Bežecké pásy - Recenzie bežeckých pásov, hodnotenia, diskusia

Ak nemáte čas vybehnúť do prírody a nahrádzate si to doma alebo v kancelárii, pripravte sa, že to nebude najlacnejšie. V našich recenziách vám pomôžeme oboznámiť sa s výhodami a nevýhodami jednotlivých bežeckých pásov, aby ste sa potom v obchode rozhodli správne.

Ako vybrať bežecký pás

Na trhu nájdete dva druhy bežeckých pásov

Motorový bežecký pás - Pás je poháňaný elektromotorom a zaručuje pohodlný, efektívny tréning s možnosťou presnej regulácie rýchlosti a sklonu bežeckej plochy.

Bezmotorový bežecký pás - Lacnejšie bežecké pásy bez motorového pohonu sú vlastne poháňané vlastnou energiou, ktorú do chôdze alebo behu cvičenec vkladá.

Dôležité parametre

Rám a celkové konštrukčné riešenie - Hlavným parametrom je nosnosť. Ak je konštrukčne rám pásu masívny a pevný môžete sa spoľahnúť, že jeho nosnosť bude vysoká a vydrží poriadny tréning. Overte si však aj materiál rámu a nosnosť uvádzanú výrobcom.

Bežecká plocha - Tu platí čím väčšia plocha, tým väčší komfort pri behu. Je nepríjemné ak je plocha úzka a noha vám pri behu skĺzne mimo bežeckú plochu. Ak máte možnosť vyberajte plochy so šírkou aspoň 40 cm. Rovnako dôležitá je aj dĺžka, aby sedela vášmu priemernému kroku pri behu. Pri bežeckej ploche si overte typ odpruženia a spôsob naklonenia plochy pre simuláciu behu do kopca.

Výkon motora - Tento údaj sa uvádza buď ako trvalý výkon alebo maximálny výkon motora. Každopádne čim väčšiu rýchlosť chcete vyvinúť, tým lepšie je mať vyšší výkon.

Počítač a snímač tepovej frekvencie - Dnes už skoro každý bežecký pás disponuje aspoň jednoduchým počítačom. Lepšie modely však disponujú počítačmi s nadštandardnými funkciami a špeciálnymi programami, ktoré prispôsobia rýchlosť vašej tepovej frekvencii. Snímač môže byť v podobe klipu do ucha, integrovaný priamo do rukovätí a spárovaní hrudným pásom pre presnejšie meranie.

Aj tu, ako pri každom zariadení platí vyberajte overeného výrobcu, overte záruku, servis a dostupnosť náhradných dielov u predajcov na našom trhu.