Gorenje GV520E10 úzka umývačka riadu – recenzia, skúsenosti

Kapacita na 11 jedálenských súprav
Rýchly program a funkcia SpeedWash
Vnútorné rozvrhnutie s pohyblivými košmi
Pohodlné ovládanie cez tlačidlá na paneli
Program napodobňujúci sterilizáciu riadu
Ochrana proti pretečeniu Total AquaStop
Nízka obstarávacia cena

Hodnotenie:
(79.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Táto umývačka zaujme nízkou obstarávacou cenou, dobrým výkonom aj prídavnými funkciami. Naraz v nej umyjete až 11 súprav riadu, čo je pri úzkom modeli nadštandard. Vyberať môžete z 5 programov vrátane ekonomického, intenzívneho či rýchleho. Funkcia SpeedWash navyše umývanie zrýchli tak, že riad budete mať čistý za 15 minút. Vo vnútri sa nachádzajú dobre rozvrhnuté koše na uloženie riadu a zásuvka na príbory. Ovládanie spotrebiča je intuitívne a oceníte aj praktický informatívny displej s údajmi o zostávajúcom čase do konca programu. Riad je po umytí suchý vďaka horúcemu oplachu a poteší tiež program napodobňujúci sterilizáciu riadu. Nechýba ochrana proti pretečeniu Total AquaStop a samočistiaci filter, ktorý vám uľahčí údržbu. Hlavným benefitom tohto úzkeho spotrebiča je nízka obstarávacia cena a skvelá kapacita.

Umývačku riadu Gorenje GV520E10 si môžete pohodlne zakúpiť na ✅  webe Heureka.sk.

Integrovaná umývačka riadu Gorenje GV520E10 sa pýši úsporným, efektívnym a zároveň tichým chodom. Patrí do energetickej triedy E a naraz pojme 11 súprav jedálenského riadu. Na to, že ide o spotrebič so šírkou len 45 cm, ide o nadpriemernú kapacitu. Umývačka má 5 programov, čo nie je veľa, pretože konkurencia poskytuje programy navyše, no napriek tomu nám tu žiaden dôležitý program nechýbal. Na výber je rýchly program, intenzívne umývanie, namáčanie, denné umývanie aj ekonomický program. Ak sme si zvolili hodinový program a pridali k nemu funkciu SpeedWash, riad bol za 15 minút čistý. Táto funkcia je skvelá a uplatní sa napríklad počas rodinných osláv s väčším počtom hostí.

Gorenje GV520E10 recenzia

Priestranný spotrebič

Vnútro umývačky je z kvalitného nerezu a pre usporiadanie riadu slúžia dva koše a zásuvka na príbory. Koše majú pohyblivé prvky na prispôsobenie v troch úrovniach, čo umožňuje do spotrebiča vložiť aj väčšie hrnce alebo taniere. Držiaky na taniere sa dajú navyše ľahko zložiť, aby poskytli ešte viac voľného miesta. Spotrebič je dostatočne priestranný a manipulácia s ním je pohodlná. Rovnako pohodlné je aj ovládanie, ktoré je umiestnené zhora a vykonáva sa pomocou tlačidiel. Oceňujeme informatívny displej s údajmi o zostávajúcom čase a vizuálnym indikátorom konca cyklu na ovládacom paneli. Koniec programu potom ohlasuje zvukový signál.

Vyzdvihujeme, že riad bol zakaždým suchý, čomu dopomáha funkcia PerfectDrying s horúcim záverečným oplachovaním a automatické otvorenie dverí po ukončení cyklu. Zo spotrebiča sa tak mohla vypustiť prebytočná para a na riad sa zároveň dostal čerstvý vzduch. Pokročilá senzorová technológia nastaví každý program tak, aby bol riad perfektne čistý a popritom sa optimalizovala i spotreba vody a energie. Páči sa nám, že výrobca myslel na hygienu detského riadu. Program napodobňujúci sterilizáciu predlžuje dobu umývania a zvyšuje teplotu vody o 5 °C. Ide o dostatočne vysokú teplotu, pri ktorej si môžete byť istí, že sa eliminovala väčšina škodlivých baktérií.

Gorenje GV520E10 energetický štítok

Samočistenie nechýba

Umývačke nechýba ochrana proti pretečeniu Total AquaStop. V prípade úniku vody je dodávka automaticky zastavená a čerpadlo súčasne odčerpá zostatkovú vodu zo spodnej časti spotrebiča. Umývačka má účinný samočistiaci filter a pre zlepšenie výkonu stačí kompletne celý prístroj raz za čas dôkladne vyčistiť. Vyzdvihujeme špeciálny mechanizmus posuvných dverí, ktorý umožňuje zabudovať spotrebič do takmer akéhokoľvek typu kuchynskej linky. Výška umývačky je 81,5 cm a hĺbka 55 cm. Chod je tichý a hlučnosť sa pohybuje do 47 dB. Spotreba vody na jeden umývací cyklus je v priemere 9,5 litra. Ak hľadáte úzku umývačku so zaujímavými funkciami a skvelým výkonom, tento model môže byť tou správnou voľbou.

Pozitíva

Kapacita na 11 jedálenských súprav
Rýchly program a funkcia SpeedWash
Vnútorné rozvrhnutie s pohyblivými košmi
Pohodlné ovládanie cez tlačidlá na paneli
Program napodobňujúci sterilizáciu riadu
Ochrana proti pretečeniu Total AquaStop
Nízka obstarávacia cena

Negatíva

Nenašli sme žiadne


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 05.06.2021
Najlepšie úzke (45 cm) umývačky riadu 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie úzke (45 cm) umývačky riadu 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Umývačky riadu sa stávajú akousi povinnou výbavou každej modernej domácnosti. Dokážu ušetriť čas, námahu a najmä spotrebu vody. Čo však v prípade, ak zápasíte s nedostatkom miesta, alebo štandardnú umývačku neviete naplniť špinavým riadom? Aj na tieto situácie mysleli výrobcovia, a preto na trh prišli s úzkymi umývačkami riadu. Modely užšie než je štandard sa vyrábajú ako voľne... Prečítať článok


Komentáre

05/12/2021 22:59
Eva Dudášová

Túto umývačku som si kúpila v dobrej viere, že mi bude dobrým pomocníkom. Od začiatku sme mali problém so zásuvkou na príbory. Nepomohla viacnásobna reklamácia ani zaplatená predĺžená záruka. Takže výsledok - nikdy viac gorenje ????????????????

Pridať komentár