Parkside AKU reťazová píla PKSA 20-Li B2 – recenzia, skúsenosti

Akumulátorová reťazová píla značky Parkside v ideálnom pomere ceny a kvality ponúka spotrebiteľovi možnosť komfortného bezkáblového pílenia. Veľkou výhodou je plynulý a tichý chod reťazovej píly.

Parkside AKU reťazová píla PKSA 20-Li B2 recenzia

Model nie je dodávaný s akumulátorom a nabíjačkou. Toto príslušenstvo je potrebné dokúpiť samostatne.

Pripomína drahšiu konkurenciu

Po rozbalení AKU reťazová píla Parkside nenápadne pripomína drahšiu konkurenciu. Na prvý pohľad by ste si ju aj vzhľadom na sfarbenie mohli pomýliť s konkurenčnou prémiovou značkou Bosch, čo rozhodne nie je na škodu. Faktom však je, že v prípade Parkside reťazovej píly sa dostanete s cenou výrazne nižšie. Čo sa týka kvality spracovania, tá je priamo úmerná cene.

Parkside AKU reťazová píla PKSA 20-Li B2 príslušenstvo

Plastové časti na dotyk určite nepôsobia nekvalitne a labilne, práve naopak. Reťazová píla je robustná, no nie ťažká. Celková hmotnosť bez akumulátora je len 3,25 kg a veľmi dobré je aj ergonomické držanie. Problémom nie je ani upevnenie akumulátora. V balení okrem píly nájdete tiež 180 ml BIO reťazového oleja a ochranný kryt reťaze.

Automatické mazanie a kvalitná reťaz

Parkside AKU reťazová píla disponuje systémom automatického mazania reťaze, nemusíte sa tak obávať, že by ste museli prácu prerušovať a reťaz manuálne premazávať. Napúšťací otvor sa nachádza v hornej časti motorovej píly (kapacita nádržky je 270 ml).

Parkside AKU reťazová píla PKSA 20-Li B2 reťaz

AKU píla je dodávaná s kvalitnou oceľovou reťazou Oregon, ktorej hrúbka je 1,1 mm. Výrobca uvádza jej zvýšenú odolnosť. Maximálna dĺžka pílenia, a teda záber reťaze dosahuje hodnotu 23 cm. V porovnaní s drahšou konkurenciou je záber menší, no je potrebné si uvedomiť, že ide o hobby kategóriu pracovného náradia.

Jednoduchá obsluha a dostatočný výkon

Výrobca v tomto prípade cieli na menej náročných spotrebiteľov, ktorí požadujú za optimálnu cenu dostatočne uspokojivé parametre. V tomto akumulátorová reťazová píla Parkside túto požiadavku spĺňa. Rýchlosť pílenia je 6,5 m/s., čo je v kategórii hobby náradia viac ako dostačujúci parameter.

Parkside AKU reťazová píla PKSA 20-Li B2 balenie

Veľmi oceňujeme plynulý a tichý chod, no a z praktického hľadiska určite využijete jednoduché beznástrojové rýchlonapínanie reťaze. Nemusíte tak so sebou nosiť žiadny nadstavec, skrutkovač alebo kľúč. Otočným regulátorom nastavíte požadovanú vôľu reťaze. Pri pílení sa reťazová píla drží veľmi dobre. Má veľké protišmykové držadlo aj s bezpečnostným spínačom. V hornej časti takisto máte bezpečnostnú brzdu spätného rázu Anti-Kickback.

Bez batérie a nabíjačky

Výrobca odporúča akumulátor s kapacitu 4 Ah (20 V). Ako uvádzame v recenzii vyššie, nie je súčasťou dodávky. Pre funkčnosť zariadenia je jeho dokúpenie nevyhnutnosťou. Rovnako tak to platí aj o nabíjačke. Na výber máte výkonné rýchlonabíjačky alebo klasické nabíjačky s nižším výkonom. Výhodou rýchlonabíjačiek je, že dokážu akumulátor nabiť za výrazne kratší čas. V prípade 4 Ah akumulátor do 60 minút.

