Klarstein Vampir mlynček na mäso – recenzia, skúsenosti

Početné príslušenstvo
3 kotúče na mletie mäsa
Cca 90 kg mäsa za hod.
Spätný chod

Hodnotenie:
(77.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Elektrický mlynček na mäso Klarstein Vampir s výkonom 600 W a sadou čepieľok z tvrdenej nerezovej ocele si bez problémov poradí aj s väčším množstvom mäsa. S rýchlosťou 90 kg/h spracuje naraz do 10 kg mäsa, rýb alebo zeleniny. K príslušenstvu patrí sada na plnenie klobás, nadstavec na prípravu čajového pečiva či nadstavec na prípravu kebbe. Mäso môžete vďaka 3 kotúčom s rôzne veľkými otvormi pomlieť na rôznu hrúbku. Nadstavce, kotúče, slimákové teleso, nože a vanička sú vyrobené z nerezovej ocele, čiže sa ľahko čistia.

Mlynček na mäso sa už dávno vytratil z väčšiny domácností. Ide pritom o stroj, s ktorým viete, že namleté mäso je čerstvé, môžete si ho namlieť podľa potreby na rôznu hrúbku a v rôznych množstvách. Zvyčajne je vhodný nielen na mäso, ale aj spracovanie zeleniny či prípravu čajového pečiva. Vyskúšali sme elektrický mlynček na mäso Klarstein Vampir. Čo všetko ponúka? Oplatí sa?

Elektrický mlynček na mäso Klarstein Vampir nájdete na ✅ webe Heureka.sk.

Rýchle mletie

Mlynček na mäso Klarstein Vampir disponuje motorom s príkonom 600 W a radí sa k poloprofesionálnym mlynčekom. Počas stálej prevádzky spracuje naraz až do 10 kg mäsa, rýb či zeleniny rýchlosťou 90 kg/h, potom si musí dať prestávku. Rýchlosť spracovania je podľa nás na domáce použitie naozaj výborná.

Klarstein Vampir recenzia

Nielen nerezová oceľ

Z nerezovej ocele sú nielen čepieľky, ale aj kotúče na mletie. Mlecí nadstavec a ručné koliesko sú zas vyrobené z vysokoleštenej hliníkovej liatiny. Môžete si vybrať, či chcete mäso namlieť najemno, nahrubo alebo stredne. Priemer otvorov kotúčov je 3, 4,5 a 8 mm.

Početné príslušenstvo

Okrem samotného mlynčeka na mäso sa v balení nachádzajú aj 3 kotúče s otvormi z nerezovej ocele, 1 krídlová inox čepeľ, 1 náhradné ozubené koliesko do slimákového telesa, sada na plnenie klobás s nadstavcom na prípravu kebbe a 1 nadstavec na prípravu čajového pečiva. Nadstavec na plnenie klobás sa dá použiť aj ako posúvač potravín, uľahčuje vkladanie potravín do nerezovej vaničky.

Nadstavce mlynčeka na mäso Klarstein Vampir

Ovládanie pomocou tlačidiel

Mlynček na mäso má také jednoduché ovládanie, že ho zvládne používať skutočne každý. Na tele prístroja nájdete 2 tlačidlá – on/off spínač s modrou kontrolkou a spätný chod na odstránie zvyškov mäsa a cesta a uvoľnenie zaseknutého mäsa v mlynčeku. Pri prehriatí alebo preťažení sa stroj vypne, takže nehrozí jeho zničenie pri nadmernom používaní.

Nekomplikované čistenie

Nadstavce sú z nerezovej ocele, slimákové teleso je vyrobené z hliníkovej liatiny a tvrdenej nerezovej ocele, takže sú nenáročné na údržbu. Čistenie uľahčujú aj zaoblené hrany vnútri stroja. Nemôžu sa síce umývať v umývačke riadu, ale zvládnete to aj mäkkou hubkou a šetrným čistiacim prostriedkom.

Čierny mlynček na mäso Klarstein Vampir

Záverečné hodnotenie

Elektrický mlynček na mäso Klarstein Vampir pôsobí kvalitne a spoľahlivo. Využijú ho nielen milovníci mäsa, ale aj vegetariáni – môžu pripravovať čajové peživo či vytvárať náplne do cestovín. Strojček spĺňa, čo sľubuje. Mäso dokáže spracovať rýchlo, pomelie ho na rôznu hrúbku. Plniaca vanička uľahčuje vkladanie mäsa, použité materiály zjednodušujú jeho čistenie. Stroju nie je čo vytknúť, so všetkým si poradí tak, ako má.

Pozitíva

Početné príslušenstvo
3 kotúče na mletie mäsa
Cca 90 kg mäsa za hod.
Spätný chod

Negatíva

Zatiaľ žiadne


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 12.09.2019
Najlepšie elektrické mlynčeky na mäso 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie elektrické mlynčeky na mäso 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Čerstvé pečené klobásky, hamburgery na grile na ktorých sa pomaly roztápa voňavý čedar či boloňské ragú na cestoviny dusené s červeným vínom – to všetko sú pokrmy, na ktorých prípravu potrebujete poriadny mlynček na mäso. Niektoré multifunkčné kuchynské roboty totiž mäso iba posekajú a výsledkom je, že nemá správnu konzistenciu, lepí sa a tvorí veľké kusy. Prečítajte si radšej náš... Prečítať článok


Komentáre

09/03/2023 18:59
Eduard Hrdý

Mám záujem o mlynček vampir

20/02/2021 09:00
Ladislav Šamko

Dobrý deň mám záujem o tento typ mlynčeka na mäso moje t.č 0904935687

Pridať komentár