inSPORTline Gardian G8 bežecký pás – recenzia, skúsenosti

Veľký displej
Priestranná bežecká plocha
Silný motor

Hodnotenie:
(79.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Bežecký pás inSPORTline Gardian G8 je určený na komerčné použitie. Jeho nosnosť je až 180 kg. Maximálna rýchlosť je 20 km/hod., obsahuje motor s maximálnym výkonom 6 HP. Bežecká plocha je 150 x 51 cm, sklon bežeckej plochy sa dá nastaviť do 18 polôh. Vybrať si môžete z 24 prednastavených programov, 2 užívateľských a 3 programov riadených tepom HRC, prípadne si môžete nastaviť rýchlosť a sklon bežeckej plochy manuálne.

ZAujal vás bežecký pás inSPORTline Gardian G8? Zakúpiť si ho môžete na ✅  webe Heureka.sk.

Do skutočnej posilňovne

Parametre bežeckého pásu inSPORTline Gardian G8 vzbudzujú rešpekt. Tu však nie je reč o bežeckom páse na doma. Hovoríme o prístroji, ktorý si nájde uplatnenie v poriadnej posilňovni. Hmotnosť 166 kg dá zabrať už pri preberaní balíčka a aj pri zostavovaní radšej budete vo dvojici. Nosnosť bežeckého pásu je 180 kg, čo teda značí vysokú odolnosť a kvalitu materiálov.

inSPORTline Gardian G8 recenzia

Bežecká plocha má rozmery 150 x 51 cm. Bežecký pás je vhodný na rýchlu chôdzu i na beh. Robustná konštrukcia a výkonný motor 6 HP mu dovoľujú vyvinúť maximálnu rýchlosť 20 km/h. Na rozdiel od mnohých iných bežeckých pásov, na tomto môžete reálne touto rýchlosťou aj bežať, pretože máte dostatok priestoru pre kolená i ruky. Kvalite behu napomáha odpruženie Silent Block.

Ovládanie dá zabrať

Priznám sa, že ovládací panel Gardian G8 je pomerne komplikovaný. Je to určite vec zvyku, no nezaškodí si preštudovať návod. Predsa len ide o profesionálny trenažér a treba vedieť, aké možnosti ponúka. Na výber máte z dvoch užívateľských programov alebo 24 prednastavených. Každý z nich má rôzne parametre a oceňujeme, že ich nie je prehnane veľa, pretože mnoho z nich aj tak používať nebudete a program si nastavíte manuálne.

Ovládací panel bežeckého pásu inSPORTline Gardian G8

Displej zobrazuje všetko, čo by ste od neho očakávali, no aj tak na mňa pôsobí mierne zmätočne. Uhlopriečka 18,5" je veľkorysá. Hneď pod ňou sú tlačidlá, ktorými volíte jednotlivé programy a parametre. Zobrazovanie času, rýchlosti, prejdenej vzdialenosti, tepová frekvencia aj spálené kalórie sú samozrejmé. Tep zariadenie meria do hodnoty 140 úderov za minútu, no verte, že pri námahe váš tep vystrelí omnoho vyššie.

Bežíte s dobou

Gardian G8 disponuje audio vstupom na slúchadlá či pripojenie smartfónu, slotom pre pamäťové karty, USB portom a MP3 prehrávačom so zabudovanými reproduktormi, ktoré hrajú veľmi slušne. Komfort teda nemožno pásu uprieť. Dokonca máte k dispozícii aj pedometer, ktorý vás informuje o počte krokov. Bohatá programová výbava je doplnená HRC programom, čo je program, ktorý prispôsobuje nastavenia bežeckého pásu vašej tepovej frekvencii, aby ste podávali optimálny výkon.

Na bežeckom páse inSPORTline Gardian G8 sa dá nastaviť sklon

Nastavenie sklonu je elektronické. Nastaviť môžete až 18 úrovní sklonu bežeckej plochy. Špecifikom, ktorý si však u ľudí nenašiel veľa fanúšikov, je program Matrix. Ten vykresľuje hodnoty, ktoré dosahujete na zabehnutú vzdialenosť 400 metrov. Môžete ho použiť ako motivátora, ale praktický význam príliš nemá. Stojan na tablet či smartfón nehľadajte, keď sa cvičí, tak sa cvičí. Pre vodu miesto nájdete.