Skúsenosti a recenzie

Spomedzi recenzií používateľov rozhodne najviac boduje pomer ceny a kvality. Takisto viacero spotrebiteľov považuje za výhodu nízku hmotnosť a jednoduchú manipuláciu. Veľmi pozitívnou vlastnosťou je aj tichý chod AKU reťazovej píly Parkside.

Zákazníci si veľmi pochvaľujú taktiež výdrž 4 Ah akumulátora, ktorého dostupnosť je však niekedy problematická, a to platí aj o náhradných dieloch v prípade potreby servisovania. Pri poruche počas záručnej doby predajca nerobí problémy a pri reklamácii je možná výmena kus za kus. Menší 2 Ah akumulátor je na tom s výdržou horšie a pre prácu s reťazovou AKU pílou ho neodporúčame aj vzhľadom na nižší výkon.

Recenzie a skúsenosti s Parkside AKU reťazovou pílou PKSA 20-Li B2
Zdroj: Lidl.sk

V referenciách zákazníkov prevládajú pozitívne názory, ktoré sa týkajú aj kvality spracovania a celkového výkonu. Parkside akumulátorová reťazová píla si poradí aj s kmeňmi a guľatinou o priemere 20 cm. Rátať musíte pri náročnejších prácach s rýchlejším vybíjaním akumulátora.

Výhody a nevýhody Parkside AKU reťazová píla PKSA 20-Li B2

  • Bezkáblové pílenie dreva
  • Tichý chod
  • Pomer ceny a kvality
  • Dostatočný výkon
  • Primeraná výdrž batérie
  • Bez batérie a nabíjačky
  • Dostupnosť 4 Ah akumulátorov

Parametre, cenové porovnanie a záverečné hodnotenie

Parametre Parkside AKU reťazová píla PKSA 20-Li B2

Parameter Hodnota
Typ akumulátorová reťazová píla
Maximálny záber 23 cm
Rýchlosť reťaze 6,5 m/s.
Mazanie reťaze automatické
Rýchlonapínanie reťaze áno
Hrúbka reťaze 1,1 mm
Akumulátor nie je v balení
Odporúčaný akumulátor 4 Ah/20 V
Maximálna hlučnosť 85 dB
Rozmery 63,5 x 24,2 x 20,3 cm
Hmotnosť 3,25 kg (bez AKU)

Celkovo je Parkside AKU reťazová píla PKSA 20-Li B2 veľmi vhodnou voľbou pre nenáročných spotrebiteľov na hobby účely. V záhrade si poradí s väčšinou úloh a nevyrušuje vás pritom prívodný kábel či nadmerný hluk. Nezabúdajte, že je potrebné dokúpiť akumulátor a nabíjačku.

V pomere ceny a kvality patrí k najlepším modelom na trhu. Pôsobí veľmi odolne a robustne. Parkside patrí k značkám, ktoré si dlhodobo robia dobré renomé a v hobby segmente ide o jedného z najviac preferovaných výrobcov. AKU reťazová píla Parkside je dobrou investíciou. Ušetrí vám peniaze a zároveň splní základné požiadavky,ktoré od takéhoto AKU náradia v tejto cenovej hladine očakávate.

Parkside AKU reťazová píla PKSA 20-Li B2

Parkside AKU reťazová píla PKSA 20-Li B2 bez akumulátora

Parkside AKU reťazová píla PKSA 20-Li B2 recenzia

Parkside AKU reťazová píla PKSA 20-Li B2 popis

Parkside AKU reťazová píla PKSA 20-Li B2 držadlo

Hodnotenie článku:
(81.2%)

Pulbikované dňa: 09.03.2022

Autor
Denis Ruščák

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného dňa, zlý či dobrý, vám do života môže priniesť niečo nové a urobiť deň výnimočným. Neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred je mojim životným mottom a motiváciou. To platí aj pri písaní. Písanie je mojim hobby, do ktorého dávam kúsok seba. Písanie na rôzne témy od zaujímavostí, faktov, trendov, marketingových textov, SEO článkov až po spravodajstvo. Čaro slova a písma je neobmedzené a okrem emócie ponúka aj bezhraničné vedomosti. Každým článkom sa preto snažím obohatiť ako seba, tak i samotného čitateľa, ktorému ponúkam jedinečný a osobitý obsah.


Pridať komentár