Bežecký pás je simulátor najprirodzenejšieho ľudského pohybu - chôdze alebo behu. Väčšinu bežeckých pásov poháňa elektromotor s možnosťou regulácie rýchlosti a sklonu bežeckej plochy. Lacnejšie modely pre menej náročných užívateľov motor nemajú. Toto je však len základné rozdelenie, pri výbere bežeckého pásu musíme brať do úvahy podstatne viac faktorov. Ktoré to sú a ktorý pás vám bude najviac vyhovovať?

Zoznam podkategórií:

Najlepšie bežecké pásy 2020 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie bežecké pásy 2020 – recenzie, test, porovnanie

Najprirodzenejšia športová aktivita je beh. V letných dňoch a za priaznivého počasia nie je problém vybehnúť von. Čo však, ak bývate v lokalite, kde nie sú podmienky na beh alebo je vonku nepriaznivé počasie? Pokiaľ sa nechcete vzdať behu, je riešením bežecký pás. Ak ste aktívny športovec a v rámci tréningu si chcete zlepšiť vašu kondíciu, ale aj keď ste víkendový bežec a chcete si udržať... Prečítať článok

Ako vybrať bežecký pás

Na trhu nájdete dva druhy bežeckých pásov

Motorový bežecký pás - Pás je poháňaný elektromotorom a zaručuje pohodlný, efektívny tréning s možnosťou presnej regulácie rýchlosti a sklonu bežeckej plochy.

Bezmotorový bežecký pás - Lacnejšie bežecké pásy bez motorového pohonu sú vlastne poháňané vlastnou energiou, ktorú do chôdze alebo behu cvičenec vkladá.

Dôležité parametre

Rám a celkové konštrukčné riešenie - Hlavným parametrom je nosnosť. Ak je konštrukčne rám pásu masívny a pevný môžete sa spoľahnúť, že jeho nosnosť bude vysoká a vydrží poriadny tréning. Overte si však aj materiál rámu a nosnosť uvádzanú výrobcom.

Bežecká plocha - Tu platí čím väčšia plocha, tým väčší komfort pri behu. Je nepríjemné ak je plocha úzka a noha vám pri behu skĺzne mimo bežeckú plochu. Ak máte možnosť vyberajte plochy so šírkou aspoň 40 cm. Rovnako dôležitá je aj dĺžka, aby sedela vášmu priemernému kroku pri behu. Pri bežeckej ploche si overte typ odpruženia a spôsob naklonenia plochy pre simuláciu behu do kopca.

Výkon motora - Tento údaj sa uvádza buď ako trvalý výkon alebo maximálny výkon motora. Každopádne čim väčšiu rýchlosť chcete vyvinúť, tým lepšie je mať vyšší výkon.

Počítač a snímač tepovej frekvencie - Dnes už skoro každý bežecký pás disponuje aspoň jednoduchým počítačom. Lepšie modely však disponujú počítačmi s nadštandardnými funkciami a špeciálnymi programami, ktoré prispôsobia rýchlosť vašej tepovej frekvencii. Snímač môže byť v podobe klipu do ucha, integrovaný priamo do rukovätí a spárovaní hrudným pásom pre presnejšie meranie.

Aj tu, ako pri každom zariadení platí vyberajte overeného výrobcu, overte záruku, servis a dostupnosť náhradných dielov u predajcov na našom trhu.