Bežecké pásy inSPORTline – recenzie, test, porovnanie

Bežecké pásy inSPORTline – recenzie, test, porovnanie

inSPORTline je po celej Európe známym distribútorom športového a fitness vybavenia . Značka bola registrovaná v roku 2001 v Českej republike . O 3 roky neskôr bol spustený český e-shop. Na Slovensku pôsobí spoločnosť od roku 2007, kedy bola otvorená 1. kamenná predajňa na našom území, konkrétne v Trenčíne. V súčasnosti... Prečítať článok

Výkonný, tichý a bezpečný

Výkonný elektromotor 6 HP ani náhodou nebude spôsobovať problémy pri rozbehu, pás nebude trhať ani sa zasekávať. Čo ma však zaskočilo pri takomto drahom a veľkom stroji je, že nemá ventilátor. Ten v takejto triede býva samozrejmosťou. Napriek tomu, aký veľký motor prístroj má, nevydáva neznesiteľný hluk. S vyššou rýchlosťou sa hluk zväčšuje, ale nie je to tragédia.

Držadlá bežeckého pásu inSPORTline Gardian G8

Bezpečnostná brzda je k dispozícii, v prípade obáv máte po stranách aj masívne držadlá. Bežecký pás má transportné kolieska, čo pri jeho váhe určite ocenia aj majitelia fitness centier. Na dĺžku má bezmála 216 cm, takže v jeho okolí budete potrebovať dosť veľa miesta. So sklápacím mechanizmom pri 166 kg stroji nerátajte. Hrudný pás nie je súčasťou balenia a zariadenie ani nedisponuje snímačom tepu z hrudného pásu. Takáto funkcia je dostupná aj pri omnoho lacnejších modeloch.

Záverečné hodnotenie

Celkový dojem z bežeckého pásu inSPORTline Gardian G8 je rozpačitý. Nejde o bežecký pás do obývačky. Masívna konštrukcia je stvorená pre komerčné účely do posilňovní a pre vysokú frekvenciu ľudí. O tom svedčí aj motor s výkonom 6 HP. Aj programová ponuka je bohatá. Elektronické nastavovanie sklonu je jednoduché. Ak sa zžijete s ovládaním pásu, nebudete mať problém. Sú však veci, ktoré sa ťažko odpúšťajú.

Snímač tepu z hrudného pásu sa možno zdá ako drobný detail, ale verte či nie, za túto cenu je to niečo, čo nesmie chýbať. Navyše, prístroj meria tep iba do hodnoty 140 úderov za minútu, čo je takisto limitujúce a profesionálni športovci sa pohybujú v iných číslach. Obrovským mínusom je absentujúci ventilátor. Za cenu, ktorú platíte, je to naozaj markantná strata. I napriek tomu je inSPORTline Gardian G8 bežeckým pásom, ktorý ponúkne dostatok slobody, individuálne podmienky a behať na ňom spôsobuje radosť.

Pozitíva

Veľký displej
Priestranná bežecká plocha
Silný motor

Negatíva

Neobsahuje ventilátor
Tep meria iba do hodnoty 140 tepov/min.
Nedisponuje snímačom tepu z hrudného pásu


Autor recenzie: Martin Kunkel
Dátum publikovania: 30.08.2019
Bežecké pásy inSPORTline – recenzie, test, porovnanie

Bežecké pásy inSPORTline – recenzie, test, porovnanie

inSPORTline je po celej Európe známym distribútorom športového a fitness vybavenia . Značka bola registrovaná v roku 2001 v Českej republike . O 3 roky neskôr bol spustený český e-shop. Na Slovensku pôsobí spoločnosť od roku 2007, kedy bola otvorená 1. kamenná predajňa na našom území, konkrétne v Trenčíne. V súčasnosti... Prečítať článok


Pridať komentár