Focus Whistler Core 29 recenzia

Focus Whistler Core 29 recenzia a skúsenosti

Horský bicykel Focus Whistler Core 29 ocenia muži i ženy pri zdolávaní horských masívov či príjemných lesných ciest a cyklotrás. Základ kolesá tvorí hliníkový rám o veľkosti M....

od 449 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Nemecký výrobca Focus je známi výrobou cestných a horských bicyklov. Práve nemecká povestná precíznosť a myšlienka trojnásobného majstra sveta v cyklokrose Mike Kluge, stáli pri zrode prvého bicykla Focus začiatkom 90. Rokov. Horský bicykelFocus Whistler Core 29 pochádza práve z dielne tohto výrobcu a za výbornú cenu oceníte hlavne veľkosť 29“ kolies.

favorite Pridali sme nové recenzie na bicykle a redakčný výber najlepšie bicykle

Konštrukcia, rám

Tento model má pevný hliníkový rám veľkosti M (17“) a  odpruženú prednú vidlicu Suspension Fork s uzamykaním. Konštrukcia spĺňa všetky kritéria dobrého MTB horskéhobicykla a spracovanie je veľmi kvalitné. Veľkosť rámu je vhodná pre postavy s výškou okolo 170 -180 cm. Samotná výška rámu je 18, 11“ čo je 46 cm. Váhou okolo 14, 2 kg patrí tento model skôr k bežnému priemeru.

Kolesá

Pri tomto modeli sa rozhodol výrobca pre väčšie 29“ kolesá , čo je pre takýto typ horského bicykla výhodou. Na kolesách sú použité plašte IMPAC 2.1.

Zostava

Model Focus Whistler Core 29 pozostáva zväčša z komponentov Shimano. Brzdy Shimano BR-TX805, prehadzovačka Shimano Altus, 7-speed, radenie Shimano STEF-41, 7-speed a kľuky Shimano FC-TX801, SQ. Ide o overené komponenty v tejto cenovej kategórii, skôrtaký ten priemer, ktorý je kvalitný a osvedčený na trhu. Sedlovka, rukoväte, ako aj sedlo sú značky Concept. Jazdu si prispôsobíte za pomoci 21 prevodov.


Celkový dizajn

Ide o moderný horský bicykel, ktorý vďaka farebnému prevedeniu a celkovému zladeniu komponentov s rámom bicykla pôsobí veľmi pekne. V tejto kategórii, čo sa týka dizajnu určite neurazí.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ Odpružená vidlica s uzamykaním
+ Kvalitné spracovanie
+ 29“ kolesá
+ Hydraulické kotúčové brzdy
+ Overené kvalitné komponenty Shimano

thumb_down

- V tejto cenovej kategórii žiadne podstatné

Pohľad na záver

Horský bicykel Focus Whistler Core 29je výborná voľba, čo sa týka pomeru výkon a cena. Ide skôr o rekreačný bicykel vhodný na každodenné jazdenie a víkendové jazdenie po cyklistických trasách v prírode. Vďaka odpruženej prednej vidlici zvládne aj členitý terén. Hľadať nejaké chyby alebo veľké mínusy v tejto kategórii je zbytočné. Ide o kvalitný horský bicykel od spoľahlivého výrobcu a overenými komponentmi za výbornú cenu. Vhodný konštrukčne pre mužov aj ženy a ako darček za vysvedčenie určite poteší.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Vývoj ceny produktu Focus Whistler Core 29

Recenzie

Gravel Triban RC 520

Gravel Triban RC 520

Bicykel Gravel Triban RC 520 je  vhodný na všetky typy ciest . Má ľahký hliníkový rám, dobrú ergonómiu, výkonné kotúčové brzdy a  11 rýchlostí s... Prečítať recenziu

Rockrider MTB ST 520 V2

Rockrider MTB ST 520 V2

Horský bicykel s kolesami 27,5“ je určený na celoročné, avšak kratšie (cca 3 – 4 hod.) cyklotúry. Ide o  polo-odpružený MTB s nastaviteľnou... Prečítať recenziu

Rockrider ST 100

Rockrider ST 100

Dámsky horský bicykel ST100 je vhodný najmä  do menej náročného terénu a na cykloturistiku s trvaním do 1,5 hod . za suchého počasia. Je vybavený... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Bicykle

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

10/08/2016 17:07
Palo
Hodnotenie

S bicyklom som v celku spokojny, myslim ze by to chcelo kvalitnejsie plaste na kolesa, velmi lahko dostat defekt na lesnych cestach

thumb_up

Kvalitne brzdy
Dobre prevody

thumb_down

Velmi makke plaste

Pridať komentár