Nákupný festival na Aliexpresse. Zľavy až 70 %

Aliexpress je jeden z najväčších internetových obchodov na svete s veľmi veľkým záberom, čo sa týka rôznorodosti tovaru. Láka milióny spotrebiteľov na nákup zaujímavými cenami, ktoré sú zlomkom cien podobného tovaru v iných e-shopoch. Bohužiaľ, niekedy aj zlomkom kvality.

Aliexpress festival - megazlavy

Tento obchod zastrešuje milióny predajcov prevažne z Činy a Hongkongu. Odosiela tovar do celého sveta a zákazníci ho vyhľadávajú hlavne kvôli nízkej cene a benefitu v podobe poštovného zadarmo. Ďalším kladom je spôsob platby podobný systému na aukčnom eBay. Medzi predajcom a spotrebiteľom stojí Aliexpress, ktorý drží platbu od spotrebiteľa až do chvíle, kým si ten neprevezme tovar a nepotvrdí svoju spokojnosť.

Konkurencia je veľmi veľká a rovnaký tovar môžete nájsť v rôznej cene s dosť veľkým rozdielom, ale aj v rôznej kvalite. Práve preto sa Aliexpress snaží dosť prísne reagovať na predajcov, ktorí nemajú dobré hodnotenia alebo nedodržali podmienky obchodovania na Aliexpress.

Aliexpress – nákup, dodanie, reklamácie, spory, vrátenie tovaru aj peňazí

Aliexpress – nákup, dodanie, reklamácie, spory, vrátenie tovaru aj peňazí

Určite ste už počuli od známych či čítali na internete o nakupovaní cez internet z Číny. Najznámejšou stránkou, cez ktorú ľudia nakupujú, je Aliexpress.com a jej hlavnými výhodami sú nepreberné množstvo druhov tovaru a veľmi nízke ceny. V článku vám prinášame podrobný návod, ako na... Prečítať článok

Svetový predajný festival Aliexpress 11. 11. 2020

V takej konkurencii sú zľavy počas rôznych období alebo 24-hodinové zľavy skoro samozrejmosťou. Jednou z najväčších a veľkoplošných zliav je Global Shopping Festival Aliexpress (svetový nákupný festival). Na tento každoročný festival láka Aliexpress už pár dní dopredu hrou o zľavové kupóny na nákup.

Aliexpress Global Shopping Festival 2019

Preferuje overených predajcov a veľmi veľkej obľube sa tešia predajcovia, ktorí ponúkajú originálny tovar čínskych a kórejských značiek najmä elektroniky a mobilnej techniky. Značky ako Xiaomi, Meizu, Huawei, ZTE a modely, ktoré na európsky trh neboli ani uvedené, tam nájdete za výhodné ceny.

Na čo si dávať pozor

Napriek tomu číha na zákazníka aj veľa nástrah. Tovar, ktorý sa tvári ako originál, ale je len jeho napodobneninou v nižšej kvalite. Na čo by ste si mali dať pozor pri nákupe cez Aliexpress?

Preverte si dôveryhodnosť predajcu. Najjednoduchšou cestou sú recenzie priamo od spotrebiteľov aj s priloženými fotografiami tovaru. Celkové hodnotenie predajcu, ktoré sa vytvára počtom kladných hodnotení a ktoré predajca získava od počtu ocenenia udeľované Aliexpressom. Skontrolujte si, odosielanie na Slovensko a spôsob poštovného.

Nákupný festival na Aliexpress 11. 11. 2019

Najlepšie je vyhľadávať tovar hneď s nastavením kritéria Free Shipping a kritéria hodnotenia predajcu. Po výbere a potvrdení platby (nutná registrácia pre nákup) doplníte svoje platobné údaje a čakáte na potvrdenie Aliexpressu o zaregistrovaní vašej objednávky. Platba vám je síce hneď stiahnutá, ale Aliexpress ju odošle predajcovi až po potvrdení, že ste objednávku prijali a potvrdili svoju spokojnosť. Tento predajný proces nie je ťažký, ale komunikácia prebieha v anglickom jazyku, a preto je výhodou, ak tento jazyk ovládate.

Najpredávanejšie na Aliexpresse – Darčeky pre deti

Najpredávanejšie na Aliexpresse – Darčeky pre deti

Hľadanie darčekov ⭐ pre dieťa samo osebe je pomerne náročné. Keď konečne nájdete vhodný dar môžete zistiť, že je trochu drahý a nemôžete si ho dovoliť. Potom sa tortúra s hľadaním darčeka opakuje, kým nenájdete niečo v rozumnej cenovej hladine, čo by sa pritom vášmu dieťaťu páčilo. Čo tak... Prečítať článok

Ako je to s DPH a clom

Ďalším sklamaním, ktorého sa môžete dočkať je, že vám poštár namiesto balíčku prinesie list z Colného úradu Slovenska. Prvým dôvodom môže byť zabavenie tovaru, ktorý vyhodnotí colnica ako fake poškodzujúci originálnu značku. Druhým dôvodom môže byť vyzvanie colnicou k predloženiu faktúry vami zakúpeného tovaru s podozrením, že presahuje sumu 22 € (28 $) a podlieha dani alebo clu. Ak nie je krajina, z ktorej vám balíček príde v zozname členských štátov európskej únie, berie sa 20 % daň z celkovej hodnoty balíčka. Clo sa vymeriava od sumy 150 € (187 $) 3-11 % z celkovej hodnoty a druhu tovaru. Aj keď môžete nákupom ušetriť, môže sa vám aj v konečnom dôsledku predražiť. Čínske obchody majú zväčša svoje veľkosklady v Holandsku a iných krajinách, z ktorých zasielajú tovar do Európy, ale závisí to od konkrétneho predajcu. Balíček vám môže prísť aj zo Singapuru alebo Šen-čenu.

Plusy

  • Veľké množstvo tovaru
  • Tovar, ktorý na Slovensku nie je inak dostupný
  • Možnosť nájsť nižšiu cenu pre produkt (ceny sa líšia od predajcu)
  • Prehľadné usporiadanie a ľahké vyhľadávanie podľa zvolených kritérií
  • Možnosť poštovné zdarma (Free Shipping) pre vybraný tovar na Slovensko

Mínusy

  • Nutnosť základov anglického jazyka
  • Nutná registrácia
  • Reklamácie iba v anglickom jazyku
  • Tovar nie vždy zodpovedá popisu

Ak sa predsa len rozhodnete pre nákup na Aliexpresse, oplatí sa tovar v nízkej sume. Môžete výhodne nakúpiť mobilné príslušenstvo ako obaly, kryty, fólie a ochranné skla, alebo drobnú elektroniku ako sú slúchadlá. Čo sa naopak neoplatí je oblečenie. Veľkostné tabuľky sú rozdielne od tých európskych a otázna je aj kvalita materiálu.

Hodnotenie článku:
(81.2%)

Pulbikované dňa: 01.11.2019


Pridať komentár