Gardena EVC 1000 4068-20 vertikutátor – recenzia, skúsenosti

Výkonný motor
Rýchly rozbeh
Ergonomicky tvarovaná rukoväť
Nastaviteľná hĺbka rezu
Kvalitné nože z nehrdzavejúcej, pozinkovanej ocele

Hodnotenie:
(80.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Gardena EVC 1000 4068-20 je menším modelom elektrického vertikutátora s výkonom 1 000 W, ktorý je vhodný na udržiavanie trávnikov s rozmermi do 600 m². Je určený len na vertikutáciu, teda prerezávanie trávnika – neobsahuje pružiny na prevzdušňovanie.

Nože, ktoré sa dostávajú do niekoľkomilimetrovej hĺbky, sú vyrobené z odolnej kalenej, pozinkovanej a nehrdzavejúcej ocele. Vertikutátor s pracovnou šírkou 30 cm váži necelých 10 kg, má ergonomicky tvarovanú rukoväť a 3 nastaviteľné režimy hĺbky rezu. Na vertikutátor je možné namontovať aj zberný kôš, ktorý si však musíte dokúpiť samostatne.

Technické parametre: výkon = 1 000 W, napájanie = 230 V, šírka záberu = 30 cm, Hladina hluku = 93 dB, Garantovaná hladina akustického výkonu = 94 dB, materiál =  skelet – plast/nože – nehrdzavejúca oceľ, hmotnosť = 9,2 kg, zberný kôš = nie, nastaviteľná hĺbka rezu = áno

Vertikutátor Gardena EVC 1000 4068-20 využijete pri úprave menších pozemkov s rozlohou do 600 m². Je vybavený výkonným, 1 000 W motorom PowerPlus, jedným vertikutačným valcom so šírkou 30 cm a ergonomicky tvarovanou rukoväťou, ktorú je možné pri skladovaní jednoducho odmontovať. Hĺbku rezu môžete korigovať pomocou troch rôznych nastavení. Vertikutačné nože sú vyrobené z kvalitnej nerezovej, pozinkovanej a kalenej ocele. K vertikutátoru je možné pripojiť aj zberný kôš, ktorý však nie je súčasťou dodávky.

Zaujal vás vertikutátor Gardena EVC 1000 4068-20? Zakúpiť si ho môžete na ✅ webe Heureka.sk.

Len na menšie pozemky 

Tento mínus v podstate nie je mínusom, ale daným parametrom. Vertikutátor je vhodný len na úpravu plôch s veľkosťou do 600 . Motor s výkonom 1 000 W by toho viac jednoducho nevydržal. Ak máte väčšiu záhradu a i napriek tomu vyskúšate šťastie s Gardenou, musíte sa pripraviť na niekoľko povinných pracovných prestávok. Samozrejme, vertikutátor je neustále pripojený k elektrickému prúdu, preto sa nevybije. Môžete ho však veľmi ľahko preťažiť. To sa prejaví buď časom v podobe skrátenej životnosti, alebo v danom momente, zadrhnutím motora.

Gardena EVC 1000 4068-20 recenzia

Kvalitné nože a pohodlné používanie

Vertikutátoru Gardena nemôžeme uprieť kvalitné prevedenie nožov, ktoré sú vyrobené z odolnej, špeciálne kalenej, pozinkovanej a nehrdzavejúcej ocele. Hĺbku rezu je možné nastaviť do troch rôznych polôh, a ak si pri práci radi užívate pohodlie, určite oceníte aj ergonomicky tvarovanú rukoväť. Obsluha je celkovo veľmi jednoduchá, a to ako vďaka nízkej váhe, tak i menším rozmerom a vysokému výkonu motora PowerPlus, ktorý je príznačný veľmi rýchlym štartovaním.

Gardena EVC 1000 4068-20 nože

Drahšia hračka na dve použitia

Ak vezmeme do úvahy pomer ceny a výkonu, výrobca sa mohol posnažiť asi o trošku viac. Bohužiaľ, vertikutátor Gardena je naozaj drahá hračka na dve použitia ročne. Keďže ním nemôžete trávnik prevzdušňovať, ale iba prerezávať, využijete ho na jar a na jeseň, maximálne ešte raz uprostred leta.

Elektrický vertikutátor Gardena EVC 1000 4068-20

Mínusom je tiež nutnosť dokúpenia zberného koša. Bez neho môžete po skončení vertikutácie z garáže vytiahnuť hrable a pustiť sa do ďalšej práce. Gardena je na druhej strane veľmi spratným strojom, takže vám nebude v garáži zbytočne zaberať veľa miesta. Rukoväť môžete veľmi jednoducho odmontovať, to isté platí aj o zbernom koši (najprv si ho musíte samozrejme kúpiť).

Skúsenosti a recenzie

Vertikutátor Gardena sa väčšinou stretáva s pozitívnymi reakciami od zákazníkov. Natrafíte však aj na názory, že ide o pomerne nekvalitný prístroj. V tomto smere je za problém označovaná menej odolná konštrukcia a nedokonalé nastavenie nožov. Ide však skutočne o 1 názor z desiatich.

Recenzie a skúsenosti s vertikutátorom Gardena EVC 1000 4068-20

Pozitíva

Výkonný motor
Rýchly rozbeh
Ergonomicky tvarovaná rukoväť
Nastaviteľná hĺbka rezu
Kvalitné nože z nehrdzavejúcej, pozinkovanej ocele

Negatíva

Určený len na vertikutáciu
Vhodný len na menšie plochy
Zberný kôš nie je súčasťou dodávky
Vyššia cena


Autor recenzie: Viktória Hartmannová
Dátum publikovania: 25.09.2020
Najlepšie vertikutátory 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie vertikutátory 2023 – recenzie, test, porovnanie

Trávnik žltne, nerastie, napádajú ho choroby. Kosíte, polievate, no žiadne zlepšenie. Asi nastal ten pravý čas na vertikutáciu. Na tú však potrebujete správne vybavenie, teda vertikutátor. V   nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ako vybrať taký produkt, ktorý vám poslúži roky , no hlavne taký, ktorý uspokojí vaše požiadavky. Najlepšie benzínové vertikutátory ... Prečítať článok


Pridať komentár