Whirlpool AFB 601 AP recenzia

Whirlpool AFB 601 AP recenzia a skúsenosti

Jednodverová mraznička v energetickej triede A+ . Praktické vnútorné zásuvky pre prehľadné skladovanie potravín Mraziaci výkon 8 kg znamená schopnosť mrazničky zmraziť 8 kg...

od 169 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Pred kúpou novej mrazničky treba zvážiť priestorové možnosti svojej domácnosti. Menšiu mrazničku človek ocení vtedy, ak býva v byte, do ktorého v žiadnom prípade nevopchá obrovský spotrebič s veľkým objemom. Model Whirlpool AFB 601 AP sa stal víťazom súťaže Produkt roku 2015 (kategória Mrazničky). V našej recenzií si predstavíme jeho silné a slabé stránky.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na mrazničky a redakčný výber najlepšie mrazničky

Kompaktný model s nízkou spotrebou energie

Vnútorný objem iba 54 cm širokej mrazničky je 86 litrov. Je teda vhodná aj ako záložný (prípadne doplnkový) spotrebič k vašej kombinovanej chladničke s mrazničkou. Model patrí do kategórie voľne stojacich a nie je určený na zabudovanie. Whirlpool AFB 601 AP je zaradený do energetickej triedy A+, vďaka čomu boli odhadnuté priemerné ročné náklady na mrazenie na skvelých 37 EUR.

Výhodou spotrebiču je aj to, že si ho môžete prispôsobiť a meniť otváranie dvierok. Jeho vnútorný priestor tvoria 4 samostatné priehradky. Posledná priehradka je najväčšia, umiestnite do nej teda aj väčšie potraviny. Plast, z ktorého sú šuplíky vyrobené, pôsobí na prvý pohľad mierne labilne, sú však vyrobené z tvrdeného plastu. Pri vyťahovaní primrznutej priehradky  si však aj tak dajte pozor a príliš nepoužívajte „hrubú silu“.

Tichý chod a prijateľný mraziaci výkon

Priestorovo úsporný model Whirlpool AFB 601 AP má veľmi dobre riešené otváranie. Úchyt je integrovaný do dvierok a do priestoru netrčí žiadne madlo. Jeho mraziaci výkon dokáže za 24 hod. zmraziť 8 kg čerstvých potravín. V prípade poruchy alebo výpadku prúdu dokáže uskladniť potraviny ďalších 17 hod. Model nedisponuje žiadnymi špeciálnymi funkciami a jeho odmrazovanie musíte zvládnuť ručne.

Medzi jeho pozitíva by sme určite zaradili aj tichú prevádzku. Hlasnejšie spínanie termostatu však zaručene neprepočujete. Mínusom je chýbajúce vnútorné osvetlenie a absencia akýchkoľvek diód, ktoré by vás upozornili na to, že sa so spotrebičom niečo deje (napr. pokles vnútornej teploty) príp. že prestal fungovať.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ víťaz súťaže Produkt roku 2015 (kategória Mrazničky)
+ menšie rozmery – vhodná do malých bytov, na chatu, ako záložný alebo doplnkový spotrebič
+ energetická trieda A+
+ 4 samostatné priehradky
+ tichá prevádzka
+ dobre riešené otváranie dvierok
+ otváranie dvierok na obe strany
+ solídny mraziaci výkon 8 kg / 24 hod.
+ 17 hod. uskladnenie potravín v prípade poruchy / výpadku prúdu
+ prijateľná cena

thumb_down

- bez vnútorného osvetlenia
- hlasnejšie spínanie termostatu
- hrúbka plastových priehradiek by mohla byť väčšia
- absencia svetelných diód

Mraznička Whirlpool AFB 601 AP vás poteší prijateľnou cenou a solídnym mraziacim výkonom. Je malá, priestorovo úsporná a vhodná do každého bytu. Spotrebič vás osloví aj svojou nízkou spotrebou energie, tichou prevádzkou a dostatočne dlhou dobou uskladnenia zmrazených potravín v prípade výpadku prúdu. Množstvo pozitív určite vyváži niekoľko negatív, preto vám kúpu tohto modelu môžeme odporučiť.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Akú mrazničku? Skriňové, truhlicové alebo šuflíkové

Akú mrazničku? Skriňové, truhlicové alebo šuflíkové

Mrazničky, ako spotrebiče, ktoré dovoľujú výrazne predĺžiť životnosť potravín, oceňujú nielen rodiny, ale aj jednotlivci. Nemali by tak chýbať v žiadnej domácnosti. Pred nákupom mrazničky je vždy nutné si určiť, aký typ mrazničky potrebujete. Základnými kritériami pri kúpe mrazničky sú... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2020 – Čierny piatok 27.11.2020

Black Friday Slovensko 2020 – Čierny piatok 27.11.2020

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete, na... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Whirlpool AFB 601 AP

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Mrazničky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Whirlpool WHS 2121

Pridať komentár