Parkside drážkovacia fréza do muriva PMNF 1350 E4 – recenzia, skúsenosti

Cenovo dostupná drážkovacia fréza do muriva Parkside patrí do segmentu hobby náradia. Napriek tomu disponuje dostatočným výkonom. Fréza na drážkovanie je dodávaná v praktickom kufríku s ručným sekáčom i upínacím kľúčom.

Parkside drážkovacia fréza do muriva PMNF 1350 E4 recenzia

Súčasťou dodávky je aj adaptér na externé odsávanie. Fréza disponuje dvoma diamantovými reznými kotúčmi.

Tehla, betón i sadrokartón

Drážkovacia fréza Parkside disponuje príkonom 1 350 W. Za veľkú výhodu pri práci s drážkovacou frézou považujeme plynulý nábeh výkonu. Vďaka tomu je drážkovanie tehlového i betónového muriva veľmi hladké a bez zbytočných nepresností. Pri zaťažení fréza výkon reguluje. Pri voľnobehu motor produkuje 9 000 ot./min. V prípade príliš veľkého tlaku sa zariadenie zastaví a zbytočne sa neprehrieva. Nehrozí tak skrat alebo zhorenie uhlíkov v motore. Fréza má automatickú ochranu proti preťaženiu.

Diamantové rezné kotúče a externé odsávanie

Súčasťou príslušenstva sú takisto (už upevnené) dva diamantové rezné kotúče určené na drážkovanie do betónu, tehly, sadrokartónu či do omietok. Priemer rezných kotúčov je 125 mm. Pri používaní môžete hĺbku drážky plynulo a pohotovo regulovať. Na bočnej strane sa nachádza regulačná skrutka, za pomoci ktorej môžete nastaviť hĺbku drážky od 0 do 30 mm. Plynulo nastaviteľná je aj šírka drážky od 8 do 26 mm.

Parkside drážkovacia fréza do muriva PMNF 1350 E4 diamantové rezné kotúče

Výrobca myslel aj na prach a neporiadok, ktorý pri drážkovaní nepochybne vzniká. Frézu je možné pripojiť k externému odsávaciemu zariadeniu – ideálne, ak ide o priemyselný vysávač. V rámci príslušenstva sa nachádza takisto adaptér a redukcia na odsávanie prachu.

Systém Spindle Lock a ergonomický tvar

Zariadenie je vybavené štandardným závitom vretena M14. Výmena kotúčov trvá pár sekúnd. Fréza je vybavená aretáciou vretena Spindle Lock, čo teda výmenu kotúčov výrazne uľahčuje. Práca s „drážkovačkou“ je naozaj nenáročná. Hoci je pomerne hlučná, dobre sa drží a prispieva k tomu i dobrá ergonómia či mohutná rukoväť. V pomere k cene kvalita materiálov nesklame, no ani neohúri. Prívodný kábel má až 3 metre a výrobca teda v tomto smere myslel prakticky.

Parkside drážkovacia fréza do muriva PMNF 1350 E4 recenzia

Skúsenosti a recenzie

Drážkovacia fréza Parkside patrí do segmentu hobby náradia. Preto nemožno očakávať nadštandardný výkon. Viacerým spotrebiteľom výkon elektromotora s príkonom 1 350 W postačuje, no niektorí by požadovali viac. Každopádne drážkovacia fréza svoju úlohu splní na jednotku. Zákazníkom mierne prekáža aj vyššia hladina hluku na úrovni 105 dB.

pomere ceny a kvality pozitívne zákazníci hodnotia celkové spracovanie zariadenia i použité materiály. Opomenúť nemožno ani praktický prenosný kufrík, v ktorom možno zariadenie prenášať či uskladniť. Spotrebitelia chvália aj odolnosť diamantových kotúčov a ich jednoduchú výmenu.

Recenzie a skúsenosti s Parkside drážkovacou frézou do muriva PMNF 1350 E4
Zdroj: Lidl.sk

Spoľahlivo funguje aj regulácia hĺbky a šírky drážky. Veľmi oceňujeme ochranu proti preťaženiu, kedy sa pri vyššej záťaži zariadenie zastaví a nehrozí tak poškodenie prístroja či jeho nadmerné prehrievanie. Niektorí zákazníci kritizovali častejšie zastavovanie, no dôležité je pri drážkovaní aj správny tlak a nastavenie hĺbky či šírky drážky. Vo väčšine prípadov drážkovacia fréza Parkside spĺňa požiadavky zákazníkov.

