Fieldmann FZG 3003 plynový gril – recenzia, skúsenosti

Rýchla a jednoduchá príprava jedla
Regulácia teploty každého horáku
Odkladacie stolíky po bokoch
Dobrý pomer ceny a výkonu

Hodnotenie:
(80.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Plynový gril Fieldmann FZG 3003 sa pýši dostatočným priestorom na grilovanie. Sú tu tri horáky, pričom každý z nich je možné regulovať samostatne. Má to výhodu, pretože naraz sa môže pripravovať mäso aj zelenina bez toho, aby prišlo k spáleniu. Ovládanie grilu je jednoduché a o jeho ľahký presun na vhodné miesto sa starajú integrované kolieska. Páčia sa nám odkladacie stolíky, ktoré sú po oboch stranách. Tie je možné využívať na servírovanie jedla alebo odkladanie náradia. Celkový výkon grilu je 8,1 kW a jeho plusom je dobre nastavená obstarávacia cena.

Parametre: typ grilu: plynový; typ ohrevu: kontaktný; výkon: 8,1 kW; počet horákov: 3; materiál roštu: liatinový; typ zapaľovania: piezo; teplomer: áno; pojazdný: áno; poklop: bez okienka; odkladacia plocha: áno; integrované kolieska: áno; rozmery: 107 x 110 x 53 cm (v x š x h); hmotnosť: 38 kg

Fieldmann FZG 3003 je šikovný plynový gril za prijateľnú cenu, ktorý poteší aj viacčlennú rodinu. Má tri horáky a dve odkladacie plochy. Obsluha je nenáročná a piezo zapaľovanie funguje dobre. Gril je ľahko skladovateľný a premiestniť sa dá vďaka integrovaným kolieskam. Príprava pokrmov je rýchla.

Záhradný plynový gril Fieldmann FZG 3003 si môžete pohodlne zakúpiť na ✅ webe Heureka.sk.

Rýchla príprava jedla

Plynový gril je určený na vonkajšie použitie, skvele sa tak hodí napríklad na záhradnú párty. Hoci podľa výrobcu je vhodný pre početnejšiu rodinu či väčšiu oslavu, naraz na ňom pripravíte jedlo pre cca štyroch ľudí. Oceňujeme, že príprava jedla je rýchla a jednoduchá. K dispozícii sú tri horáky a teplo vo vnútri sa distribuuje pomerne rovnomerne. Každý z horákov má vlastnú reguláciu teploty, takže pokojne sme mohli naraz grilovať mäso aj zeleninu. K dispozícii je piezoelektrické zapaľovanie, preto stačí otočiť len gombíkom.

Fieldmann FZG 3003 recenzia

Odkladacie stolíky

Teplomer je zabudovaný vo veku a spoľahlivo signalizuje dosiahnutie požadovanej teploty. Páči sa nám, že po oboch stranách sú stolíky, ktoré ponúkajú manipulačný priestor vhodný pre servírovanie jedál, prípadne pre odkladanie náradia. Manipulácia s grilom je jednoduchá. Má zabudované pojazdné kolieska pre ľahký presun. Celkový výkon grilu je 8,1 kW, čo je o niečo menej ako ponúka konkurenčný model Strend Pro BBQ Valencia. Výhodou je, že redukčný ventil a hadice na prepojenie sú súčasťou balenia.

Dobrá skladovateľnosť

Oceňujeme kvalitný liatinový rošt, hoci na niektorých miestach grilu sme postrehli mierne nedostatky. Na jeho výkon to však nemá vplyv. Výhodou je, že pod roštom sa nachádza plech, na ten potom kvapká prebytočný tuk. Plech sa dá jednoducho umyť a s jeho údržbou sme nemali žiadne problémy. Za plus vnímame tiež možnosť sklopiť bočné stolíky, ak sme gril práve nepotrebovali, bol ľahšie skladovateľný. Pomer ceny a výkonu je dobrý.

Plynový gril Fieldmann FZG 3003

Skúsenosti a recenzie

Používatelia boli milo prekvapení z materiálukvality prevedenia, pevnosti grilu aj z jeho ergonómie za danú cenu. S grilom ako takým bola väčšina spokojná, no vadil im nedostatočný návod na montáž. Ako uviedli, gril je dostatočný pre štyri osoby, jednoducho sa obsluhuje, má liatinový rošt a tri horáky. Páčilo sa im, že pod roštom je umiestnený plech, na ktorý kvapká prebytočný tuk. Niektorým sa zdali použité materiály horšie a upozornili, že sa doň nevojde 10 kg bomba. Jeden používateľ sa stretol s nerovnomerným ohňom horáka a následným spálením mäsa. Inak boli reakcie na tento plynový gril pozitívne.

Recenzie a skúsenosti s plynovým grilom Fieldmann FZG 3003
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s plynovým grilom Fieldmann FZG 3003
Zdroj: Mall.sk

Pozitíva

Rýchla a jednoduchá príprava jedla
Regulácia teploty každého horáku
Odkladacie stolíky po bokoch
Dobrý pomer ceny a výkonu

Negatíva

Nedostatočný návod na montáž


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 23.11.2022
Najlepšie grily 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie grily 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Chceli by ste nový elektrický, plynový alebo gril na uhlie, ale neviete si vybrať z veľkého množstva produktov na našom trhu? Ani sa vám nečudujeme. Vyberať je naozaj z čoho a každý predajca sa snaží predať presne to, čo potrebuje. Ako sa ale zorientovať a vybrať správne? Skúste to s nami. Pripravili sme pre vás tabuľku najlepších elektrických grilov, ktoré sú momentálne k... Prečítať článok

Ako vyčistiť pripálený plynový, elektrický a gril na uhlie, triky na čistenie roštu na gril

Ako vyčistiť pripálený plynový, elektrický a gril na uhlie, triky na čistenie roštu na gril

S letom prichádza aj obdobie posedení na záhrade a grilovania. Po horúcom dni dobre padne vymeniť sporák v rozhorúčenej kuchyni za gril na terase. Lenže grilovanie nie je len o všetkých šťavnatých dobrotách, ktoré si pripravíte, ale aj o následnom čistení a údržbe grilu. Keďže nejde o práve... Prečítať článok


Pridať komentár