku

Negatíva

Horšia orientácia v mobilnej aplikácii
Občas sa motá po byte


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 10.02.2023
Najlepšie vysávače 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie vysávače 2024 – recenzie, test, porovnanie

Vysávač je spotrebič, o ktorom veľmi nepremýšlame. Pre väčšinu z nás je symbolom povinného upratovania, ktorému by sme sa najradšej vyhli. Kvalitný model nám však môže prácu do veľkej miery uľahčiť. Preto sme zozbierali rôzne testy, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite... Prečítať článok

Ako vyčistiť filter a hadicu od vysávača? Údržba vysávača vplýva na jeho životnosť

Ako vyčistiť filter a hadicu od vysávača? Údržba vysávača vplýva na jeho životnosť

Vysávač je skvelý pomocník, ktorý uľahčí upratovanie vašej domácnosti. Hoci jeho údržba nie je náročná, zaslúži si vašu pozornosť a starostlivosť tak, ako aj každý iný elektrospotrebič. Ak sa oň pravidelne a adekvátne staráte, predĺžite tým jeho životnosť, ušetríte na energiách a najmä... Prečítať článok


Pridať komentár