Narex ASP 18-2A aku skrutkovač – recenzia, skúsenosti

Vysoký krútiaci moment
Regulácia otáčok
Ergonomická rukoväť
LED osvetlenie
LED indikátor stavu batérie
2 batérie v balení

Hodnotenie:
(79.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Počet rýchlostí: 2 | Maxkrútiaci moment: 60 Nm | Kapacita akumulátora: 2 000 mAh | Napätie akumulátora: 18 V | Funkcia príklepu: áno | Hmotnosť: 2 kg

Narex ASP 18-2A patrí medzi najlepšie aku skrutkovače na trhu. Dvojrýchlostný elektromotor poháňaný akumulátorom s kapacitou 2 000 mAh (dva akumulátory v balení) možno využívať aj ako vŕtačku. Maximálny krútiaci moment dosahuje hodnotu ah 60 Nm. Disponuje plynulou reguláciou otáčok od 460 ot./min. až po 24 000 ot./min.

Vďaka prevodom a príklepu je možné vŕtať s aku náradím aj do odolnejších materiálov. Napätie akumulátorových článkov je 18 V. Súčasťou balenia je aj praktický kufor. Funkcia príklepu je pri vŕtaní veľmi vítaná. Aku skrutkovať využíva klasické rýchloupínacie skľučovadlo. Jeho rozsah je od 1,5 až 13 mm. Integrované je LED svetlo a regulovať možno aj nastavenie krútiaceho momentu. Nechýba ochrana proti prehrievaniu motora a praktický indikátor o stave nabitia batérie.

Aku skrutkovač Narex ASP 18-2A je dostupný na ✅  webe Heureka.sk.

Uťahuje i vŕta

Narex ASP 18-2A nie je len skrutkovačom, ale je zároveň i vŕtačkou. Výkonný bezuhlíkový elektromotor s rozsahom krútiaceho momentu až 60 Nm teda sľubuje poriadny záber. A tak aj je. Dvojrýchlostný chod má veľmi vysoký rozsah otáčok. Zatiaľ čo pri skrutkovaní vám bude stačiť jeden prevod s otáčkami od 460 až po 1 600 ot./min. pri vŕtaní oceníte druhý stupeň s maximálnym množstvom až 24 000 ot./min.

Narex ASP 18-2A recenzia

Vďaka rozsahu skľučovadla 1,5 – 13 mm môžete vŕtať otvory s priemerom až 13 mm. Vďaka príklepu si poradíte aj pri vŕtaní do odolnejších materiálov ako murivo alebo oceľ. Verte alebo nie, ale príklep a vŕtanie do betónového panelu urobia svoje. Narex ASP 18-2A to zvládol na jednotku. Pri skrutkovaní do dreva alebo plastu sme pri testovaní nemali problémy. Elektromotor spoľahlivo zaberal. Navyše pri skrutkovaní môžete regulovať aj silu maximálneho krútiaceho momentu. Pri vŕtaní zasa aj počet otáčok.

Vlastnosti akumulátora

Lítiovo-iónový akumulátor s kapacitou 2 000 mAh síce nie je najväčší vo svojej triede a pri profesionálnom náradí za pomerne vysokú cenu by sme očakávali aj batériu s vyššou kapacitou, no Narex ASP 18-2A to vyriešil po svojom. Už z názvu je jasné, že akumulátor pracuje s napätím 18 V a podstatné je aj to, že motor je bezuhlíkový. To znamená, že spotrebúva zhruba o 30 percent menej z kapacity batérie, než motory s uhlíkom.

Aku skrutkovač a vŕtačka v jednom Narex ASP 18-2A

A koľko vlastne batéria vydrží? Môže zvládnuť i hodinu, no môže zvládnuť i menej. Tento parameter nikdy nie je presný, pretože v mnohom záleží, pod akou záťažou aku náradie pracuje. Do núdze sa však nedostanete, pretože Narex dodáva akumulátory dva a k nim, samozrejme, aj nabíjačku ANI-UNI C. Ak by sa teda 2 000 mAh mohlo zdať málo, nenechajte sa oklamať. Čas nabíjania batérie z úplného vybitia na 100 percent trvá približne 30 minút. Súčasťou je i prepravný kufrík.

Konštrukcia a ďalšie funkcie

Z konštrukčného hľadiska stačí povedať len toľko, že Narex je Narex. Jednoducho, nesklamal. Ergonomická rukoväť a veľmi kvalitne pôsobiace materiály sú v tejto cenovej kategórii povinnosťou a lacné plasty by nás rozhodne nepotešili. Životnosť stroja predlžuje ah hliníkové puzdro prevodovky, ako aj celokovová konštrukcia prevodovky samotnej. Nechýba ani ochrana proti prehriatu motora.

Narex ASP 18-2A príslušenstvo

Efektívne je LED osvetlenie, ktoré sa môže zísť pri vŕtaní alebo skrutkovaní na miestach, kde nie je dostatok svetla. Akumulátorová vŕtačka/skrutkovač je takisto vybavená LED indikátorom stavu nabitia batérie. Jediným neduhom môže byť na úkor kvalitných materiálov pre niekoho vyššia hmotnosť okolo 2 kg.

Záverečné hodnotenie

Ak pre vás otázka financií nehrá až takú rolu a nedali ste si za cieľ na aku náradí šetriť, potom Narex ASP 18-2A bude pre vás správna voľba. Výkonný elektromotor a sada dvoch akumulátorov s kapacitou 2 000 mAh je rozhodne najsilnejšou stránkou tohto náradia. Regulácia otáčok vo vysokom rozsahu od 460 až po 24 000 ot./min. je pri vŕtaní i skrutkovaní veľkou devízou. K tomu si treba domyslieť i príklep, ktorý je platným pomocníkom pri vŕtaní do odolných materiálov.

Elektromotor je dvojrýchlostný a bezuhlíkový, šetrí efektívne kapacitu batérie. Narex dodáva takisto praktický kufrík a nechýba ani nabíjačka. Akumulátor pracuje pod napätím 18 V. Integrované je LED svetlo o LED indikátor stavu batérie. Pre výmenu vrtákov či britov je tu klasické rýchloupínacie skľučovadlo. Čas nabitia batérie je plus – mínus 30 minút. Kvalitné materiály a ergonomická rukoväť nechýbajú. Azda jedinou slabinou môže pre niekoho byť vyššia hmotnosť – 2 kg.

Pozitíva

Vysoký krútiaci moment
Regulácia otáčok
Ergonomická rukoväť
LED osvetlenie
LED indikátor stavu batérie
2 batérie v balení

Negatíva

Vysoká cena


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 14.09.2020
Najlepšie aku skrutkovače 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie aku skrutkovače 2022 – recenzie, test, porovnanie

Akumulátorové skrutkovače sú na trhu veľmi obľúbeným náradím a v dielni žiadneho poriadneho, ale aj príležitostného majstra by aku skrutkovač chýbať nemal. Akumulátor ako zdroj energie má pri práci množstvo výhod. Pred kúpou by ste si však mali urobiť prieskum a zistiť si, aké parametre si je potrebné všímať. Zároveň musíte zvážiť, pre aký účel budete aku skrutkovač pravidelne či menej... Prečítať článok


Pridať komentár