Gallet Pantin CUV 962 parný hrniec – recenzia, skúsenosti

Prijateľná cena
Veľký objem
3 samostatné nádoby
Nádoba na varenie ryže
Držiaky na varenie vajec
Časovač s funkciou automatického vypnutia
Zvuková kontrolka ukončenia varenia
Svetelná kontrolka ohrievania vody a generácie pary
Kompaktné rozmery po zložení
Zásobník na vodu s kapacitou 1 l
Energeticky úsporný
Rýchly štart varenia
Dopĺňanie vody bez nutnosti rozobratia hrnca
Indikátor stavu vody v zásobníku

Hodnotenie:
(79%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Parný hrniec Gallet Pantin vyniká výborným pomerom ceny a kvality. Má objem 8,5 l, obsahuje 3 samostatné plastové nádoby a jeho ovládanie je veľmi jednoduché. Prípravu akéhokoľvek pokrmu zvládnete iba za pomoci jediného kolieska, ktoré spĺňa funkciu 60 min. časovača s funkciou automatického vypnutia po dovarení.

Parný hrniec ďalej disponuje svetelnou kontrolkou ohrievania vody a generácie horúcej pary a zvukovou kontrolkou, ktorá vás upozorní na ukončenie prípravy vášho pokrmu. Oddelený separátor stojí za veľmi rýchlym štartom varenia, na ktorý si počkáte iba cca 30 s. Spolu s hrncom dostanete aj objemnú odkvapovú misku a špeciálnu nádobu na prípravu ryže a vajíčok.

Technické parametre: celkový objem = 8,5 l, počet nádob = 3, príkon = 900 W, hmotnosť = 2,1 kg, rozmery (V x Š x H) = 41 x 31 x 19 cm, kapacita zásobníka na vodu = 1 l, materiál = plast, dĺžka napájacieho kábla = 1,2 m, časovač = 60 min.

Parný hrniec Gallet Pantin CUV 962 si môžete zakúpiť na ✅  webe Heureka.sk.

Základný, ale postačujúci model, ktorý poteší

Parný hrniec Gallet Pantin disponuje iba základnými funkciami. Jedlo uvarí na pare, to je však všetko, čo od neho môžete čakať. Obsluha zariadenia prebieha manuálne, a to pomocou jediného kolieska, ktoré spĺňa funkciu 60 min. časovača. Ten, a to hodnotíme veľmi kladne, sa po skončení varenia automaticky vypne. Ku skutočne praktickým detailom musíme zaradiť zvukovú kontrolku, ktorá „sa ozve“ po dovarení jedla a 2 svetelné indikátory ohrievania vody a začiatku generovania pary.

Gallet Pantin CUV 962 recenzia

Štart varenia je veľmi rýchly, parný hrniec začne pracovať približne v priebehu 30 s, a to vďaka oddelenému separátoru vody. Keď už sme pri tej pare, tak musíme spomenúť aj zásobník na vodu s postačujúcim objemom 1 l, ktorý môžete dopĺňať aj v priebehu varenia (nie je nutné, aby ste zariadenie rozoberali). No a to, či je zásobník nutné doplniť, si odkontrolujete pomocou rysky na prednej strane hrnca.

Praktický kuchynský obrík

Parný hrniec Gallet Pantin nás už na prvý pohľad zaujal svojím jednoduchým, no veľmi praktickým dizajnom. 3 samostatné plastové nádoby, ktorých celkový objem predstavuje 8,5 l, majú podlhovastý tvar a sú 100 % priehľadné, vďaka čomu ich jednoducho naplníte. Výhodou je tiež to, že práve pripravovaný pokrm môžete priebežne sledovať. Za pozitívny detail pokladáme aj praktickú rúčku na poklope, ktorá k jednoduchej obsluhe iba prispieva.

Celkový objem hrnca hodnotíme kladne. Nejde o najväčší, no ani o najmenší model, takže, ak v ňom chcete pripraviť obed či večeru pre 3 veľmi hladných alebo 5 skromnejších stravníkov, bude vám určite vyhovovať. Väčší objem sa, nanešťastie, odzrkadlil na kompaktnosti tohto kuchynského spotrebiča. Nádoby síce môžete pekne poukladať, čo rozmery zloženého hrnca podstatne zmenší, aj napriek tomu musíte počítať s tým, že vám zaberie minimálne polovicu police v skrini.

Odkvapová miska je základom, inak povedané, musíte ju dostať ku každému parnému hrncu. Súčasťou Gallet Pantin sú však i držiaky na varenie vajíčok a špeciálna nádobku s objemom 1,1 l na varenie ryže, cestovín a iných príloh, ktoré musia byť aj pri príprave na pare ponorené vo vode. Menším mínusom je prívodný kábel, ktorý má iba 1,2 m absencia informácií o použitých materiáloch. K tomu, či plast, z ktorého je vyrobená základňa aj nádoby na jedlo, obsahuje alebo neobsahuje nepopulárne známu látku BPA, sa nám totiž nepodarilo dopátrať.

Skúsenosti a recenzie

Skúsenosti zákazníkov s parným hrncom Gallet Pantin sú prevažne pozitívne. Pochvaľujú si spoľahlivý chod, uspokojivý výkon a prijateľnú cenu. Niektorým sa zdá, že čas varenia je trochu pridlhý, niektorí zas majú pocit, že vodu do zásobníka musia dolievať až príliš často, teda niekoľkokrát v priebehu prípravy pokrmu.

Recenzie a skúsenosti s parným hrncom Gallet Pantin CUV 962

Pozitíva

Prijateľná cena
Veľký objem
3 samostatné nádoby
Nádoba na varenie ryže
Držiaky na varenie vajec
Časovač s funkciou automatického vypnutia
Zvuková kontrolka ukončenia varenia
Svetelná kontrolka ohrievania vody a generácie pary
Kompaktné rozmery po zložení
Zásobník na vodu s kapacitou 1 l
Energeticky úsporný
Rýchly štart varenia
Dopĺňanie vody bez nutnosti rozobratia hrnca
Indikátor stavu vody v zásobníku

Negatíva

Bez funkcie udržiavania teploty
Bez displeja
Len manuálne ovládanie
Bez prednastavených programov


Autor recenzie: Viktória Hartmannová
Dátum publikovania: 27.11.2020
Najlepšie parné hrnce 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie parné hrnce 2023 – recenzie, test, porovnanie

Varenie v pare je trendom súčasnosti. Uvedomujú si to aj výrobcovia a už takmer každý výrobca domácich spotrebičov zaradil do svojej ponuky aj parné hrnce. Výsledkom je široká ponuka na trhu, ktorá v sebe skrýva kvalitné výrobky, ale aj lacné nepodarky. Aby sme vám pomohli s výberom, zostavili sme rebríček najlepších parných hrncov dostupných na slovenskom trhu. Rebríček odráža recenzie a... Prečítať článok


Pridať komentár