Recenzia slúchadiel Beats EP

Slúchadiel nie je nikdy dosť a vždy potešia tie najnovšie. Mne urobili radosť nové Beats EP, ktoré pribudli do mojej zbierky lepších aj tých horších slúchadiel.

Slúchadlá Beats EP

Zo začiatku som mala obavy, či budú pre mňa vhodné a nie sú primárne zamerané na basy. Musím sa priznať, že najviac má lákal ich dizajn, čo je ušiam v podstate jedno. Používam ich na počúvanie približne 2 týždne a zatiaľ sú moje pocity viac pozitívne ako negatívne.

Luxusný dizajn základného modelu

Slúchadlá Beats EP patria do portfólia Beats by Dr. Dre. Ide o model káblových slúchadiel On-Ear (na ucho). Sú to veľmi pekné slúchadlá s luxusným dizajnom, napriek tomu, že je to základný model. Na výber sú v 4 farbách: biela, čierna, modrá a pre Beats typická červená. Ja mám bielu verziu, ktorá sa mi páčila najviac.

Vzhľad slúchadiel je minimalistický. Po stranách je logo Beats a štýl im pridávajú nerezové posúvníky, ktorými sa prispôsobuje výška dosadnutia na uši. Vnútorná strana slúchadiel je polstrovaná jemnými vankúšikmi a rovnako dobré je riešená aj vrchná oblúková časť. Slúchadlá sedia na hlave a ušiach veľmi dobre a ani po dlhšom počúvaní som nemala problém, žeby ma niečo tlačilo. K výbornému pocitu prispievala aj nízka hmotnosť. Kábel je plochý a veľmi dobre spracovaný do mušlí. Pri počúvaní nevadí, ale nedá sa odpojiť, ako je to pri drahších modeloch. Nachádza sa ňom ovládanie pre reguláciu hlasitosti, vypnutie a pozastavenie prehrávania. Slúchadlá sú ukončené „pozláteným“ 3,5 mm audio jackom. Balenie je veľmi pekné. Pozostáva z červenej otváracej krabice s kontrastným čiernym vnútrom. Samotné slúchadlá sú uložené v sivom látkovom vrecku. Nechýba niekoľko malých brožúrok a samolepka s logom Beats. Celé to chráni biely zasúvací kryt. Netvrdím, že sú to najkrajšie slúchadlá na svete, ale mne sa jednoduchý dizajn veľmi páči.

Beats EP

Počúvanie hudby aj prijímanie hovorov

Model Beats EP pripojíte konektorom k akémukoľvek mobilu, tabletu alebo PC, ale má to jeden háčik. Keďže ide primárne o slúchadlá pre zariadenia s iOS a Mac OS, ovládanie vám síce bude fungovať aj na Androide, ale oželieť budete musieť hovory. A tu sa dostávame k ďalšiemu problému. Ak máte niektorý z najnovších modelov iPhone, ktoré bohužiaľ už nedostali do balenia redukciu audio jack - lightning konektor, musíte si ho k slúchadlám zakúpiť. Redukciu používam pri počúvaní hudby z iPhonu. Ovládanie a prijímanie hovorov funguje veľmi dobre.

Zvuk ma nesklamal

Mala som mierne obavy súvisiace s prebasovaným zvukom, ale nemá na toľko zvýraznené basy, ako niektoré iné modely. Nie som síce expert na hodnotenie zvuku slúchadiel, ale mne sa hudba aj hovorené slovo počúva s modelom Beats EP veľmi príjemné. Zvuk je čistý, hlasitosť dobrá, basy a stredy výborné. Výšky sú slabšie. Možno trochu viac cítiť tie nižšie frekvencie pri niektorých žánroch hudby. V takom prípade je lepšie si to nastaviť equalizérom na zariadení.

Beats EP slúchadlá

Zhodnotenie na záver

Nechcem tieto slúchadlá nadmieru vychvaľovať, ale patria k tým s celkom dobrým pomerom kvality zvuku, vydareným dizajnom a dostupnou cenou. Cenovo išli dole oproti cene s akou prišli na trh, čo je dôvod, prečo som ich kúpila. Na ušiach sedia dobre, konštrukcia je vďaka spevneniu nerezovou oceľou výborná a hmotnosť skoro neucítite. Ak vám vyslovene nevadí trochu viac basov a okresané ovládania na kábli v prípade, že nemáte iPhone, je to dobrá voľba.

Značka Beats sa predáva primárne, ako príslušenstvo pod záštitou Apple, čo je trochu viac v prospech užívateľov so zariadeniami iOS. Aj tu však môžete naraziť na problém "redukcia" k iPhonu. Nikde som sa nedostala k presnejšej informácii o frekvenčnom rozsahu, výrobca ho, zdá sa, neuvádza pri tomto modeli. Beats EP nepatria do kategórie referenčných slúchadiel, ale majú veľmi dobrý, vyvážený zvuk a odporúčam ich bežnému užívateľovi. Nároční užívatelia si pravdepodobne budú vyberať slúchadlá z vyššej triedy.

Klady:

 • štýlový dizajn,
 • kvalitné spracovanie,
 • pevná konštrukcia, odolný materiál,
 • nízka hmotnosť,
 • dobre sedia na ušiach,
 • dobré odhlučnenie,
 • jednoduché ovládanie (iOS a Mac OS zariadenia),
 • čistý, vyvážený zvuk,
 • mierne zvýraznené basy,
 • balenie obsahuje vrecúško na prenášanie,
 • dostatočne dlhý kábel 1,4 m,

Zápory:

 • pre niekoho viac výrazné basy
 • obmedzené ovládanie na zariadeniach s OS Android
 • nedajú sa sklopiť alebo zložiť pre pohodlnejšie prenášanie
Hodnotenie článku:
(84.4%)

Pulbikované dňa: 28.11.2018


Komentáre

14/12/2018 16:02
m. petro

Tieto slúchadlá sú fajn. Mnoho ľudí ich krizuje, že beats sú drahé a hrajú nic moc. Ale tento model, nie je drahý, dá sa v pohode za dobrú cenu zohnať, má síce silnejšie basy, ale stredy hrajú veľmi dobre a výšky to zvlada slušne. Niesú to drastické bassovky. Vyzerajú fakt pekne a ak si porovanám tento model s nejakými plastovými Sony, JBL a podobne v taje cene, majú navrch. Niekdy hold treba skúsiť, ako len hajtovať, že to ahento je zlé. Sám som moc do nich nechc el ísť, ale ako išla cena bral som a neľutujem. Mám červenú verziu a určite odporúčam pre študentov, nenáročných poslucháčov.

Pridať komentár