Výhody a nevýhody Parkside drážkovacia fréza do muriva PMNF 1350 E4

  • Pomer ceny a kvality
  • Primeraný výkon
  • Praktický kufrík
  • Kvalitné rezné kotúče
  • Dlhý prívodný kábel
  • Dobrá ergonómia
  • Vyššia hladina hluku
  • Častejšie zastavovanie frézy

Parametre, cenové porovnanie a záverečné hodnotenie

Parametre Parkside AKU reťazová píla PKSA 20-Li B2

Parameter Hodnota
Pohon elektrický
Príkon 1 350 W
Menovité napätie 230 V
Otáčky voľnobehu 9 000 ot./min.
Priemer rezného kotúča 125 mm
Typ kotúčov diamantové
Hĺbka drážky 0 – 30 mm
Šírka drážky 8 – 26 mm
Závit vretena M14
Adaptér na odsávanie áno
Hlučnosť 105 dB
Dĺžka prívodného kábla 3 m

V segmente hobby náradia je táto drážkovacia fréza do muriva veľmi rozumnou voľbou. Pomer ceny a kvality je bezkonkurenčný. Hoci niektorým spotrebiteľom vadí vyššia hlučnosť a chýba výkon, ide o cenovo dostupný model s veľmi solídnymi parametrami.

Veľkým plusom je celkové spracovanie zariadenia, robustná konštrukcia a takisto je dodávaný s praktickým kufríkom. Potešia diamantové kotúče a ich odolnosť. Komplexne tak drážkovacia fréza Parkside ponúkne v hobby segmente všetko, čo spotrebiteľ môže očakávať. V prípade nedostupnosti produktu je na základe spokojnosti zákazníkov vhodnou alternatívou výkonnejší model – Parkside drážkovacia fréza do muriva PMNF 1500 A1.

Parkside drážkovacia fréza do muriva PMNF 1350 E4 balenie

Parkside drážkovacia fréza do muriva PMNF 1350 E4

Parkside drážkovacia fréza do muriva PMNF 1350 E4 kotúč

Parkside drážkovacia fréza do muriva PMNF 1350 E4 držadlo

Parkside drážkovacia fréza do muriva PMNF 1350 E4 recenzia

Parkside drážkovacia fréza do muriva PMNF 1350 E4 recenzia

Parkside elektrická drážkovacia fréza do muriva PMNF 1350 E4

Parkside drážkovacia fréza do muriva PMNF 1350 E4 príslušenstvo

Parkside drážkovacia fréza do muriva PMNF 1350 E4 príslušenstvo

Parkside drážkovacia fréza do muriva PMNF 1350 E4 kufrík

Hodnotenie článku:
(80.2%)

Pulbikované dňa: 09.03.2022

Autor
Denis Ruščák

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného dňa, zlý či dobrý, vám do života môže priniesť niečo nové a urobiť deň výnimočným. Neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred je mojim životným mottom a motiváciou. To platí aj pri písaní. Písanie je mojim hobby, do ktorého dávam kúsok seba. Písanie na rôzne témy od zaujímavostí, faktov, trendov, marketingových textov, SEO článkov až po spravodajstvo. Čaro slova a písma je neobmedzené a okrem emócie ponúka aj bezhraničné vedomosti. Každým článkom sa preto snažím obohatiť ako seba, tak i samotného čitateľa, ktorému ponúkam jedinečný a osobitý obsah.


Komentáre

24/06/2022 22:42
Anton

Zariadenie je dosť slabé, očakával som oveľa lepší výkon. Myslím, že druhýkrát by som si ho už nekúpil. Pre bežné a nenáročné práce v domácnosti však môže niektorým používateľom vyhovovať.

19/05/2022 10:44
Igor

Drážkovacia fréza do muriva PARKSIDE® Drážkovacia fréza do muriva PMNF 1350 E4 je za tú cenu celkom fajn, no už pri počúvaní je citeľné, že ložiská sú veľmi nekvalitné. Pri zapnutí vydáva divné zvuky a mám pocit, akoby som používal nie novú, ale nejakú starú frézu. Vzhľadom k cene však prižmúrim oči. Škoda je však aj to, že sem výrobca nedal silnejší motor. Pomer ceny a kvality ok.

Pridať komentár