Bosch MMBM 401 W smoothie mixér – recenzia, skúsenosti

Úzke nádoby s uzatvárateľnými viečkami
Super cena

Hodnotenie:
(80.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Veľmi jednoduchý smoothie mixér, ktorý okrem prípravy ovocných a zeleninových smoothie či koktejlov zrejme nevyužijete na nič iné. Výrobca ho dodáva s 2 nádobami, ktoré sú vybavené viečkami na pitie, takže svoj obľúbený nápoj si ráno môžete vziať so sebou kamkoľvek. Má síce slabší 350 W elektromotor, no na väčšinu ovocia je jeho výkon dostatočný. Na drvenie orechov či semienok budete musieť siahnuť po inom mixéri. 

Parametre: príkon: 350 W; počet otáčok/min.: 20 000; hlučnosť: nešpecifikovaná; počet rýchlostí: 2; objem nádoby celkový/úžitkový: 2 × 0,5 l; materiál nádoby: plast; vhodný na: smoothie, koktejly; ďalšie funkcie: ochrana proti prehriatiu; príslušenstvo: 2 × 0,5 l nádoba s viečkom na pitie; rozmery (š × v × h): 10,4 × 32,7 × 10,4 cm; hmotnosť: 1,35 kg

Jednoduchý smoothie mixér Bosch MMBM 401 W sa hodí, ako je už z názvu jasné, predovšetkým na prípravu smoothie nápojov. Ponúkne vám aj niečo viac? Dozviete sa v našej recenzii.

Hľadáte mixér na prípravu smoothie nápojov? Potom siahnite po modeli Bosch MMBM 401 W. Nájdete ho na ✅  webe Heureka.sk.

Nezvyčajne úzky a vysoký

Dizajn mixéra Bosch MMBM 401 W je taký jednoduchý, ako sa len dalo. Priemer základne je len niečo vyše 10 cm. Ide o typický smoothie mixér, ktorého nádoba sa pripevňuje k mixovaciemu nadstavcu hore dnom.

Bosch MMBM 401 W recenzia

Nádoby sú taktiež nezvyčajne úzke a vysoké, čo je ale výhoda pri cestovaní, pretože zaberú minimum miesta v kabelke či batohu (i v chladničke). V balení ich nájdete 2, pričom obe majú objem 0,5 l. Páčilo sa nám, že výrobca k nim pribalil aj viečka s úzkym otvorom na pitie, ktorý je uzatvárateľný výklopnou zátkou. Vďaka tomuto prevedeniu sa z nádob pije omnoho pohodlnejšie ako z nádob, ktoré majú viečko so zátkou na pružine.

Iba na ovocie a mäkšiu zeleninu

Srdce mixéra tvorí pomerne slabý elektromotor s príkonom 350 W, ktorý sa dokáže roztočiť na max. 20 000 ot./min. Vzhľadom na malý objem nádob a tým aj menšie predpokladané množstvo surovín vám však jeho výkon bude stačiť na rozmixovanie ovocia či zeleniny na smoothie.

Na mixovanie semienok či orieškov alebo dokonca výrobu arašidového masla a podobných pochutín radšej zabudnite.

Smoothie mixér Bosch MMBM 401 W

Mixovacie nádoby sú z plastu, ktorý sa nám zdal byť dosť tenký. Drvenie ľadu sme preto radšej neskúšali, no niektorí používatelia v recenziách udávajú, že si mixér poradí aj s ním.

Vzhľadom na materiál nádob výrobca neodporúča používať suroviny teplejšie ako 50 °C – horúce polievky teda s týmto mixérom nespracujete.

Ovládanie dvoma tlačidlami

Mixér vám ponúkne 2 rýchlosti mixovania, ktoré si volíte dvoma samostatnými tlačidlami. Pre požadovanú rýchlosť musíte príslušné tlačidlo stlačiť a držať po celý čas mixovania. Tým sa možnosti tohto modelu končia.

Bosch MMBM 401 W mixovacie nože

Oplatí sa?

Vzhľadom na cenu do 50 eur ide o dobrú voľbu pre všetkých fanúšikov ovocných smoothie nápojov. Ak sa radíte medzi nich, určite oceníte pri každodennom používaní jednoduché ovládanie a tenké nádoby s viečkom na pitie, ktoré zaberú minimum miesta.

Pozitíva

Úzke nádoby s uzatvárateľnými viečkami
Super cena

Negatíva

Slabý výkon
Mixovacie nádoby z plastu


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 23.09.2019
Najlepšie smoothie mixéry 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie smoothie mixéry 2023 – recenzie, test, porovnanie

Smoothie nápoje sú omnoho lepšou alternatívou k ovocným šťavám a dokážu vášmu telu rýchlo doplniť nielen energiu, ale tiež ďalšie dôležité látky. Na výrobu smoothie ale potrebujete okrem kvalitných surovín aj dobrý smoothie mixér. Poradíme vám, ako si vybrať ten správny, aké vlastnosti a parametre sú pri výbere dôležité a odporučíme aj zopár osvedčených modelov. Najlepšie smoothie... Prečítať článok


Pridať komentár